Температурен датчик е36 м40

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори


Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 9.10.2009
Пол: Мъж

Температурен датчик е36 м40

Мнение от tashev_kiril » 06 Май 2012, 22:45

06052012406.jpg
Колеги здравейте.
Играят ми оборотите и в зимно време движението на стрелката е много по-значително. Това ме насочи към смяна на температурния датчик, който дава сигнала за температурата на двигателя към компа. Смених много от известните неща водещи до играене на оборотите при празен ход и последно ми останаха този датчик и регулатора за вакума.
Въпросът ми е, това ли е датчика/зелен, син/ за температурата на охлаждащата течност, който подава инфото към компа.
Другия датчик е черен и би трябвало той да дава инфото на таблото за отчитане на темп. от стрелката.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от vladi_a_i » 06 Май 2012, 23:04

Това е датчика..нов струва 50лв..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от Dirty M5 driveR » 07 Май 2012, 5:20

http://realoem.com/bmw/showparts.do?mod ... g=11&fg=15
Номер 13 (temperature sensor) е това, което търсиш.


Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 9.10.2009
Пол: Мъж

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от tashev_kiril » 07 Май 2012, 12:26

Dirty M5 driveR написа:http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA11&mospid=47434&btnr=11_1342&hg=11&fg=15
Номер 13 (temperature sensor) е това, което търсиш.

А да разбирам ли, че това което съм снимал е номер 13, защото аз съм го купил този втора ръка и ще го слагам на колата, разбира се след уверение, че от тази дето съм го взел не е давал проблем /надявам се поне/.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: Стара Загора/София
Кара: M40B18 '93

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от Don_Mandragon » 07 Май 2012, 13:26

А твоя защо не го измери? Потапяш го във вода и на котлона. Един термометър и един омметър и по графиката сверяваш стойностите.


Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 9.10.2009
Пол: Мъж

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от tashev_kiril » 07 Май 2012, 21:09

Don_Mandragon написа:А твоя защо не го измери? Потапяш го във вода и на котлона. Един термометър и един омметър и по графиката сверяваш стойностите.

Къде мога да намеря графиката колега?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: Стара Загора/София
Кара: M40B18 '93

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от Don_Mandragon » 07 Май 2012, 21:59

tashev_kiril написа:
Don_Mandragon написа:А твоя защо не го измери? Потапяш го във вода и на котлона. Един термометър и един омметър и по графиката сверяваш стойностите.

Къде мога да намеря графиката колега?


В руското ръководство за поддръжка горе в полезни ;)

П.П. на страница 17.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 17.06.2012
Местоположение: София
Кара: е46 м43

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от santo3 » 08 Ное 2012, 10:37

Колега искам да те попитам дали смени датчика и ако някой може да каже как се сменя?
Трябва ли да се свалят колекторните тръби или може да бръкне и да се свали и без да се демонтират колекторите...
Къде точно се намира това чудо, температурния датчик който е показан по - горе на снимката .

Благодаря

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от vladi_a_i » 08 Ное 2012, 19:27

santo3 написа:Колега искам да те попитам дали смени датчика и ако някой може да каже как се сменя?
Трябва ли да се свалят колекторните тръби или може да бръкне и да се свали и без да се демонтират колекторите...
Къде точно се намира това чудо, температурния датчик който е показан по - горе на снимката .

Благодаря

На много подходящо място е.Заставаш отпред пред мотора и се загледай,гаранция ще го видиш.Сваля се при загасен мотор.Точно под всмукателните колектори е..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от русиабн » 08 Ное 2012, 22:25

Колега силно се интеренсувам от резултата, защото от дълго време се боря с играенето на оборотите на същия двигател. И аз четох какво ли не, най- различни причини и т.н. Най интересното е, че след 100 диагностики никой не каза какъв е проблема. Това за датчика на температурата го чувам за първи път, но излизат няколко въпроса в мен:
1. Ако е от него при закачане на диагностика не би ли трябвало да отчете грешка?
2. Ако е дал фира не би ли трябвало да не ти работи уреда за температурата на таблото?
Ще се радвам да разбера резултата :yes:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от stormrider » 08 Ное 2012, 22:30

На блока има 2 датчика за температура-единия показва стойностите на таблото а другия изпраща сигнали до контролера
С много любов към децата!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 324
Регистриран на: 20.01.2012
Местоположение: Банско
Пол: Мъж
Кара: ше Е36, Е46, E61, а сега Passat B8
Мечтае да кара: BMW

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от русиабн » 08 Ное 2012, 23:06

stormrider написа:На блока има 2 датчика за температура-единия показва стойностите на таблото а другия изпраща сигнали до контролера

Благодаря много колега, човек винаги има какво да се научи :bowdown: , а въпрос номер 1 :?:
ЖЕНА БЕЗ ЦИЦИ Е КАТО СЕЛО БЕЗ НАЧАЛНО УЧИЛИЩЕ-НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ЗАПОЧНЕШ !
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: БМВ М44Б19
Мечтае да кара: Imperial Tie Fighter
Детайли за колата: Стара баба с тояжка

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от stormrider » 08 Ное 2012, 23:15

Не е задължително
С много любов към децата!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 17.06.2012
Местоположение: София
Кара: е46 м43

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от santo3 » 09 Ное 2012, 9:59

Такаааа...
Колеги здравейте.

Тъй като се сдобих с датчик за температурата на двигателя /подаващ инфо на компа - син, зелен/, които е втора ръка и струва дребни пари, реших да го тествам.
За целта ми бяха нужни:
1. мултицет /омметър/.
08112012620.jpg

2. термометър - в случая за лев и нещо от аптеката, тип рибка за измерване на температурата във водата в която потопих термометъра държейки и датчика
3. Скала за зависимостите между температурата и съпротивлението - от руското ръководство стр. 17 /благодаря на колегата за инфото/
08112012622.jpg

4. Разбира се датчика, които ще слагате, или сваленият от колата, който искате да проверите :)
08112012619.jpg


Процеса протече така, като започнах да затоплям вода в едно канче, където поставих термометъра и държах с ръка потопен само долния край на датчика /буксата я държа с ръка и не я мокря/. Регулярно гледайки скалата, проверявах с мултицета стойностите на съпротивлението в омове. при загряването стойностите бяха супер. Трябваше да проверя и стойностите при изстудяване, при което извадих датчика от водата и термометъра също, докато изстиваха и падаше температурата, мерих пак стойности и сравнявах със скалата. Накрая ги сложих в хладилника, съобразно темп. на термометъра пак замерих след около 20 мин. Накрая във фризера, пак мерене и всичко се оказа наред. Стойностите съвпадаха със скалата. Не забравяйте само, че при теста термометъра и датчика вървят заедно навсякъде, за да знаете градусите :)
Ами това е. Остава да сменя датчика. Лошото е, че не съм виждал никъде снимки и ще гледам малко на сляпо въпреки, че колегата ми е писал да гледам отпред под колекторите.
Ще пиша за резултата като сменя датчика, а старя ще замеря също :)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 17.06.2012
Местоположение: София
Кара: е46 м43

Re: Температурен датчик е36 м40

Мнение от santo3 » 09 Ное 2012, 10:01

vladi_a_i написа:
santo3 написа:Колега искам да те попитам дали смени датчика и ако някой може да каже как се сменя?
Трябва ли да се свалят колекторните тръби или може да бръкне и да се свали и без да се демонтират колекторите...
Къде точно се намира това чудо, температурния датчик който е показан по - горе на снимката .

Благодаря

На много подходящо място е.Заставаш отпред пред мотора и се загледай,гаранция ще го видиш.Сваля се при загасен мотор.Точно под всмукателните колектори е..


Колега това което казваш е за М40, нали ?

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook