Съвети и въпроси относно избор на е36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Съвети и въпроси относно избор на е36

Мнение от minimalcoholic » 08 Фев 2013, 19:49

здравейте колеги,в тази тема ще може да задавате вашите въпроси относно избора на е36 и да питате за мнение за дадена кола...надявам се темата да бъде полезна :driving:
Последна промяна minimalcoholic на 12 Фев 2013, 23:34, променена общо 3 пъти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 575
Регистриран на: 16.02.2009
Местоположение: София
Кара: BMW 318i, sedan, 11.97

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от 00700 » 08 Фев 2013, 20:04

minimalcoholic написа:здравейте колеги,утре мислим да ходим да гледаме тази кола http://www.cars.bg/u912897 ...понеже в е46 раздела има тема за покупка на автомобил,но тук не можах да намеря и затова пускам нова тема.Кажете ми на кое да обърнем внимание по мотора и купето...благодаря ви предвариелно

Добре изглежда колата. Отиди с човек които разбира, диагностика и т.н. Относно какво да гледаш, доста има изписано във форума потърси. Успех с избора!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от minimalcoholic » 08 Фев 2013, 20:06

какви са болежките на е36цата,че аз карам е46 и не съм много запознат... :bchug:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 662
Регистриран на: 25.09.2007
Местоположение: Пловдив
Кара: Лястовица с рамка

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от Tenata » 08 Фев 2013, 20:19

minimalcoholic написа:какви са болежките на е36цата,че аз карам е46 и не съм много запознат... :bchug:


Какви то са и на Е46, само че са по-малко :mhihi: :mhihi:
ИзображениеИзображение
на пътя и пред БОГ, всички сме равни!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от edimen » 08 Фев 2013, 20:23

Виж дръжките на вратите как се отварят/затварят, същото и за прозорците. Също по корите на вратите да се види дали има луфтове, защото може да има счупени/липсващи щипки. Може да се огледа дали смуче паразитен въздух от някъде. На там стандартните проверки за добра работа на колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от minimalcoholic » 08 Фев 2013, 20:25

а нещо относно инжекциона :? така като гледам май е заводски :?:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от rhase » 08 Фев 2013, 20:40

Добре са я измили. Скоро гледах тема за купуването на автомобил и какво да се гледа, потърси я имаше доста полезни неща :yes:

М44 и М42 са хубави мотори, аз карам м42 и съм си доволен. Не гори много, върви добре... 4 цилиндров все пак не прави чудеса, ако няма доработки :)
Огледай за течове всякакви, покарай на бензин задължително. Газта се настройва ако има нужда после, при добре работещ на бензин мотор. От снимките много не се разбира, но не виждам маркуча който излиза от капака на клапаните и отвежда към клапана за картерни газове. Проверете него (там ли е изобщо) Ако не е в ред ще мени обороти най-вероятно и може да не върви добре. ИС-а по-принцип е пъргав и в ниските скорости, трябва да се развърта сравнително добре.
Задължително диагностика направете, че не се знае италианците/джамбазите какво са правили.
Фаровете са запотени и левият (шофьорския) или е сменян или маската е сменяна - има фуга между тях и то немалка (от снимките изглежда, че единият е с лупа а другия рефлектор на късите) Лайсната на задната броня е поизбеляла - това не са кой знае какви проблеми , но са неща за които можеш да се пазариш. Странно ми е че има диги клима, есп, аларма - а е с най-обикновения часовник (а пише борд. комп. при екстрите) :dunno:
Като цяло добре изглежда, вътре също изглежда запазена.
Не ми допада само че бутилката е на мястото на резервната гума (и при мен е така)... ако мислиш гумата да ти се мята в багажника. Имайки предвид пътищата ни, аз не смея да тръгна без резервна гума.
:bchug: Дано поне малко съм помогнал.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 582
Регистриран на: 27.05.2008
Местоположение: Пазарджик/Пловдив
Кара: E36 Coupe & E46 Coupe

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от djkita » 08 Фев 2013, 20:51

Щипките на корите са последното, което трябва да гледаш. Виж предницата в какво състояние е, запали я студена да видиш дали има щтракане на повдигачи или някакви други шумове. Огледай за удари (сериозни, не някакви ужулвания и т.н.). Щом има газ виж как ще работи на бензин. И все е такива неща.... интериора е лесен.... 100лв и е като нов :D :)
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1055
Регистриран на: 16.09.2006
Кара: осем цилиндрови

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от .::Братоев::. » 08 Фев 2013, 20:56

[quote="edimen"] Също по корите на вратите да се види дали има луфтове, защото може да има счупени/липсващи щипки.
Е това наистина е СЕРИОЗЕН проблем ако някоя щипка на кората е счупена..... :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от m.dimitrov1992 » 08 Фев 2013, 21:42

Това ме дразни на борсите, че колите са без номера . А без да я покараш и усетиш (спирачки,окачване,двигател) не можеш да добиеш ясна представа за състоянието. Иначе на пръв поглед изглежда добре колата ,километрите 100% не са толкова ,те европейците на бензин ги карат доста пък какво остава щом и е сложил газ :nono:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от rhase » 08 Фев 2013, 21:57

Има решение за номерата. Повечето автокъши си имат номера които слагат за пробването. Връткат ги на колите, когато трябва, за да има за пред КАТ. Аз никога не съм обръщал особено внимание на това което показва като преход. Шанса да е реален е колкото този да познаваш предния сосбтвеник :mhihi:
Дано парите които е спестил от бензин, ги е дал за поддръжката

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от edimen » 08 Фев 2013, 22:25

.::Братоев::. написа:
edimen написа: Също по корите на вратите да се види дали има луфтове, защото може да има счупени/липсващи щипки.
Е това наистина е СЕРИОЗЕН проблем ако някоя щипка на кората е счупена..... :mhihi:


Просто споменавам неща, които са често срещани и може да се използват при пазаренето. А що се отнася за луфтовете и моята имаше малко, та си мислех само щипка да няма, докато дръжката не ми остана в ръката и видях, че някой преди мен не е сложил един важен болт(горе на дръжката). Та си отворих малко работа + нова дръжка. :dummy:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от minimalcoholic » 08 Фев 2013, 22:57

мерси колеги...утре ще отидем да я разгледаме
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 27.08.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 325i

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от SlowMotion » 08 Фев 2013, 23:02

Колега и аз от скоро минах на е36 от е46 при мен случая беше, че е46-цата ми беше с десен волан :mhihi: Това на страна доста се рових и четох преди да избирам , та от това което прочетох а и вече изпитвам на свой гръб от 2-3 месеца е следното:

Ако съвсем сериозно си се спрял на тази конкретно която си показал то тя е с м44 мотор, над който нямам наблюдение , знам само че като карантия е доста по-кекав от м42-ката но пък е далеч от това да е лош мотор :)

За мотора задължително провери няколко работи:
1 - течове на масло, колата е на 17 години, сякви гарнитури и глупости си заминават, хубаво е ако ти разрешат да погледнеш при свещите
2 - доста проблемна е DISA клапата , по-конкретно вакумите ,който я оперират ... Има тема някъде из форума да се ориентираш по-добре за да я провериш дали е ок , трябва след като я запалите колата да видиш дали палчето се прибира напълно на клапата ,ако не то тя е неизправна и това ще ти струва или 5 лева за вакумни маркучета или доста доста повече ..
3 - температурите като при сяко БМВ трябва да си знаеш как тук няма кво да си говорим хубаво е ако не ти разрешат да я газиш нагоре надоле да я форсираш до 2-3К оборота на място за 1-2 мин да видиш дали ще тръгне да загрява ...
4 - обичайното като купуваш кола .. слушаш за шумове,гледаш за пушеци ако има някви бягай бързо , гледай да е по-топъл деня като ше я гледаш да няма замаскирвания на здухани гарнитури на глави и т.н.

За окачването:
Всичко си е с цени като за БМВ, като най-голям проблем се явява кормилната рейка , лесно ще разбереш ако е проблемна , друго на място няма как .. направи поне 1 кръгче , ако дърпа на някъде много вероятно е някой тампон да е за смяна те са си цифра , имай го в предвид.Накрайници на кормилната рейка също са консуматив, както и лагерите на макферсоните отпред и на задните амортесори също.

За интериора:
Тази конкретно няма шибидах , аз напраих голяма грешка и взех такава със ... Огледай да не е тръгнал да виси плата на тавана и виж ел. стъклата дали се дигат и затварят както трябва, другото си е козметика ...

За външния вид:
Извади задължително капачките където е за крика дупката и гледай за гнилочи там.Другото си е ясно ...

Моето мнение за тая дето конкретно си харесал е , че цената е МНОГО завишена за кола с неизвестен пробег (доста очевадно превъртян километраж) без кожа , без дори рекаро или пък една М-броня, за шпер да не говорим ... Сичко се крепи на тва , че вече иам инсталирана няква си газова ... Тва са мойте 5 стинки по въпроса избора си е твой :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 956
Регистриран на: 17.11.2007
Местоположение: Pyce
Пол: Мъж
Кара: 97' E36 m43b18 sedan
Мечтае да кара: E34

Re: покупка на е36 1.8ис

Мнение от svilgg » 09 Фев 2013, 1:22

на автокъщите на липник дето преди правеха търлата има една синя 36-ца седан 1,8 ис , идете я вижте няма да съжалявате
Изображение
Изображение
АЗ ЖИВЕЯ ТУК :kuku:

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook