Датчик за детонация,що е то?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от Dirty M5 driveR » 03 Окт 2011, 6:19

p0wEr написа:Докато изчакам Арес да даде малко повече информация ще ви споделя болката на Е36-цата... М50Б20 ванус 93-та. Та купихме колата трудно палеше и свалихме стартера всичко подменено всичко точно... е да ама не.. въртим колата пали пак по същия начин като преди... въртиш нам си секунди докато се сети и опуснеш ли я после въртиш 15 пъти и като запали смърди на бензин та се не трае ... някой ако има идеи какъв може да е проблема да сподели че 72А акумулатор му се е*а майката да го върти тоя 6-так по 20 пъти :mhihi: ясно е че се дави но по какви причини ?


Диагностика първо. Освен, че мирише на бензин :mhihi: намирисва и на обичайния датчик колянов вал.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: Русе
Пол: Жена
Кара: BMW e36 318is M42

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от bmw-318 » 03 Окт 2011, 6:52

Е колега, аз имам абсолютно същия проблем, и мирише на бензин, сякаш се дави колата и моя акумулатор здаде багажа вече от толкова опити за палене. :banghead: Е аз смених датчика на коляновия, ама ефект никакъв! Останаха детонационния и на разпределителния вал. :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от BiTurbo » 03 Окт 2011, 12:20

Dirty M5 driveR написа:
p0wEr написа:Докато изчакам Арес да даде малко повече информация ще ви споделя болката на Е36-цата... М50Б20 ванус 93-та. Та купихме колата трудно палеше и свалихме стартера всичко подменено всичко точно... е да ама не.. въртим колата пали пак по същия начин като преди... въртиш нам си секунди докато се сети и опуснеш ли я после въртиш 15 пъти и като запали смърди на бензин та се не трае ... някой ако има идеи какъв може да е проблема да сподели че 72А акумулатор му се е*а майката да го върти тоя 6-так по 20 пъти :mhihi: ясно е че се дави но по какви причини ?


Диагностика първо. Освен, че мирише на бензин :mhihi: намирисва и на обичайния датчик колянов вал.


:yes:

датчик на колянов вал, хваща се на диагностика, както и колегата каза ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от ares2 » 03 Окт 2011, 12:52

колегата Арес знае че би трябвало да пали по трудно колата ако има проблемен датчик колянов или разпределителен.
но по лесно е да се направи диагностика. те са доста простички като устройство така че ако не работят може да ги хване лесно
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от Dirty M5 driveR » 03 Окт 2011, 17:36

BiTurbo написа:хваща се на диагностика, както и колегата каза ;)


Абе уж така трябва да е... ама често не се хваща, щото ту работи, ту не.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от BiTurbo » 03 Окт 2011, 17:47

Dirty M5 driveR написа:
BiTurbo написа:хваща се на диагностика, както и колегата каза ;)


Абе уж така трябва да е... ама често не се хваща, щото ту работи, ту не.


е точно тва е, то като не работи записва грешка, а тя си остава в меморито, така че хваща се ;)
Имал съм го случая, оплакват ми се че пали от време на време, закачам колата и кво да видя 220 еднакви грешки от дарчик кол. вал.

На 6таците много лесно се хваща датчика на разп вал пък. Там като спред този датчик и всички дюзи почват да работят на фулл гуп (всички заедно), а не фулл сикуент, както трябва да работят (всяка си впръсква преди работния такт) и се чува едно даско цъкане, щото всички дюзи като "цъкнат" заедно и звука е доста отчетлив ;) Тва е така наречения сервизен режим, а разхода е умипомраччителен, направен е с цел да се стигне до сервиза, не колата да ти умре ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: Русе
Пол: Жена
Кара: BMW e36 318is M42

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от bmw-318 » 04 Окт 2011, 20:16

Колеги :( :( :( Моля ви, помогнете ми! :dunno: Днес маистора смени този датчик на детонацията, смени и регулатора за налягане на бензина, защото вместо да вкарва въздух вкарвал бензин, нещо такова. Иии запалихме колата ии пак същата работа, прекъсва , т.е мени оборотите, като я запалим и се разтриса падат оборотите или игасва или заработва, прави каквото си иска. Не мога повече, кажете ми какво да правя, от какво може да е? Постоянно мени оборотите, моля ви помогнете ми, дайте ми съвет! :( Майсторите вече са "пас"
Моля ви :(
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: Русе
Пол: Жена
Кара: BMW e36 318is M42

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от bmw-318 » 04 Окт 2011, 20:17

Пропуснах да спомена, че на диагностиката нищо не излиза, няма грешки, няма нищо, моля ви за отговори. :(
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Окт 2011, 20:25

bmw-318 написа:прекъсва , т.е мени оборотите


Колега, между "прекъсва" и "мени обороти" има огромна разлика. Писал си, че си сменил доста неща. Ако прекъсва провери много добре за теч на вакуум (дали смуче въздух от някъде).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: Русе
Пол: Жена
Кара: BMW e36 318is M42

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от bmw-318 » 04 Окт 2011, 20:28

Колега, всички маркучи са сменени, не смуче въздух :( аз съм момиче и не мога явно да ти обесня както трябва, значи мени оборотите и работи неравномерно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Окт 2011, 20:49

bmw-318 написа:Колега, всички маркучи са сменени, не смуче въздух :( аз съм момиче и не мога явно да ти обесня както трябва, значи мени оборотите и работи неравномерно.


Че си момиче не пречи :mhihi: Разбрах за какво става дума. Ето тази тема viewtopic.php?t=126046 Колегата е обяснил добре. Остава да провериш всички тези неща (някои от тях вече си проверила) и така. Друг начин няма.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: Русе
Пол: Жена
Кара: BMW e36 318is M42

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от bmw-318 » 04 Окт 2011, 20:51

От всички тези неща само това не е проверено Датчик на температурата на двигателя. :(
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от Dirty M5 driveR » 04 Окт 2011, 21:01

bmw-318 написа:От всички тези неща само това не е проверено Датчик на температурата на двигателя. :(


Замерете му съпротивлението. При заминал датчик главния проблем е труден старт при загрял мотор, и завишен разход на гориво. Студена би трябвало да пали добре.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: Русе
Пол: Жена
Кара: BMW e36 318is M42

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от bmw-318 » 04 Окт 2011, 21:06

Да, точно така е, когато е студена проблем няма, обаче като загрее и ако я угася и пробвам пак да запаля се започва.
Колега много ти благодаря !!!!!! :lalala: Още утре се обайдам на майстора и да действаме и ще пиша какво е станало!!! :oops: Само се притеснявам, ако го сменим и пак не се оправи... :(
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 29.10.2010
Местоположение: Русе
Пол: Жена
Кара: BMW e36 318is M42

Re: Датчик за детонация,що е то?

Мнение от bmw-318 » 04 Окт 2011, 21:13

И още нещо, доста понамирисва на суров бензин ...
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook