Алтернатор Е36 ?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Алтернатор Е36 ?

Мнение от ares2 » 06 Юни 2012, 18:01

Колеги искам да попитам коя е най добрата опция за алтернатор за е36.
След като понапълних колата с екстрите оставам с впечатлението че сегашния 65А нещо не е ок .
дали да мина на по голям? и по точно да ми предложите на колко точно да е ? за да не прекаля с много по голям от рода на 140А и тн.
това което съм добавял по колата е: м42. климатик. подгрев седалки. 4 ел стъкла. ел. шибедах. фарове мъгла. зимен пакет. и някакво скромно аудио с малък активен буфер.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от Dirty M5 driveR » 06 Юни 2012, 19:11

Кажи в какво се изразяват съмненията ти относно сегашния акумулатор. Предполагам си го замервал профилактично :roll: Убеди се първо, че акумулатора е ок, и че алтернатора го зарежда нормално. Ако наистина тая батерия идва слаба вземи нещо от рода на 85-95.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от vladobate » 06 Юни 2012, 20:19

На теб ти трябва по-голям акумулатор който да покрива нуждите от енергия и вече на негова база избираш алтернатор . Ако вземеш 110Аh акумулатор какво ти пречи да си сложиш 140А алтернатор. С малка батерия и голям алтернатор пак нищо не става .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от ares2 » 07 Юни 2012, 9:02

имах една поредица от скапване на акумулатори. сега сложих нов
когато колата е на празен ход покава 13.59 волта
като отиде на 2000 оборота това нараства леко
обаче като пусна 6 те фара , подгрева на седалките, парното на 4 та степен, лека музика, чистачки и подгрев задно стъкло показателите на динамото стават 12.3 волта
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 2.09.2011
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: с волан от М5
Мечтае да кара: Scott Gambler 730

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от marto7067 » 07 Юни 2012, 9:56

:shock: Ам незнам кое колко точно харчи, ама по приблизителни мои сметки тия консуматори, които си ги описал се явяват към 1100W или над 90А :shock: мисля ,че е нормално да падне напрежението,по-добре избягвай да ги включваш всички наведнъж!

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от vladi_a_i » 07 Юни 2012, 17:03

Aдаш,до сега в темите дето съм се ровил повечето препоръчват за м42 мотор акумулатора да е до 70Аh,аз карам с 62ка на Искра и да ти кажа зимата горе долу бива,но найстина консумацията дето пускаш е голяма...и даже се зайграват оборотите,но при мен не гасне,,но ги пускам постепенно консуматорите.Виж си реле регулатора-даже направо го смени-до 20лв е...пък после ако трябва взимаш друг алтернатор читав и така.
Последна промяна vladi_a_i на 07 Юни 2012, 17:55, променена общо 1 път
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от b00st » 07 Юни 2012, 17:20

vladobate написа:На теб ти трябва по-голям акумулатор който да покрива нуждите от енергия и вече на негова база избираш алтернатор . Ако вземеш 110Аh акумулатор какво ти пречи да си сложиш 140А алтернатор. С малка батерия и голям алтернатор пак нищо не става .

110Ah на M42. Ти адекватен ли си бе човек? :roll:

Иначе от всичките тия екстри къде е изброил автора на тая тема нямам само ел подгрева ама съм с двузонов климатроник. С 74ah акумулатор винаги съм си карал колата, на пуснати фарове, вентилатор и радио дава 13.95. Ако ти пада по 12v при тия консуматори начи си за ревизия на алтернатора, възможно е да е реле регулатор.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от vladobate » 07 Юни 2012, 19:07

Колега zBoost , не мислиш ли че си малко краен в изводите си за някой който грам не познаваш. Чети първия пост на който уж отговаряш , колегата пита за вариант на алтернатор по-мощен заради повишената ел. мощност монтирана в колата доколкото познавам автора на темата надали не знае каква е причината да му пада толкова напрежението при натоварване. Въпроса е би ли бил достатъчен наличния му алтернатор и ако не какъв по-мощен да сложи , а не как да си го оправи . Поне аз така разбирам запитването. И може и да съм се улял за акумулатора , но пък с толкоз мощност , която няма как да не я използва на повече от 90% зимата ( от кое да се лиши подгряване на седалки или подгряване на задното стъкло , или парното вентилатора ...) мисля под 90-100Ah акумулатор не е удачно , а за него вече си трябва съответен генератор.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 5.07.2008

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от BMW Addiction » 07 Юни 2012, 19:55

Някой може ли да каже как точно се прави сметката за съответствие на мощност на акумулатор и алтернатор, спрямо консуматорите в колата... Защото и аз съм с едни такива проблеми напоследък... вероятно самия акумулатор е за смяна, но ме притеснява да не се скапва той (акумулатора) от едно евентуално несъответствие между консумация и големината на акумулатора и/или алтернатора...

При мен ползвам винаги:
* каране на фарове (ксенон)
* двузонов климатроник включен (зимата парно)
* CD, усилвател + тонколона в багажника

Акумулатора ми в момента е Монбат 75 Ah.

Приказвал съм с 2-3 спеца по музиката и всеки ми казва, че уредбата не е проблем... А пък коментара по-горе на един колега "да не се кара с включени всички консумативи" ми се струва малко несериозно... в смисъл, да се потя без климата, или пък да влошавам безопастта без фарове (може да се смеете, но за мен фаровете през деня са си от полза)...

Друг фактор при мен са късите карания... средно около 2-3 км... знам ли, в комбинация с горните консуматори, дали наистина да не може да се зарежда достатъчно акумулатора... :shock:

Та как да си сметна дали колко Ah акумулатор е ОК, защото стоково мисля че е 70 Ah за Е36 320i, а съм чел, че не е добре да е много повече от стоковия, защото със сигурност алтернатора няма да го зарежда както трябва....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 2.09.2011
Местоположение: София/Карлово
Пол: Мъж
Кара: с волан от М5
Мечтае да кара: Scott Gambler 730

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от marto7067 » 07 Юни 2012, 20:20

добре де,аз като съм казал да не ги включва съм имал впредвид ,че от тия консуматори които ги е изброил накуп няма да ги ползва през 10% от времето в автомобила:
-6 фара...аз карам с 2 влючени-100% от времето-включвам халогени и дълги заедно мн рядко
-подгряване на седалките-за повече от 10 мин не ти трябва
-парното на 4...ама това постоянно ли??? :kuku:
-лека музика-демек нищо
-чистачки-няма как-трябват си
-нагревател-няма как-ама ако се стопли достатъчно купето може и да се изключи(примерно)
аз така ги виждам нещата-и несъм казал да не се вклчват наведнъж просто неработят вс.заедно постоянно, затова имаш и акумулатор да компенсира малко загубите!
Алтернатора доколкото съм забелязал е около 10-тина % над акумулатора.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от b00st » 07 Юни 2012, 20:30

vladobate написа:...

Гледай са 90-100Ah ти е акумулатора за нафтата къде караш. За 1.8 бензинЧе далеч не ти трябват толкова, отвори една книжка и ще видиш. Те от завода не ядат доматите с колците и са си преценили тоя алтернатор да може да зарежда достатъчно кола с екстри над описаната, разбирай с ел седалки, големи бордове, навигации, парк троник, круИз контрол и етцетара. И повярвай ми за 6 зими добре знам M42-ката колко му требва щот сондите са ми били пръв приятел много сутрини заради 1 фалшив акумулатор. На автора мога да му препоръчам да си набави алтернатора от M42, ако не го е направил, който е 70A (демек с 5 над неговия) или гледам в реалоем излиза и един 80 щот неговия както го описва колко зарежда при товар нищо чудно скоро да цъфне една лампа на таблото.

кви 6 фара, кви 110ah вие изкъртвате направо...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от vladobate » 07 Юни 2012, 21:41

zBoost написа:
vladobate написа:...

Гледай са 90-100Ah ти е акумулатора за нафтата къде караш. За 1.8 бензинЧе далеч не ти трябват толкова, отвори една книжка и ще видиш. Те от завода не ядат доматите с колците и са си преценили тоя алтернатор да може да зарежда достатъчно кола с екстри над описаната, разбирай с ел седалки, големи бордове, навигации, парк троник, круИз контрол и етцетара. И повярвай ми за 6 зими добре знам M42-ката колко му требва щот сондите са ми били пръв приятел много сутрини заради 1 фалшив акумулатор. На автора мога да му препоръчам да си набави алтернатора от M42, ако не го е направил, който е 70A (демек с 5 над неговия) или гледам в реалоем излиза и един 80 щот неговия както го описва колко зарежда при товар нищо чудно скоро да цъфне една лампа на таблото.

кви 6 фара, кви 110ah вие изкъртвате направо...

:yes: Тук ма съгласи. Това трябваше да ти е първото мнение вече точно по темата . Щот нали тоз алтернатор му е малък пък чоляка попита за 140А и затова на него мисля ще подхожда по-едра батерия.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от metodi80 » 08 Юни 2012, 23:10

zBoost написа: са си преценили тоя алтернатор да може да зарежда достатъчно кола с екстри над описаната...


Преценили са , да .. , ама са дали в условията за експлоатация да има достатъчно пробег на дълги разстояние , за да може наистина алтернатора да зарежда акумулатора (независимо дали е стоков или е сложен по -голям като капацитет акумулатор) ! Така .... , а какво става , ако примерно колата се кара в продължение на половин или дори цяла година само в града ...и се изкарва от дъжд на вятър извънградско и то на не повече от 100-200км (както примерно правя аз ) ... Ами става така , че ако не си обърнете внимание на акумулатора (да се дозарежда периодично на зарядно) , той става пътник ! При подобна експлоатация акумулатора е постоянно недозареден , което за година време скапва и най -хубавия акумулатор и ако не на първата , то на втората зима го хвърляте ! Та от тая гледна точка не само , че не е смешна , ами си е направо много на място идеята за по -голям алтернатор и един маалко по-голям от стоковия акумулатор ..... Аз например съм сложил 74 А/h акумулатор , алтернатора ми е 80А-Valeo .... за сега тая комбинация ми е сполучлива , но замислям да сложа дори малко по -голям алтернатор...

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от b00st » 08 Юни 2012, 23:26

metodi80 написа:Така .... , а какво става , ако примерно колата се кара в продължение на половин или дори цяла година само в града ...и се изкарва от дъжд на вятър извънградско и то на не повече от 100-200км (както примерно правя аз )

Еми точно затова съм написал, че не трябва да се изхвърляш с голям (дизелов) акумулатор, ако си обърнал внимание. За 1.8 над 74ah просто няма никъв смисъл да се слага.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Алтернатор Е36 ?

Мнение от ares2 » 08 Юни 2012, 23:30

аз сега съм с 65А акумулатор и алтернатор 65А.. дали е добре? при положение че работи алтернатора както си трябва/?
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook