е36 компакт изчезна осветлението на таблото

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от Deyan Velev » 15 Апр 2013, 21:11

Здравейте колеги, търсих теми , и което пише като проблеми проверих : бушоните са ок, а кабелите в багажника според мен не се усукват както при седана/купето и мисля, че са ок. Утре ще погледна за нещо нередно при кабелите на ЦД-то(видях в един английски форум за такъв проблем) . Някакви други идеи ?

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от vladi_a_i » 15 Апр 2013, 22:04

Габарити имаш ли колега,че като дръпнеш копчето за осветлението се задействат и габаритите,а при второто дърпане включваш на къси.Това сработва ли...
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: 318ti
Мечтае да кара: 318ti ;)

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от AutoCoil » 15 Апр 2013, 22:08

Копчето за фаровете си мисля, че крие твоя проблем. Аз нямах осветление на таблото преди година и след 2 дена таблото с уредите изпуши. Копчето за фаровете беше стопено, хем върнах контакти тоци веднага като замириса на опекано ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 4.01.2012
Местоположение: Асеновград
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 320i Coupe, BMW e46 ci
Детайли за колата: шест цилиндров звяр

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от NoMoreRules » 15 Апр 2013, 22:10

За осветлението на киломертажа ли става въпрос или на цялото табло?
Да не би да си врътнал копчето за намаляне на осветлението?
Изображение
Само че едно е да отворят талона с 316,а под капака ония туч м50, дето и кьорав да си пак ще го чуеш :mhihi:


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от Deyan Velev » 16 Апр 2013, 17:49

Колеги, значи десни габарити се губят заедно със всички подсветки на копчета в купето и километража . И на мен ми се струва копчето за фаровете. Иначе и пробвах дали не съм намалил до край осветлението от същото копче, но уви не беше толкова просто решението.Май ще се сваля табло.. или има по-лесен вариант за смяна?

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.06.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Жена
Кара: BMW 318i E46
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Автоматик-стептроник-ДЖИТРОНИК с възможност за смяна на скоростите от волана.

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от mrunkalce » 22 Апр 2013, 21:54

Deyan Velev написа:Колеги, значи десни габарити се губят заедно със всички подсветки на копчета в купето и километража . И на мен ми се струва копчето за фаровете. Иначе и пробвах дали не съм намалил до край осветлението от същото копче, но уви не беше толкова просто решението.Май ще се сваля табло.. или има по-лесен вариант за смяна?


Аз имах същият проблем и се оказа от копчето за регулиране на светлината въртях наляво надясно дори започна леко да скърца нещя и нещя след дълги усилия се оправи рядко ми се случва на годината дето се вика 4-5 пъти но си го имам все още проблема :roll:
Изображение
"Бъди щастлив с това, което имаш, докато се бориш за това, което желаеш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 557
Регистриран на: 9.06.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW и VAG

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от zafirovp » 28 Апр 2013, 21:27

Проблемът е, че потенциометъра в копчето на късите се скапва. От там цялото осветление по таблото изчезва. Когато пуснете аварийки копчето мига. Може да се смени или да се заобиколи като се запои едно кабелче.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от Deyan Velev » 30 Апр 2013, 18:20

Благодаря за отговорите , ще го сменя и ще пиша за резултата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Sofia
Кара: е36 М43

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от no.breaks » 30 Апр 2013, 21:39

при мен проблема се получи преди около месец изгасна ми таблото осветлението вътре на всичко (бутони копчета плафони) както и десен габарит и стоп. Смених бушона, който беше изгорял и оп пак така се получи даже се стопи. Взех един фазомер и започнах да изключвам едно по едно за да видя къде може да е проблема, преди да почна да разглобявам по детайлно. При мен се оказа, че всичко е наред, но вече си бях сложил хубави и скъпи бушони. Остана като проблем само копчето за фаровете където така и не светна повече негова лампичка и най-вероятно от там е бил проблема. Отделно помисли по тази верига дали си правил нещо и пипал жиците. Подобен проблем ми се получи когато си играх с лампичката на пепелниците и с едни диоди ;) Успех
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от Deyan Velev » 02 Май 2013, 15:55

Кой бушон колега? При мен всички са изправни .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 25.11.2008
Местоположение: Sofia
Кара: е36 М43

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от no.breaks » 02 Май 2013, 22:20

Ами тези, който са от номер 31-46 най-ляво. Мисля, че като номерация бяха 33 или 37 утре мога да погледна и да ти кажа със сигурност, но имай в предвид, че малко се различават позициите на бушоните. Вземи един фазомер и ги провери един по един. Само го смених с хубав скъп бушон и всичко се оправи. Преди това два пъти ми се стопи този бушон. Отново помисли дали нещо някъде не е дало на късо. Успех пиши какво е станало. Но както колегите ти казаха може и да е от снопа кабели при багажника, все пак им обърни внимание. Сега се сещам, че проблем даваше и от лампата в багажника.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от u`F`o » 03 Май 2013, 0:47

zafirovp написа:Проблемът е, че потенциометъра в копчето на късите се скапва. От там цялото осветление по таблото изчезва. Когато пуснете аварийки копчето мига. Може да се смени или да се заобиколи като се запои едно кабелче.

при мен беше от това :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 31.07.2011
Пол: Мъж
Кара: e36 316i

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от whitewidow! » 03 Май 2013, 7:36

срежи маркуча с кабели в багажника и ще видиш прекъкъснати или оголени такива

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 238
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от Deyan Velev » 12 Сеп 2013, 20:31

Колеги след много гледане и опити и мерене , проблема се оказа в кабелите към СД-то , който го е слагал не беше изолирал по отделно кабелите, които остават от оригиналното и не се свързват към евробуксата. Благодаря на отзовалите се :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 28.09.2017
Пол: Мъж
Кара: BMW E36
Мечтае да кара: BMW е90 Супрата на 21ви век бате-бате
Детайли за колата: 5стин коня - в махалата ги гоня.. D

Re: е36 компакт изчезна осветлението на таблото

Мнение от BMW.VIPERA » 09 Фев 2018, 16:43

no.breaks написа:при мен проблема се получи преди около месец изгасна ми таблото осветлението вътре на всичко (бутони копчета плафони) както и десен габарит и стоп. Смених бушона, който беше изгорял и оп пак така се получи даже се стопи. Взех един фазомер и започнах да изключвам едно по едно за да видя къде може да е проблема, преди да почна да разглобявам по детайлно. При мен се оказа, че всичко е наред, но вече си бях сложил хубави и скъпи бушони. Остана като проблем само копчето за фаровете където така и не светна повече негова лампичка и най-вероятно от там е бил проблема. Отделно помисли по тази верига дали си правил нещо и пипал жиците. Подобен проблем ми се получи когато си играх с лампичката на пепелниците и с едни диоди ;) Успех


Колега в същата ситуация с лампата на пепелника съм....
Бях сложил една крушка стопи се и като я махнах изолирах кабелчетата за лампа на пепелника но таблото и всякакви други лампи и подсветки повече не светнаха... габарит и къси си имам. от Бутона за тях ли е ? бушоните ги огледах мисля, че са здрави.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook