Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 159
Регистриран на: 27.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е46 320d
Мечтае да кара: M

Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от fenixsz » 13 Ное 2011, 16:16

Какво бихте препоръчали за окачване за ежедневка?

Вчера ми изпусна единия амортисьор и както бях планувал в даден момент да го сменям с нещо по-добро, изведнъж излезе на дневен ред за сега.

Разглеждам различни варианти:

Bilstein B10 i B12 (ако се намери оферта може и B14) - незнам доколко са подходящи за софийската действителност. Намирането на читави такива от бг също ганичи с голям късмет.

Weitec, FK, Apex и други също са алтернатива.

Има и разни койли около и до 1500 - d2, XYZ и разни други, които имат степени на твърдост на амортисьорите, но те едва ли стават за ежедневно каране.

Предстои ми ползване на подземен гараж с остро "скосяване" на входа, което вероятно няма да е много подходящо за много нисък автомобил. Все още не съм го пробвал, но другата седмица предстои...
DriveCalc.com/bg

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от Coulthard » 13 Ное 2011, 17:26

Билщайна го забравяш особено 10 и нагоре, амортисьора не ти сваля колата така че квото и да сложиш пружината му е мамата. Ако няма да сменяш с по-твърди и ниски пружини не си купувай скъпи амортисьори безсмислено е, едно В4 газово ще ти дойде добре. При мен с пружини които не свалят много си е чист късмет ако не я устържа някаде като излизам/влизам в точно такива коси гаражи. Иначе В6 на градско във Варна :banghead: :banghead: :banghead: :bcry: :bcry: :bcry:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от Делян » 13 Ное 2011, 17:44

Б4 за ежедневна кола верно е супер, едно приятелче наскоро си взе. Другите, които си изброил - д2, хyz,b10 са готини, но за кола за почивните дни за удоволствие и простотии или за писта.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 23.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520iA

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от coupe112 » 13 Ное 2011, 18:01

жълто кони регулируемо,имах точно такава кола с точно такова окачване беше перфектната комбинация :yes:
THE WORLD IS YOURS

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 525
Регистриран на: 3.05.2003
Местоположение: София

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от BMW_325i » 13 Ное 2011, 18:21

Аз казвам червено/жълто реглажно Koni + 40/40 пружини Weitec, Apex, H&R...
Евала на тунинга! Тунинговайте при нас!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2011, 18:27

Coulthard написа:Билщайна го забравяш особено 10 и нагоре, амортисьора не ти сваля колата така че квото и да сложиш пружината му е мамата.


Б10 е кит и си идва с пружините, които са 60/40. На купето съм с такива и е доста прилично окачване за ежедневна кола. С едни дебели щанги както съм аз и целия Powerflex колата става по-твърда, отколкото е удобно за ежедневка, но и много стабилна.

Има един пич с 20-ка купе, който е с жълто Кони и аз наскоро му поръчвах пружини H&R 60/40. По принцип той искаше 50/30 или нещо по-малко и аз такива поръчах ама пристигнаха 60/40, сложи ги на колата и просто заспа. Явно Конитата са бая корави и свали по-малко. 50/30 щеше да стане висока май. (височината на пружините много зависи от твърдостта на амортисьорите също, който не вярва да провери в сайтовете на производителите- и те го пишат).

Аз на компакта съм с жълто Кони отпред и си го карам на най-мекото. От доста време дебна да набарам и задно на добри пари за да си направя комплект и да сложа също H&R 60/40, които вече ги имам ама ги бавя заради задните.

Има и разни койли около и до 1500 - d2, XYZ и разни други, които имат степени на твърдост на амортисьорите, но те едва ли стават за ежедневно каране.


Тук пак ще ме запсуват много хора, но такива НЕ слагай.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от Coulthard » 13 Ное 2011, 20:11

за Б10 знам че е кит но от писаното на колегата разбирам че би си търсил и нещо втора ръка но качествено а там вече какво от кита ще вземеш :ok:
хубо де бум и кво правим на неравности, за дупки не питам там си псувам ако оцеля с моето, ма неравности/кръпки градско си е жива мъка. Поне във варна (нарочно с малка буква) си имаме много, иначе извънградско 6точки сетъпа е
29824-1 H&R и В6
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2011, 21:06

Караш внимателно и това е.
Купето през цялото време почти съм го карал с 60/40 и по пода нямам никакви драскотини.
Из града така или иначе по нормални улици не карам с повече от 60, щото отвсякъде може да излезе дете, куче или олигофрен :dunno:
Легналите полицаи и дупки се минават с малко повече пиниз настрани. По бордюри се катеря независимо с каква височина са пак по тоя начин. (това ако няма съвсем накъде, иначе избягвам за да не деформирам гумите).
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 9.04.2009
Пол: Мъж
Кара: засилен дизел
Мечтае да кара: на Шаро поршето
Детайли за колата: TOP!!! FULL!!! MPACK!!! Всички екстри за модела! :D :D :D

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от Snoop » 13 Ное 2011, 21:19

Аз така както хубаво сте го почнали разговора да питам - има ли начин хем да е ниска, хем да е мека возията, без да съм с рязани стокови пружини? :roll:

п.п. Бум, качването на бордюрите хубу, ама слизането напред си е еб@ло фара... :confused:
И много ми е интересно и гърбиците ли ги минавате като качване на бордюр за да не стърже - на вереф? :shock:
Щото повечето не ме дерат, ама има едни ПЛАНИНИ, дето като мина с предните гуми и се почва едно лазене по корем... направо ми се къса сърцето. :banghead:
Аз и ти сме луд-ни-ца... Изображение Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от bum_bum » 13 Ное 2011, 21:27

С рязани пружини пак ще е твърда возията.
Аз имам една от ниските коли във форума и проблем нямам с бордюри и легнали полицаи, но и имам книжка малко по-отдавна откогато са се родили някои колеги :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 290
Регистриран на: 9.04.2009
Пол: Мъж
Кара: засилен дизел
Мечтае да кара: на Шаро поршето
Детайли за колата: TOP!!! FULL!!! MPACK!!! Всички екстри за модела! :D :D :D

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от Snoop » 13 Ное 2011, 21:36

Да, знаем, че си на 35... :mhihi:
Добре де, няма ли начин да е по-мека?
Сложих зимните 15-ки и пак е баси лагерната количка, не ми се сменя към стоковите пружини. :|
Ако се мине на регулируемо има ли разлика в твърдостта при висока и ниска кола? :roll:
Аз и ти сме луд-ни-ца... Изображение Изображение Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от b00st » 13 Ное 2011, 21:37

bum bum не е баш така, нещата не опират само до пинизи или книжки. мойта е смъкната с 40/30 и принципно не опира като съм сам ама като седне баща ми (100кг) до мене примерно и тръгнем некъде да патуваме с багаж и на по-острите гърбици настрани от тях слизам с 0,1км на спирачка и пак се чува ДУМ като минат предните гуми :banghead:

п.с. колкото до окачването аз съм със стоковото на ис-ката и пружини 40/30 незнам отпред какви са амортисьорите ама като цяло вози твърдо. тия b4 предполагам най-добре с тях за градско.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от Делян » 13 Ное 2011, 22:04

Е да ама, когато си с твърди амортисьори, шанса да опреш по неравности е супер малък, понеже не се клатушка и навежда толкоз. Скоро мисля да разкарам стоковите амортисьори, че доста ме дразнят, в половината молове, вече не мога да влизам в подземните гаражи :mhihi: Хем не е кой знае колко ниска.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 691
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: ше 325tds
Мечтае да кара: e46 330xd

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от Coulthard » 13 Ное 2011, 22:06

ми то и аз така 110кг и като кача някой от мойте приятели тюлени и гърбиците ги гледам наравно с предния капак, абе минават се няма проблеми досега не съм опирал на легнал полицай. Мен ме дразнят разните деформации по асфалта кръпки и тнт дори и с 40
ми е гадно как се лашка и клати, ма то пълен кеф няма така че...

П.П Варна мол изхода от -3 към владислав и със стоково и със сегашното винаги опирам
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Окачване на 323ti за ежеднавна кола?

Мнение от ~Мишо~ » 13 Ное 2011, 22:14

Изображение
Това окачване колко е според вас? :roll:

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook