Всесезонни гуми-въпрос?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Варна
Кара: 320 M50B20
Детайли за колата: Е36 М50Б20

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от zorobg » 19 Сеп 2012, 19:20

patkana1 написа:Колеги,съжелявам за глупавия въпрос,но някой знае ли къде от варна мога да си купя някъкви нови всесезонни гуми на някоя от въпросните марки за които си писахме по горе,или трябва да поръчам от интернет??? :dunno: :dunno:

Провери в така наречената "Голяма Гума" :) Това е на Сливница, веднага след Пикадили Младост - посока кварталите. Това е гумаджийницата на "Боряна". Другия вариант е Примекс - Зап. пром. зона до стъкления кораб.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 21 Сеп 2012, 16:49

zorobg написа:
patkana1 написа:Колеги,съжелявам за глупавия въпрос,но някой знае ли къде от варна мога да си купя някъкви нови всесезонни гуми на някоя от въпросните марки за които си писахме по горе,или трябва да поръчам от интернет??? :dunno: :dunno:

Провери в така наречената "Голяма Гума" :) Това е на Сливница, веднага след Пикадили Младост - посока кварталите. Това е гумаджийницата на "Боряна". Другия вариант е Примекс - Зап. пром. зона до стъкления кораб.

Мерси колега,но ходих на тези места както и във "Жижо" на околовръсното и никъде няма моя размер всесезонни гуми,единственото което ми предложиха беше зимни Maragoni със по твърда смес...остава само да поръчам или други магазини някой не знае ли? :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 21 Сеп 2012, 17:05

Ми виж в barzgumve. Те бая понадуха цените ама пак не са по-скъпи отколкото по гумаджийниците.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Сеп 2012, 17:43

А аз ако може да питам едно нещо, че не си струва да отварям тема за това. Ще купувам зимни 195/65/15 и лятото още разглеждах в avtogumi.bg какво има. Харесах си Дънлоп. Тогава беше 138лв. Снощи разглеждах пак - 126. Мишлен Алпин А4 - 128... Някакви ликвидации на гуми със стар ДОТ ли са това? То по-стар от края на 2010 май няма да е, което честно казано не ме притеснява, защото предполагам са съхранявани както трябва, и гумите са си ок.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 21 Сеп 2012, 17:52

Не разчитай, че са съхранявани коректно. Все пак сме в България. ;) Купувал съм преди години Гудиър тъкмо слезли от камиона и така смачкани, че трябваше да търся къде имат бутилка под налягане, че да ги гръмнат за да могат да се залепят.

За зимни според мен колкото по-нови, толкова по-добре.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Варна
Кара: 320 M50B20
Детайли за колата: Е36 М50Б20

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от zorobg » 21 Сеп 2012, 17:58

patkana1 написа:
zorobg написа:
patkana1 написа:Колеги,съжелявам за глупавия въпрос,но някой знае ли къде от варна мога да си купя някъкви нови всесезонни гуми на някоя от въпросните марки за които си писахме по горе,или трябва да поръчам от интернет??? :dunno: :dunno:

Провери в така наречената "Голяма Гума" :) Това е на Сливница, веднага след Пикадили Младост - посока кварталите. Това е гумаджийницата на "Боряна". Другия вариант е Примекс - Зап. пром. зона до стъкления кораб.

Мерси колега,но ходих на тези места както и във "Жижо" на околовръсното и никъде няма моя размер всесезонни гуми,единственото което ми предложиха беше зимни Maragoni със по твърда смес...остава само да поръчам или други магазини някой не знае ли? :dunno:

Не съм учуден, че нямат. Малко им е раничко още и предполагам, че не са започнали да зареждат зимни гуми, все още. Ако не ти е зор, провери след около месец. Аз лично гуми в БГ през нета не купувам, защото редовно пробутват гуми на поне 2 г. И тук относно питането на колегата, дали са гуми със стар ДОТ и дали са съхранявани правилно... Почти сигурно са стари и почти сигурно не са съхранявани по идеалния начин. Миналата година по този трънлив път, защото трябваше да купувам гуми за другата кола. Сега ще купувам за моята. Аз съм се ориентирал или към Semperit или Conti. Да видим какво ще излезе, но едва след около 1 месец.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от Делян » 21 Сеп 2012, 18:10

Как тей ти ги пробутват, като преди това можеш да питаш с какъв дот са, а дори и да искат да ти ги пробутат, можеш да ги видиш преди да ги платиш и да ги върнеш, ако не те кефят :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 21 Сеп 2012, 18:15

Еми за съжаление ми е зор да ги взема сега до 10 дена най-много,Май ще взема kumho-то от "голямата гума"....други варианти за всесезонни няма просто... :dunno: а от нета разглеждам тези тук http://ssl.delti.com/cgi-bin/rshop.pl ....Но щом колегата казва че пробутват стари няма смисъл онлайн да се купува.... :dunno:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от Leon » 21 Сеп 2012, 18:16

Dirty M5 driveR написа:А аз ако може да питам едно нещо, че не си струва да отварям тема за това. Ще купувам зимни 195/65/15 и лятото още разглеждах в avtogumi.bg какво има. Харесах си Дънлоп. Тогава беше 138лв. Снощи разглеждах пак - 126. Мишлен Алпин А4 - 128... Някакви ликвидации на гуми със стар ДОТ ли са това? То по-стар от края на 2010 май няма да е, което честно казано не ме притеснява, защото предполагам са съхранявани както трябва, и гумите са си ок.

Гледам, че ника ти е в синьо, тоест ползваш отстъпки при партньорите на клуба. Звънни и питай при тях, ще се изненадаш как някои гуми идват по-евтино отколкото който и да е интернет сайт. Пиша от личен опит.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от Dirty M5 driveR » 21 Сеп 2012, 18:54

Цената не ми е проблем, мога да ги взема без ДДС. Въпроса е дали си струват. Но както каза dpy пък, винаги можеш да питаш за ДОТ-а, а те са длъжни да ти кажат. Съответно ако ти донесат по-стари да ги откажеш.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Варна
Кара: 320 M50B20
Детайли за колата: Е36 М50Б20

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от zorobg » 21 Сеп 2012, 21:19

Dpy написа:Как тей ти ги пробутват, като преди това можеш да питаш с какъв дот са, а дори и да искат да ти ги пробутат, можеш да ги видиш преди да ги платиш и да ги върнеш, ако не те кефят :dunno:

Да, така е, връщаш. И... ще си играем на поръчки/връщане... е няма смисъл. А колко от фирмите, които продават през нета ти дават конкретен отговор с какъв ДОТ са гумите, които ЕВЕНТУАЛНО ще поръчаш?? Не съм случил на такава! Само локуми се разтягат, и като получиш пратката ... назад. Вече предпочитам да си ги видя на място и ако всичко е ОК, плащам и слагам на колата :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 22 Сеп 2012, 8:36

На мен са ми казвали по принцип. Точен ДОТ не дават, но казват примерно че не е по-стар от 1 година. Ако ти пратят нещо, което не ти харесва какъв е проблема да не приемеш пратката?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от patkana1 » 22 Сеп 2012, 11:27

Еми както колегата zorobg каза,какъв е смисъла да поръчаш нещо,да чакаш минимум 7 работни дни да пристигне и да не е това което очакваш,после да го връщаш и да се чудиш от къде да поръчаш че да пристигне нещо което искаш...Губи се смисъла просто,особено за човек в моята ситуация на който му трябват гуми сега...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от bum_bum » 22 Сеп 2012, 15:29

Въпрос на предпочитания. Ако си на зор толкова наистина времето е проблем. Аз 80% от нещата си купувам онлайн и за това предпочитам да седна пред компа да чета ревюта, да поръчам, да погледна преди да платя и ако си заслужава го взимам.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 161
Регистриран на: 13.03.2009
Местоположение: Варна
Кара: 320 M50B20
Детайли за колата: Е36 М50Б20

Re: Всесезонни гуми-въпрос?

Мнение от zorobg » 22 Сеп 2012, 20:05

bum_bum написа:Въпрос на предпочитания. Ако си на зор толкова наистина времето е проблем. Аз 80% от нещата си купувам онлайн и за това предпочитам да седна пред компа да чета ревюта, да поръчам, да погледна преди да платя и ако си заслужава го взимам.

Почти напълно съм съгласен с теб. И аз седя и чета анализи, препоръки, мнения и т.н. Има само една подробност. Пазаруването през нета в БГ. Миналата година на 2 пъти бяха поръчвани гуми през нета и двата пъти казваха, че ДОТ-а няма да е по-стар от 1 г., а се оказваше, че е на почти 2 г. За жалост, част от БГ търговците, лъжата я нямат за нищо, а нашето време също не е фактор за тях... Съжалявам, но мен това не ме устройва.
Не налагам мнение, не ангажирам никого с моето мнение, просто споделям и обменям инфо. :bchug:
Да, от определени хора и фирми, пазарувам онлайн. От други, не :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook