Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: 745d, 530d, 335d
Мечтае да кара: Су-35
Детайли за колата: - Е36 320i (SOLD)
- E46 330i BlackSapphire (stage 2) (SOLD)
- E46 330ci (SOLD)
- E46 330cd 400+ hp (SOLD)
- E65 745d 400+ hp
- E60 530d 300+ hp
- E92 335d (Stage 3)

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от MCPO » 22 Юли 2015, 13:52

....
Последна промяна MCPO на 17 Яну 2016, 23:32, променена общо 1 път
"Силата не идва от физическия капацитет. Тя идва от неукротимата воля." - Ганди
BWM Team Dobrich Just Cavalli 

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от denises26 » 24 Авг 2015, 23:27

Малко преправих cut off-а на ЗКВ-то. Основната идея беше да блести по-малко на отсрещните.
ИзображениеИзображение

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 23.03.2014
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e36 Cabrio

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от ChrisIsaev » 07 Сеп 2015, 17:29

b00st написа:После се заиграх малко с централната конзола:
Изображение


Здравей колега, бих искал да ти задам няколко въпроса относно конзолата ( УНИКАЛНА Е! :clap: )

С кое радио си на е36-цата и как успя да изкараш AUX сигнал от сд-то?
От малко дете си имам мечта, не Ferrari брат, M-Power е тя!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 63
Регистриран на: 23.05.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от nikk4o78 » 08 Сеп 2015, 14:11

Здравейте, искам да Ви питам някой слагал ли е предни седалки от Е46 в Е36.
ИзображениеНики Ангелов

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от b00st » 08 Сеп 2015, 15:42

ChrisIsaev написа:
b00st написа:После се заиграх малко с централната конзола:
Изображение


Здравей колега, бих искал да ти задам няколко въпроса относно конзолата ( УНИКАЛНА Е! :clap: )

С кое радио си на е36-цата и как успя да изкараш AUX сигнал от сд-то?

BMW Becker (Indianapolis), което си има фабрично отзад aux и просто го прекарах до конзолата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от ozBMW » 05 Апр 2016, 17:43

Пожълтих халогените :lol: И сега се чудя,мигачите съм ги направил стил USA,ангелските очи са бяли и ксенон само на късите с цвета на ангелските очи и сега жълти халогени,дали не стана много шарено :kuku:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от k.milanov » 05 Апр 2016, 19:50

ozBMW написа:Пожълтих халогените :lol: И сега се чудя,мигачите съм ги направил стил USA,ангелските очи са бяли и ксенон само на късите с цвета на ангелските очи и сега жълти халогени,дали не стана много шарено :kuku:



Ми според мен е голяма цигания, ако съм те разбрал правилно - бял ейнджъл, ксенон предполагам е синкаво бял, мигач оранжев със габарит в него и жълт халоген и дълги ако си на обикновени крушки то имаш цяла дискотека отпред :shock:

Избери си една визия и гони нея.
Ако ще си със жълти халогени, направи жълти стъклата поне на дългите да има някаква връзка и сложи жълти ейнджъли.

Ако ще сис със бели ейнджъли си свиркай със ксенона и сложи бели мигачи и не пипай халогените.

Но всичко на куп :shock: :kuku:


Лично мнение ако те кефи си джиткай :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от host » 05 Апр 2016, 21:31

ксенон 4300к 55в, на късите
осрам найтбрейк ънлимитед на дългите (и слагаш фолио на стъклата)
осрам найтбрейк за ънлимитед халогените

и получаваш идеална осветеност, а като щракнеш халогена и дългите става ден , късите няма да ти синеят а ще са бели, ако искаш може 3000к ксенон да сложиш на късите ама рядко се предалага в БГ трябва от китай обикновено да търсиш крушки

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 599
Регистриран на: 3.04.2011
Пол: Мъж
Кара: ше Е36 Cupe
Мечтае да кара: М5 Комби

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от ozBMW » 06 Апр 2016, 22:22

Ето как е... всичко може да се пуска по отделно
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от k.milanov » 24 Юли 2016, 19:24

От много време търся някаква добавка за обикновената броня , но нищо не излиза и сега на е36 сбирката видях един колега каква си беше направил и изкопирах идеята на моята кола. Застана доста прилично и със себестойност от 10 лв :dunno:

Изображение

брей че чисти джанти :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от host » 24 Юли 2016, 19:26

нож от голф?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от k.milanov » 24 Юли 2016, 19:43

PVC перваз за ламинат, малко игра с пистолет за топъл въздух и накрая един флакон универсално лепило :mrgreen: :smoke:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от Silverlight » 30 Юли 2016, 7:06

Много яко се е получило. :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 25.01.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 316i / Е39 520i
Мечтае да кара: E34 с V8

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от eXed0 » 11 Авг 2016, 0:11

k.milanov написа:PVC перваз за ламинат, малко игра с пистолет за топъл въздух и накрая един флакон универсално лепило :mrgreen: :smoke:

Колега, може ли да обясниш малко по-подробно как си направил лип-а, че и аз от много време се каня да направя нещо подобно, но си нямам на идея как :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Обща тема за дребни ъпгрейди и промени по Е36-ците

Мнение от k.milanov » 11 Авг 2016, 12:32

Жалко че не снимах, за да пусна една тема, защото много хора ми писаха тук и във фейсбуук как точно съм го направил...

1. Така купувате черен пластмасов/пвц перваз от някой магазин за ламинати и тн ( практикер нямаше чисто черен, поне като ходих аз)

2. Вдигате колата най-добре на стойки, подемник или два крика възможно най високо, че ще лягате отдолу да цапотите с лепилото.

3. Колата е вдигната, купили сте си перваз за около 5лв и някакъв силикон пак за около 5-6лв, който държи на топло, но няма смисъл да си давате парите за термо, който държи на 1000 градуса, защото там не става толкова топло идеята е като я напече слънцето да не се размекне както би станало с топлия силикон. Аз ползвах някакъв момент или нещо такова.

4.Налагате го и виждате къде ще го огъвате. Там където ще се огъва в краищата на бронята е много важно от вътрешната страна с клещи резачки или с нож както ви е по удобно да изрежете двойния водач на перваз. Имам предвид това което щрака в щипките на стената и придава здравина на перваза, защото ако не го изрежете при нагряването и огъването много грозно губи формата си там, точно защото тоя водач не може да се сгъне и е по-добре да го махнете.

5.Подготвяте си някакъв хубав не оставящ лепило скоч на много парчета и нагрявате с пистолет за горещ въздух целия перваз. Закрепяте го по цялата права дължина с лепките идеята на топленето е, че броянта не е баш права отпред, а има лека извивка и да убием малко от напрежението.

6. Вече като е фиксиран с лепенките отпред нагрявате равномерно областта където ще се огъва и го огъвате като дори може леко по прибрано да го огънете, защото той се връща малко или много.

7. Повтаряте стъпка 6. от двете страни и закрепяте със скоча към бронята и гелдате дали ви удовлетворява ако иска някъде го нагрейте още за да пасне най-добре.

8. Взимате (по желание) пистолет с топъл силикон и на няколко места слагате като го натискате, за да прибере максимално и да няма процеп между бронята и перваза. Идеята е , че този силикон съхне бързо и можете бързо да го фискирате както желаете, а не директно с другия, защото ще трябва да висите 1 час под колата и да го натискате да прибере, защото няма как без малко натиск да се опълтни идеално и да няма грозен луфт.

9. Вече идва момента да сложите истинския силикон. Аз изхабих почти цялата бутилка силикон, защото налях ужасно много и дори с една гумена ръкавица го размазвах. След няколко дни така е стегнало, че няма мърдане.

10. Ако ви дразни както мен, че от долу/отвътре се вижда силикона, в моя слъчай беше бежов, лепнах по един вестник пред броянта и пръснах силикона с черен спрей, че да не е баш такава цигания, не че го гледа някой отдолу :mhihi:

Забравих да отбележа, че аз моя го сложих наобратно, тоест наобратно спрямо това как се слага на стената. :mrgreen:

Още нещо, тоя лип не е гумен както би трябвало и вече му направих сефтето в един легнал полицай, при леко задиране е окей, ама ако е някоя по гадна неравност има опастност да го прегъне, оправя се но си личи после къде е бил сгънат. Ама така е като го правите за няма и 10 лв, а универсалния лип по ибей е 30-35 лв, а тука пишман търговци го продават на 60-65 :mrgreen:
Последна промяна k.milanov на 12 Авг 2016, 18:10, променена общо 1 път

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook