Избор на акумулатор

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Избор на акумулатор

Мнение от Boyadjiev » 04 Дек 2013, 17:13

Време е да се взима акумулатор за евридейката и понеже нямам никаква идея какъв акумулатор да взема ви питам вас :D Какво да избера? Както всяко нещо, така и тук търся според предназначението - търси се среден клас акумулатор, в никакъв случай от най-евтините, тъй като газаджийката е на принципа - като се развали нещо да се слага по-добро от старото, за да не го мисля и да ми е надеждна колата. Не мога да си позволя да ми седи като другата в гаража :conf:
До сега акумулатора беше неизвестна марка, с маркировка 2008ма, та за 2 дни се поразвъртях чисто информативно около мен където продават акумулатори и ми предлагат Moll... Нищо не ми говори тая марка, само цената ми говори че не би трябвало да е зле, но все пак... Преди 4 години взех Бош 75Ач за бегачката и си е ОК, стоял е по месеци и няма разреждане. Та така... предложения ? :yes:
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1003
Регистриран на: 14.12.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: дърто Е30
Мечтае да кара: моята си,ама с неограничен бюджет

Re: Избор на акумулатор

Мнение от SPEED_GABROVO » 04 Дек 2013, 17:25

До колко пари ? Аз наскоро си взех за моята Varta Silver 61Ah,3 години гаранция,пък и за Varta не съм чул нищо лошо,някъде около 200-210 лева го платих,но още е рано да кажа впечатления.Иначе продавача ми предлагаше и други по-евтини варианти,но аз бях категоричен за Вартата,после като излезе да го замери на колата дали няма проблеми,за да подпише гаранцията,и като видя трийската и вика-Ей това са коли,как да не и купиш Варта . :mhihi:
BMW не е просто марка автомобили,а начин на живот.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Sofia
Кара: е36 М43

Re: Избор на акумулатор

Мнение от no.breaks » 04 Дек 2013, 17:29

Здравей колега преди около 2 години бях като теб пред дилема за акумулатор, на старата ми кола беше Бош 80А и беше повече от добър с години не ми прави никакви проблеми дори когато не съм карал колата дълго време и се бях засилил да взимам пак такъв, но малко се наплаших дали да взимам Бош да не случа на менте да не случа на някой който е седял дълго по складове, защото и цените им са по-високи и да се търсят по-малко... тогава отидох при един човек който продава акумулатори в квартала и той ме посъветва, при положение че имаше всички видове акумулатори от най-неизвестните до Бош, Варта и тн.н. да си взема Искра обслужващ с вече не помня 2 или 3 години гаранция, та така взех аз въпросния акумулатор карам го вече горе долу над 2 години сигурно и до този момент, не съм имал никакви проблеми, карам всеки ден на късни разстояния горе долу минимум по 6-7 паления на ден и се държи нормално акумулатора е Искра мисля че беше 74А за това време само сега наскоро отворих капачките и съвсем малко беше намаляла водата ... та така беше при мен избора иначе може би за повече пари наистина Бош и Варта ако са читави са без аналог. Моето мнение е все пак или български (с гаранция и за по-малко пари) или Бош или Варта и да е малко по-мощен въпреки, че за моята даваха да е по-слабичък. :driving:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: Избор на акумулатор

Мнение от Boyadjiev » 04 Дек 2013, 17:34

Търся мнения по-скоро от колеги ползвали по-дълго време понеже обикновено с нов акумулатор няма проблеми... Аз съм карал на Лада безумно евтин акумулатор за 100лв. 70Ач и беше екстра.... до 2рата зима - ама за тия пари - толкова. За това и търся мнения за нещо различно от Бош(потенциален боклук)...
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Избор на акумулатор

Мнение от drevnia » 04 Дек 2013, 17:39

Exide, колкото по-голям толкова по добре моят е вече 6 години купих колата заедно с него до сега не съм имал проблеми

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Избор на акумулатор

Мнение от Conqueror » 04 Дек 2013, 17:41

Колега аз карам с Българските Искра ли кви са като цени са направо смешни 77а за 120лв с две години гаранция вече се и възползвах от нея, изкара точно една година имаше мъртва клетка и ми го подмениха с друг божа работа колко ще изкара но за цената си е добре иначе Варта все още не са почнали да правят боклуци на аварийната съм с такъв щампата е от 2006 колата се кара има няма 600км в година
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Пловдив
Кара: atlantis blue

Re: Избор на акумулатор

Мнение от Challenger » 04 Дек 2013, 17:47

drevnia написа:Exide, колкото по-голям толкова по добре моят е вече 6 години купих колата заедно с него до сега не съм имал проблеми
много добър акумулатор! Между другото сме замервали ексайда и дава по - висок стартов ток от обозначението на табелката..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Sofia
Кара: е36 М43

Re: Избор на акумулатор

Мнение от no.breaks » 04 Дек 2013, 18:20

Еми за по-дълго време ползван ти казах на другата кола, която карах Пасат дизел той беше 2002 година производство през 2008 година беше при мене и дойде с този акумулатор карахме го около 5 години и нямаше никакви проблеми акумулатора беше Бош, според мен над 6-7 години ама след това като трябваше да взимам ме беше страх да не е менте да не знам си кво сега съм с искрата няма проблеми, но ето, че при колегата горе е имало така че е до късмет само не взимай има едни черни с една зелена лепенка като светкавица не знам каква му е марката, но постоянно правеше проблеми то се разваля, те ти го заменят, но разправията е голяма...
П.С да не отварям нова тема гледах когато колата работи алтернатора зарежда с 13.8 със пуснато парно и тихо музика това малко ли е много ли е нормално ли е ? :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 535
Регистриран на: 15.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Suzuki Gsx R1 (к9) в народното събрание

Re: Избор на акумулатор

Мнение от Conqueror » 04 Дек 2013, 19:04

Заряда при мен с пуснати фарове (ксенон) парно и музика е 14.4-6 гледам го от скритото меню.
И аз нямах проблеми с Искра-та но ми се наложи да ползвам колата като фенерче, проблема беше, че имаше наклон и ръчната не държеше тогава просто спрях мотора и пуснах дълги да виждам по добре мислех си кво ще му стане нали е на година след 5 мин фаровете угаснаха (къси и дългите останаха да светят като габарити нямам габарити) качвам се цък цък цък :mrgreen: добре че бях спрян в правилната посока на наклона в последсвтие акумулатора почна да ми прави проблеми. Ако не я карам 2 дена пали малко мудно с мигащо табло.Отидох при техен представител дадоха ми друг и ми казаха да мина след 2 дена да ми кажат какво ще правим.И го смениха гаранционно обаче докато чакаш се появи друг човечец и той май идваше за рекламация :mhihi:
Идеята ми е ако имаш съмения за Искра-та разреди го той ще си покаже, ако си в гаранция разбира се :yes:

Като цяло акумулатор който ми е стъпал на 100лв (77ah) ако ме изкара две години си е чудесен от всякъде нямам нерви да си купувам скъпи ментета :dummy:
Последна промяна Conqueror на 04 Дек 2013, 19:21, променена общо 4 пъти
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 81
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: Свищов
Пол: Мъж
Кара: e61 530D 231hP

Re: Избор на акумулатор

Мнение от Flymen » 04 Дек 2013, 19:18

Oт миналата зима съм с Banner Power Bull 74A и колата върти като луда и в най-големия студ.Бях си забравил плафона пуснат за почти денонощие ,после врътнах и нямаше помен от замисляне :).Като цена беше към 170лв(хванах промоция) и 40 месеца гаранция мисля.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 448
Регистриран на: 28.06.2009
Местоположение: високо в планината
Пол: Мъж
Кара: млади майки да полудяват ...
Мечтае да кара: всичко,без пари да давам

Re: Избор на акумулатор

Мнение от vanko 318i » 04 Дек 2013, 19:22

Varta и нищо друго :bowdown: миналата зима взех вартата от служебната кола (астра) на която е каран 5 години на къси дълги и всякакви растояния и не се държи в гараж а на вън сега като застудя трудно но винаги пали въртя по 7-8 пъти но пали няма грешка ако някой не вярва да дойде да пробва,преди време си бях взел на монбат някакъв неиздържа година и половина и отиде за скрап пълни боклуци са монбат
Последна промяна vanko 318i на 04 Дек 2013, 19:37, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Избор на акумулатор

Мнение от Chapai » 04 Дек 2013, 19:28

Преди две години заложих на Banner Power Bull и за сега няма проблеми. Произвеждали се само и еднствено в Австрия ако това има някакво значение ( предполагам, че циганите в завода им са по-малко на брой отколкото при нас примерно ).
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 65
Регистриран на: 27.09.2010
Пол: Мъж
Кара: e36 318is
Мечтае да кара: 1m coupe

Re: Избор на акумулатор

Мнение от rowz » 04 Дек 2013, 19:54

две години съм с Exide и съм много доволен, до сега абсолютно никакъв проблем, и има гаранция 3 години тоест още 1, според мен вземай акумулатора с най-голямата гаранция

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Избор на акумулатор

Мнение от bobi_81xx » 04 Дек 2013, 20:55

Колега вземи си евтин акумулатор с голяма гаранция 2-3 години.не гледай марка всички са еднакви само различни лепенки им лепят.Аз си купих BOSCH S5 100Ah и к'во скапа се на 2 години и 10 месеца закарах го в сервиза за рекламация и още чакам да го тестват вече мина половин месец никакъв отговор :conf: по-евтин с голяма гаранция това е !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на акумулатор

Мнение от bum_bum » 04 Дек 2013, 22:04

От Бош има май бая оплаквания напоследък. Аз последната година се наложи да взема и на двете коли- 74 ампера и двата (или 76 беше :roll: ) За едната взех Магнет Марели, че се присетих в Метро и други нямаше там. За другата Варта.

При положение, че разликата в цената е има-няма 60-70лв за примиъм марка от българските да ме прощават ама няма начин да избера българското. Да, това е 30-40% от цената на акумулатор с голям ампераж ама пък ако ги разделим на 3-4, 5 или повече години, колкото се очаква да служи акумулатора са нищо.
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook