пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.10.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E34
Мечтае да кара: М3,М5

пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от flawless » 19 Мар 2012, 17:27

пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18 :paranoid: :paranoid: и ако да някой правил ли го е ???
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 516
Регистриран на: 27.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Разумно
Детайли за колата: Измамна

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от beco109 » 19 Мар 2012, 17:55

flawless написа:пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18 :paranoid: :paranoid: и ако да някой правил ли го е ???

:kuku: Не не немисля, че ще стане, но знам, че слагат от М50 :dummy:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 112
Регистриран на: 23.05.2010
Местоположение: chirpan
Пол: Мъж

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от malenov » 19 Мар 2012, 21:10

има съвсем малка разлика между ремъка и веригата, ама горе долу става :)
This is my FREEDOM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 4.01.2011
Местоположение: В.Търново
Пол: Мъж
Кара: E91 LCI/е36 дрифтачка

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от dicho0o » 19 Мар 2012, 21:47

beco109 написа:
flawless написа:пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18 :paranoid: :paranoid: и ако да някой правил ли го е ???

:kuku: Не не немисля, че ще стане, но знам, че слагат от М50 :dummy:


Колега не се ли слагаше от С50 или се бъркам? :dunno:
Изображение
..На завоя заляга ,конете яко напряга ,задницата бяга ,към мантинелата посяга ,педала до метала ,прекъсвача да откача ,да гърми гърнето ,да разцепва небето..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от ares2 » 19 Мар 2012, 21:55

реално пасва към самия блок но кутиите където се движи веригата на м43 и ремъка на м40 са много различни и реално точно там е голямата разлика.на самия колянов има различни елементи които движат съответно тази верига и ремъка..
не знам какво си решил но ако се филмираш с това ще е голям цирка ти.. просто не знаеш в какви каши се поставяш.
намери си подходяща глава за мотора и не се занимаваи с глупости

иначе блоковете на М40/42/43 са еднакви .. конструктивно..
на по новите версии има отливки обаче за сензори за детонации.. а на старите М40 например или М42 от е30 тези места ги няма заложени при отливането на блока.. което си е проблем например ако в блок от М40 91 ва слагаш М42 чаркове от 95..
не съм и много сигурен за едни маслени пръскалки под основните лагери.. маи и тях ги нямаше на по старите блокове..
което си е проблем.. но за тях не гарантирам..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.10.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E34
Мечтае да кара: М3,М5

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от flawless » 19 Мар 2012, 22:37

ares2 написа:реално пасва към самия блок но кутиите където се движи веригата на м43 и ремъка на м40 са много различни и реално точно там е голямата разлика.на самия колянов има различни елементи които движат съответно тази верига и ремъка..
не знам какво си решил но ако се филмираш с това ще е голям цирка ти.. просто не знаеш в какви каши се поставяш.
намери си подходяща глава за мотора и не се занимаваи с глупости

иначе блоковете на М40/42/43 са еднакви .. конструктивно..
на по новите версии има отливки обаче за сензори за детонации.. а на старите М40 например или М42 от е30 тези места ги няма заложени при отливането на блока.. което си е проблем например ако в блок от М40 91 ва слагаш М42 чаркове от 95..
не съм и много сигурен за едни маслени пръскалки под основните лагери.. маи и тях ги нямаше на по старите блокове..
което си е проблем.. но за тях не гарантирам..


Колега благодаря за подробното обяснение.. не се филмирам просто имам м40 с логичен проблем във вала не стигам прекъсвач до 5 к оборота съм и се чудих дали няма да стане да закрепя положението с глава от м42 знаейки много добре за ремъка и веригата.. Ще събера парички и направо ще бодвам една ис-ка : ) благодаря за инфото още веднъж :bchug:
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от vladi_a_i » 20 Мар 2012, 15:05

Е ти по добре си подмени вала с/у 100лв. и си оправи мотора,отколкото под вола теле да търсиш..
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от Benord » 20 Мар 2012, 23:09

Колега,проблемът с вала на М40 не е от главата,нито е конструктивен пропуск.Предполагам и Вие сте от клуба на пострадалите от дюзите на Лукас.D3762FA с вида на снимката,нали?Ако бъркам,моля за извинение!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 108
Регистриран на: 30.10.2010
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: BMW E34
Мечтае да кара: М3,М5

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от flawless » 21 Мар 2012, 21:55

Benord написа:Колега,проблемът с вала на М40 не е от главата,нито е конструктивен пропуск.Предполагам и Вие сте от клуба на пострадалите от дюзите на Лукас.D3762FA с вида на снимката,нали?Ако бъркам,моля за извинение!


Колега аз смянх вал и проблема си остана мотора просто забива на 5000 оборота понякога и по рано задънва се ... възможно ли е да е от дюзите .. и ако да кажете как да проверя.. колко струват.. мога ли да ги поставя сам ... подробности :bchug: :bchug: сменях вал за 100 лева не го замервах но видимо беше доста добър.. 10 пъти по добър от стрария смених и кубилици и раздвижих повдигачите които се бяха запекли .. тракането спря но мотора на 5к умира .. разяснете моля за дюзите.. темата може да се окаже полезна и за други колеги наказани с м40 :bchug: :bchug:
There's one thing you won't like about your BMW and that's that at some point you'll have to get out!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от Benord » 22 Мар 2012, 1:55

Проверката на дюзите е сваляне и поглеждане отдолу,специално за Лукас.Ако от три дупчици на разпръсквача се е образувала една обща голяма,работата е ясна.Смяна с нови.Поне така е измислено да става.На М40 специално са монтирали две различни дюзи.Като през годините няма систематизация точно на коя кола,какви са слагани.Едните са на Лукас D3762FA специално за Е36,с оригинален номер на БМВ 13 64 1 731 357, и такива още от Е30 на Бош 0 280 150 715,с оригинален номер на БМВ 13 64 1 734 776.В момента новите,сега произвеждани са само на Бош 0 280 155 969 за замяна на Лукас-овите и 0 280 156 346 за замяна на вече непроизвежданите 0 280 150 715.Специално подчертавам двата вида дюзи НЕ са взаимозаменяеми,защото Бошовите са иглени и правят една остра струя,която разбивайки се в леглото на всмукателният клапан по време на отварянето му се разпрашава от удара и турбуленцията на засмукваният въздух вътре в самият цилиндър,докато Лукас-овите вътре са с пластина като клапан и насрещен аератор,разпрашават финно горивото в три посоки преди отварянето на всмукателният клапан в всмукателният колектор.Логиката и времето за образуването на горивната смес са различни.Когато Лукас-овите се сдухат и аератора буквално е изчезнал пръскат като градински маркуч и вместо гориво въздушна смес става мешавица от чист бензин и въздух.Двигателя пали по-бавно,няма ряз и гори като ламя.Чистият бензин прониква в маслото на мотора,с времето му скапва всички показатели и...заминава разпределителният вал,защото поради спецификата на триене между гърбицата на вала и масленният повдигач това е единственното място на триене в мотора на метал в метал и оттам чувствителноста към мазителните свойства на маслото.Бош-овите страдат от замърсяване,но това не води до такава каскада от проблеми както от Лукас-овите.В Realoem има сервизен номер 130 389 134 за нещо си като указание за Бош-овите дюзи,но нито официалните вносители на БМВ,нито от Бош България са наясно,за какво точно иде реч.И аз не знам.Предполагам е процедура в програмирането на ЕКУ-то за миграция от едните към другите,но това си е само догатка от моя страна,но и да е вярно,няма как да стане като и в централният сервиз гледат като телета.Интересното е ,че никъде,нито в колата,нито на тестера има информация,кой автомобил ,с кави дюзи е.Правилото е, каквито свалиш, такива да качиш,и толкова.В момента се опитвам да разработя ремонтен аератор,който да замени старият липсващ,без да повредя дюзата,но досега съм само на чертеж.Ще стане!Да сложиш обикновенна пластмаса на дюза от неръждавейка,за мен си е добре замислен саботаж на М40 от страна на англичаните.При по-старите М43 са същите но от по-новите са сменили разпръсквача с друг вид по-производителни,с подаване на въздух отвън от всмукателният колектор дирекно в струята на горивото.Така са спасили М43.Има много още за разправяне,но и без това стана дълго и...може пък проблемът да Ви е отдругаде.Ха-ха!!!Без ръка да пипне и око да види само по симптомите всичко си е предположение. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: Стара Загора/София
Кара: M40B18 '93

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от Don_Mandragon » 01 Юни 2012, 17:23

Benord написа:Колега,проблемът с вала на М40 не е от главата,нито е конструктивен пропуск.Предполагам и Вие сте от клуба на пострадалите от дюзите на Лукас.D3762FA с вида на снимката,нали?Ако бъркам,моля за извинение!


Тоя разпръсквач как трябва да изглежда? на мойте изглежда като на картинката, ама не са 3 дупки фактически а адна цяла с тая форма на детелина :kuku: Не намерих никъде снимка на дюзите отпред като нови. Трябва ли да има преграда вътре м/у дупките на тоя пластмасов разпръсквач:?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от Benord » 01 Юни 2012, 22:20

Да има.Трябва да са три отделни дупчици,а по средата една триъгълна пирамида с върха навътре.Няма и аз как да снимам здрава,защото от половин година обикаляне по моргите и тормоз на колегите от форума не намерих и една читава.Всъщност разпръсквача е от две части една в друга и с времето центъра просто си изчезва.Това на нормален език означава нормално износване.Даже повечето дюзи на които попаднах нямаха и помен от пластмасата. :mhihi: Добър ефект постигнах с подаване на обикновен кламер с дупчица от 1мм отстрани на самият край и навита под уплътнението останала част като гаранция против изпадане на същият от дюзата като заместител на липсващото,но това си е техническа изгъзица отвсякъде.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 443
Регистриран на: 10.02.2007
Местоположение: Стара Загора/София
Кара: M40B18 '93

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от Don_Mandragon » 02 Юни 2012, 0:19

Лошо :( Значи си дадох напразно парите за резервни дюзи. Даже си направих и ''щракалка'' с регулиране на честотата и коефицента на запълване и вана набавих и ги изчистих и замених с моите. На компресора и 3бара уж се държат добре макар, че не е напълно като мъгла струята. След почистването и монтажа проблемите си ми останаха...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 20.07.2008

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от dido75ts » 02 Юни 2012, 19:04

Колеги а това заглъхване за което говорите не може ли да е от дебитомера? Или се лъжа. Защото и аз съм с М40, наскоро свалях дюзите и бяха точно такива каквито вие ги описвате, но моята се пържи до края - вече. След смяната на дебитомера. На М40 и М43 са еднакви. Успех.
Dido75ts

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: пасва ли глава от м43б18 на блок от м40б18

Мнение от Benord » 03 Юни 2012, 1:52

Всъщност дюзата не прави мъгла,демек разпрашаване,а аериране,демек балончета.Така че тази пластмаса не е разпрашител или разбивач на струята,а аератор.Когато центъра е издухан сруята минава остро и пристига по рано до клапана,и понеже същият е още затворен,горивото се събира над него и попада в по-голямата си част като чисто гориво в цилиндъра вместо като подготвена горивовъздушна смес.Донякъде турбуленцията при засмукването спасява нещата,но е факт проникването на гориво в маслото на двигателя.Последният ми опит е с дюзи на Бош за шестак и резултатът е невероятен.Обърнете внимание и на разхода на горивото,не само на тактическите показатели!Примера ми е от вчерашно засичане.Който иска да повярва!Разходът е от смесен режим с почти напълно натоварен автомобил.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook