как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.03.2010
Пол: Мъж
Кара: dmw316i compakt
Мечтае да кара: x6

как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от chigeto » 26 Фев 2012, 16:01

трябва ли да свалям таблото


Аватар
Мнения: 1321
Регистриран на: 10.03.2006
Местоположение: Peterborough
Кара: CLS350 и Е39

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от ivoo » 27 Фев 2012, 13:51

chigeto написа:трябва ли да свалям таблото

Мислиш ли, че е за тебе работа ? Прецени сам http://www.youtube.com/watch?v=m-Q-kT2HS3g
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 18.11.2009
Местоположение: Майна таун
Пол: Мъж
Кара: e36 compact,96'индивидуъл
Мечтае да кара: 6 serries
Детайли за колата: монреалблауууу

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от vaykisss » 27 Фев 2012, 14:18

ivoo написа:
chigeto написа:трябва ли да свалям таблото

Мислиш ли, че е за тебе работа ? Прецени сам http://www.youtube.com/watch?v=m-Q-kT2HS3g

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
дамм това не го пожелавам и на най големия си враг :mhihi: ,определено не е за всеки работа,иначе клипчето е интересно,и аз не знаех как се достига до радиаторчето за парното,но като се сетя как сменях филтъра за климатика(2та филтъра), :mhihi: 1 час гъзене около колата ,изпочупих едни пласмаси :mhihi: ,следващата смяна определено ще ида в сервиз и от сърце ще дам 10-15 левчета :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 20.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от alexanderkirow » 27 Фев 2012, 14:28

ivoo написа:
chigeto написа:трябва ли да свалям таблото

Мислиш ли, че е за тебе работа ? Прецени сам http://www.youtube.com/watch?v=m-Q-kT2HS3g

мога да Ви кажа че на компакт таблото НЕ ТРЯБВА да се сваля ;) :) а само кората над педалите и радиаторчето се вижда и си го вадиш спокойно ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от BiTurbo » 27 Фев 2012, 14:30

.
Последна промяна BiTurbo на 28 Фев 2012, 14:00, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 20.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от alexanderkirow » 27 Фев 2012, 14:50

BiTurbo написа:Скоро го правих, ако не си по напреднал, не се препоръчва да се захващаш изобщо. Работата е бая, на нас 2-ма човека по-разбиращи ни отне един уикенд почти нон-стоп работа през деня......

П.С. За радиаторчето на парното не е нужно да се сваля прасето, може да се смени на място, трябва само таблото да се смени и да се поразглобят капаците на прасето, че да се стигне до радиаторчето, по тоя начин си спестяваш източването на фреона от климатика (ако имаш такъв). Тоя китаеца свали цялото прасе щото той сваля евапоратора, което е радиаторчето за климатика, там се сваля цялото прасе вече, както и той го направо ;)

ЕДИТ: За Компакт не знам как е, тва е за седан/купе/комби

Като не знаете защо пишете ???? Имам компакт и Ви казвам че НЕ СЕ МАХА ТАБЛОТО само кората дан педалите !!!!! не е нужно да разглобяваш цялата кола !!!!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от BiTurbo » 27 Фев 2012, 14:58

.
Последна промяна BiTurbo на 28 Фев 2012, 14:00, променена общо 1 път
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 20.05.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от alexanderkirow » 27 Фев 2012, 15:25

Защо трябва да се пишат разни работи като автора пита за компакт !!! Ако го интересуваше купе щеше да пише в заглавието на темата нали ???? Не 5 човека да пишат за купе ,а автора пита за компакт...... Като не се знае не се пише нали имаше такова правило !!!!
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от b00st » 27 Фев 2012, 15:38

vaykisss написа:
ivoo написа:
chigeto написа:трябва ли да свалям таблото

Мислиш ли, че е за тебе работа ? Прецени сам http://www.youtube.com/watch?v=m-Q-kT2HS3g

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
дамм това не го пожелавам и на най големия си враг :mhihi: ,определено не е за всеки работа,иначе клипчето е интересно,и аз не знаех как се достига до радиаторчето за парното,но като се сетя как сменях филтъра за климатика(2та филтъра), :mhihi: 1 час гъзене около колата ,изпочупих едни пласмаси :mhihi: ,следващата смяна определено ще ида в сервиз и от сърце ще дам 10-15 левчета :mhihi:


филтъра в купето го смених сигурно за 15-20 минути на ОМВ като си чистих колата, обаче тва да трябва да смениш радиаторчето на парното няма нищо общо и си е наказание отвсякъде.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от BiTurbo » 27 Фев 2012, 15:49

alexanderkirow написа:Защо трябва да се пишат разни работи като автора пита за компакт !!! Ако го интересуваше купе щеше да пише в заглавието на темата нали ???? Не 5 човека да пишат за купе ,а автора пита за компакт...... Като не се знае не се пише нали имаше такова правило !!!!


щом като пречи толкова, писал съм на модератора да ми изтрие мненията :yes:
На мен ми е през оная работа, просто исках да помогна ;)

Здраве да е кат не щете :1:
Последна промяна BiTurbo на 28 Фев 2012, 14:01, променена общо 1 път
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 748
Регистриран на: 7.09.2008
Кара: бавара

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от Игнатов » 27 Фев 2012, 16:21

BiTurbo написа:
alexanderkirow написа:
BiTurbo написа:Скоро го правих, ако не си по напреднал, не се препоръчва да се захващаш изобщо. Работата е бая, на нас 2-ма човека по-разбиращи ни отне един уикенд почти нон-стоп работа през деня......

П.С. За радиаторчето на парното не е нужно да се сваля прасето, може да се смени на място, трябва само таблото да се смени и да се поразглобят капаците на прасето, че да се стигне до радиаторчето, по тоя начин си спестяваш източването на фреона от климатика (ако имаш такъв). Тоя китаеца свали цялото прасе щото той сваля евапоратора, което е радиаторчето за климатика, там се сваля цялото прасе вече, както и той го направо ;)

ЕДИТ: За Компакт не знам как е, тва е за седан/купе/комби

Като не знаете защо пишете ???? Имам компакт и Ви казвам че НЕ СЕ МАХА ТАБЛОТО само кората дан педалите !!!!! не е нужно да разглобяваш цялата кола !!!!


Алоооооо я по-спокойно бе компактния...... Кво се палиш толкова, нали съм написал, че на Компакт не знам как е. Нали после някой друг ше потърси темата и всяко инфо би му било от полза.......брейййй мнооо учени и разбирачи станаха всички в тоя форум....


eм кат не знаеш как е при компакта, кво ми развиваш теории........ за 5мин работа е, ако трябва да се сменя само радиаторчето и не е нужно да си завършил ядрена физика

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 18.11.2009
Местоположение: Майна таун
Пол: Мъж
Кара: e36 compact,96'индивидуъл
Мечтае да кара: 6 serries
Детайли за колата: монреалблауууу

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от vaykisss » 27 Фев 2012, 16:57

zBoost написа:
vaykisss написа:
ivoo написа:
chigeto написа:трябва ли да свалям таблото

Мислиш ли, че е за тебе работа ? Прецени сам http://www.youtube.com/watch?v=m-Q-kT2HS3g

:mhihi: :mhihi: :mhihi:
дамм това не го пожелавам и на най големия си враг :mhihi: ,определено не е за всеки работа,иначе клипчето е интересно,и аз не знаех как се достига до радиаторчето за парното,но като се сетя как сменях филтъра за климатика(2та филтъра), :mhihi: 1 час гъзене около колата ,изпочупих едни пласмаси :mhihi: ,следващата смяна определено ще ида в сервиз и от сърце ще дам 10-15 левчета :mhihi:


филтъра в купето го смених сигурно за 15-20 минути на ОМВ като си чистих колата, обаче тва да трябва да смениш радиаторчето на парното няма нищо общо и си е наказание отвсякъде.


:OT: на компакт ли :wave: ,щото и аз на е46 го сменям за няма и 60 секунди :mhihi: ,ама на компакта ми даде зор и също улигуфрените в магазина ми пратиха филтър за седан,аз предварително им казах че са 2 броя ама :bang: ,между другото на това клипче колата не ми прилича много на компакт ама :dunno: ,дано дане е зор .че аз на пролет мислех да го свалям :smoke:

по-темата колега ти защо ще го сваляш спукан ли е нещо или :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 19.03.2010
Пол: Мъж
Кара: dmw316i compakt
Мечтае да кара: x6

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от chigeto » 02 Мар 2012, 19:25

пичове не се карайте наистина се сменя много лесно,както колегата каза махаш кората на педалите и готово

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от ildivvy » 19 Апр 2012, 15:44

Момчета,повдигам "старичка" тема,само за да внеса още малко яснота по нея (ако мога).Радиаторчето наистина може да се свали откъм педалите,след като се махне предпазната кора над тях.Аз лично не съм го свалял все още (дано не се и налага,де),но днес поразгледах каква е ситуацията там.То самото се държи с две болтчета ("торкс") и две пластмасови скобички за нещо като кутия (влиза в нея).От него излизат двете пластмасови тръбички,които идват от щуцера от двигателния отсек.От към двиг.отсек пък са двата маркуча за "захранване" с водата.Ел.клапани няма (говоря за модел само с парно,без климатик или климатроник)!Освен ако не са в пространството зад щита и пред купето или на друго място (гледайки откъм двигателя,клапан не виждам,маркучите влизат директно в пластмасовия щуцер,който отива към тръбичките,според мен).Това го разбрах също днес.Когато двигателя заработи,водата циркулира и през радиаторчето за парното (Махнал съм кората и пипах тръбичките по време на движение.Станаха горещи от водата,минаваща през тях.)!Явно системата на Компакт-а е като на повечето други коли.За да се "пусне" парното,"врътката" явно отваря само една клапа,която освобождава свободното преминаване на въздух през радиатирчето.Така започва да духа и "топлото".Това явно е различно от на другите Е36-ци (може би прилича на системата на Е30-ките,но не я познавам).При мен има съвсем малък проблем с навлажняване на връзката между тръбичките и радиаторчето (двата О-пръстена).Ще пиша отново при развитието на нещата.Прилагам и схемата:

http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/C ... ator_behr/

П.П. Преди малко пак гледах системата.Клапани не видях отново.Маркучите влизат директно в щуцера,който се подава откъм купето.Да не би да стои някъде другаде?Ако някой има такъв Компакт,нека погледне,ако не му е проблем и да каже,дали е нормално.Така,както е при мен,водата циркулира постоянно през радиаторчето и само клапата спира навлизането на топъл въздух в купето.Интересно,като въртя "врътката" за парното,се усеща в края "прецъкването" на микроключа,който трябва да управлява водния клапан (water valve),но такъв не виждам никъде.Разгледах и системата на Е30,там също е показано наличието на клапан за водата.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3911
Регистриран на: 11.12.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 Coupe 328i , Е36 Sedan 316i
Мечтае да кара: E36 M3 , E30 M3 , E31 850csi и все такива гадни стари кочини

Re: как се сменя радиатор на парно на компакт 1,6 i

Мнение от DirtySouth » 19 Апр 2012, 22:50

Ох и аз ще трябва да мисля някакво парно на моя компот , само да питам има ли разлика в радиаторите и перките на колите с клима и без ?
I'm slowly drifting
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook