m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 6.09.2007
Местоположение: София и Бургас
Кара: e36 325 convertible
Детайли за колата: e36 320
e36 325 convertible

m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от djbibo » 27 Апр 2012, 16:03

Здравейте колеги,

Ще ви помоля да не ме храните,че има подобни теми. Търсих, четох но всичко е от б25 към 2,8, а аз съм с б20. Валата от тдс ясна работа, но после ?
Ето въпросите които имам:

1 Какви биели да ползвам ? М51Д15 - 130мм ?
2. Какви бутала ? От м52б28 ?
3. Главата на б20, ще може ли да се ползва за този строук?
4. Някъде гледах, че блока на б20 е 80мм отвор за цилиндър, което значи че няма да мога да вкарам бутало от б28 в него ?

Това са ми основните въпроси, после ще имам още :)

Благодаря ви предварително!
добавяне на фенове към фейбсук страница

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 24.12.2010
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 320
Мечтае да кара: м3

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от bavar4o.70 » 27 Апр 2012, 19:00

Вал от тдс или 2.8,биели 135 мм.,бутала от 2.5 или 2.8 .Блока се разстъргва до 84 мм. .Главата е желателно да сложиш от 2.5 м50 със смукателния колектор и ти си човека. :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Jordana » 27 Апр 2012, 19:47

То филма със разстъргване и всичките екстри покрай нов вал бутала и биели отива към един цял готов и фабрично подчертавам фабрично сглобен 2.8 мотор.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Делян » 27 Апр 2012, 20:14

Да, ама забравяш доста съществените плюсове, че караме ревизиран мотор и глава и напълно редовен по документи за същите пари, като нередовен с неясен произход и състояние. Аз лично ако бях с двайска, определено бих предпочел първият вариант.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Jordana » 27 Апр 2012, 20:23

Да бе така е ама и ти сам се сети каква е разликата между двигател сглобен в завода на поточната линия от квалифицирани техници и такъв стърган и напасван във гараж на тезгяха от хора с неясна квалификация.Аз лично бих заложил на първото.
Поздрави.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 24.12.2010
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 320
Мечтае да кара: м3

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от bavar4o.70 » 27 Апр 2012, 20:33

Разстъргването е 120 лв.,главата-200,сигменти-220 к.в. от тдс със струг услуги за шпонка-130 лв. бутала от 2.5 -100 лв.биели на 135мм. -60 лв.ревизия на главата-150 лв. смукател от м50 в25-130 лв.. Или грубо до тук,при условие,че мотора го има-1000 лв.Нов-стар мотор от 2.8 незнайно в какво с-е -1100лв. с-у същия,но напълно ревизиран с големия смукател бих избрал втория при условие,че си го правя сам. :mhihi: :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Jordana » 27 Апр 2012, 20:38

Биелни и основни лагери ? :wave: :wave: :wave:
Майстора и той хляб яде....че и салам по някой път.
А за ТДС вала незнам кво да кажа..... за тоя кютюк си иска упоритост да го напъхаш в бензинов мотор.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 24.12.2010
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 320
Мечтае да кара: м3

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от bavar4o.70 » 27 Апр 2012, 20:52

Jordana написа:Да бе така е ама и ти сам се сети каква е разликата между двигател сглобен в завода на поточната линия от квалифицирани техници и такъв стърган и напасван във гараж на тезгяха от хора с неясна квалификация.Аз лично бих заложил на първото.
Поздрави.

Двигател сглобен преди 300000 км. от квалифицирани техници с-у сглобен от мен със сервизен файл свален от бмв със сменени части и замерени валове и блокове-предпочитам втория.Може да не изкара 300000,заради неоргиналните части,но първите 100000 ще върви повече от стоковия 2.8 :mhihi: :yes:
Пиша го след отговора на jordana.Биелните лагери са 80 лв.,основните-120,но основните на много мотори са като нови.Аз лично имам 2 комплекта осн. и наскоро дадох на колега за 20 лв.С тази корекция цената на ревизирания става 1100 лв. и както казах-цена ,ако си го правя сам.Но и купуването на 2.8 неревизиран,също е много опасно и излизащо скъпо. :mrgreen:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 24.12.2010
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 320
Мечтае да кара: м3

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от bavar4o.70 » 27 Апр 2012, 20:54

Забравих за вала.Не знам какво имаш предвид да напъхаш този кютюк в бензинов мотор.Аз моя го сложих за 30 сек. :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Делян » 27 Апр 2012, 21:03

bavar4o.70 написа:Забравих за вала.Не знам какво имаш предвид да напъхаш този кютюк в бензинов мотор.Аз моя го сложих за 30 сек. :mhihi:

И в никакъв случай не заслужава прозвището китюк, казват че е по-лек от 28-цовия :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Jordana » 27 Апр 2012, 21:05

Еми мен ми харесват по леките неща ...например едномасов маховик вместо двумасов ...оригиналния вал от б28 вместо този от м51 ..и има един момент с динамичния баланс на тия неща и някои други работи но това си е мое мнение не ангажирам никой и не ми се коментира точно по тоя въпрос.
Поздрави.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1585
Регистриран на: 28.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36 Турбо?! любима, е39 28-ца бате
Мечтае да кара: е36 с осмак
Детайли за колата: Най-много върви 28мицата от всичко.
Wanna be 1.5 bar.

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Boyadjiev » 27 Апр 2012, 21:27

Като ги почнете тия сметки :mhihi:
2ра ръка биелни лагери, 2ра ръка основни, че били перфектни...
Наскоро видях как на 25тица и е превъртял биелен лагер, мотора е бил отварян, сменен е само 1 биелен лагер и то с такъв от ТДС и мотора е затворен :mhihi: Е стига глупости...

Ако се прави такъв мотор, се прави всичко ОТ-ДО и под 1500лв не можеш да паднеш никога, това е с труд от теб и с тънкана части !!! На такъв мотор не се слагат най-евтините части, а най-скъпите... Така че с тия сметки момчета направо ме убивате, поне не го заблуждавайте момчето, че като си разглоби мотора и накрая види че не е 1100, а 1800-2000, ще е доста разочарован, или ще си го сглоби с некви убити части...
Изображение Изображение Изображение
Уважавай другия, независимо каква кола кара.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 640
Регистриран на: 24.12.2010
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 320
Мечтае да кара: м3

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от bavar4o.70 » 28 Апр 2012, 7:27

Не виждам да съм написал биелни лагери втора ръка-перфектни,а само основни и аго се съмнява дали са добри -може да си ги замери,въпреки,че по цвета си личи.И да ги купиш нови са 120 лв .Всички други части съм ги смятал за нови.На мен ми излезе толкова,като съм си мерил основни ,биелни шийкина вала,Износване на цилиндрите ,4 биелни втулки-сменене,другите 2-замерени и няма нищо негодно сложено вътре. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1241
Регистриран на: 17.07.2005
Местоположение: София, Божурище
Пол: Мъж
Кара: Alfa 159 JTD :(
Мечтае да кара: настрани

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от maxpower » 28 Апр 2012, 8:45

Честно казано ако бях сега пред тази дилема бих си направил и аз стоук на 20ката вместо да взимам друг мотор, но бих го направил на 2,5, не на 2,8 - лично мнение. Това е с уговорката, че аз ще си събирам мотора, като се има в предви, че имам знанията и условията да го направя. Ако ще ви го прави друг, нещата вече отиват в съвсем друга посока.
Само не знам никасиловите блокове как понасят по дългия ход.
Баварчо твоя даде фира, ама като го прави на 2,3 виждаха ли се някакви забележки по цилиндрите :roll: .
A sleeper (car) - is a car that has high performance and an unassuming exterior.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: m50b20 stroke към ~ 2800cc как ?

Мнение от Jordana » 28 Апр 2012, 9:43

Интересно че всеки прави уговорката " ако аз си го правя" .Това неминуемо ще доведе до различна стойност на тунинга съобразно различните условия.За мене лично това не може да е работеща препоръка при ценообразуването на един такъв тунинг .Просто е прекалено разтегливо понятие. Единственото валидно е казаното по горе от колегата -нови части от магазина труда по двигателя + разходите за допълнителни услуги.От там вадиш това което сам можеш да направиш или доставиш и получаваш крайната цифра.Конкретно по темата колегата може би повече го интересува какво максимално го очаква като цена за да може да си направи разчет на средствата.Ясно че като се отвори мотора някои неща от списъка могат да отпаднат но може и да възникнат нови грижи но каквото и да е решението няма да обърка първоначалния заложен план.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook