пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от whisky_touch » 06 Сеп 2011, 22:01

Та колеги ще сменям пружините и ми предлагат на добра цена от 6так, а аз съм с 318ис, пружините са 60/40, интересува ме какво ще се случи с предицата,ще се вирне ли или просто ще е по твърда,какви са разликите в пружините, защото гледах по каталог разликата в двигателите е само някакви си 30кг(или инфото е грешно-вие кажете) не смятам че 30кила ще са от голямо значение,но навсякъде по продава виждам че питат с какъв двигател е колата явно има значение. 2 часа се занимавам с търсачката,но нищо сериозно не намерих,има само 1 тама по този въпрос и вътре има мн противоречиви и некомпетентни мнения според мен. мерси предварително
Към колегите,които ще кажат да сменя и амортисьорите с по къс ход, ще отговоря, че отзад вече съм сложил късоходов билщайн,отпред ще ги сменям до няколко дена заедно с пружините
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от ares2 » 07 Сеп 2011, 0:58

по скоро са по твърди.. но не мисли че ще вирне много
най добре е да пробваш
давам пример.. ако на пружини от 316 с м40 сложиш М42 мотора ляга малко надолу..
има значение . те са сметнати доста точно .. така че просто тестваи
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от Делян » 07 Сеп 2011, 8:53

Аз съм с такива, по принцип са ми 50/30 но понеже са за шестак, в место с 50мм ми се смъкна 45мм. отпред. Карам си със стоковите амортисьори, няма грижи :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от whisky_touch » 07 Сеп 2011, 9:07

можеш ли да качиш снимка на колата да и видя стоиката,значи да разбирам че ако са 60/40 ще се смъкне с 50/40
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от bum_bum » 07 Сеп 2011, 11:46

Колко ще ти свали зависи главно от пружината, но също и от амортисьора. Ако си с твърди спортни амортисьори ще ти свали по-малко.
Слагането на пружина, която сваля повече от 2, максимум 3см на стоков амортисьор НЕ Е добра идея.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 21.04.2008
Местоположение: София
Кара: Х1 1.8d sdrive 2013
Мечтае да кара: e60 M

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от whisky_touch » 07 Сеп 2011, 11:51

аз затова съм написал че от зад вече съм сложил спортнтиьори на билщайн,другата седмица ще слагам и отпред, така че това не е проблем,затова търся 60/40пружини. въпроса беше дали ще свали само 2-3см или ще свали 4.5-5см
Съществува един фантастичен свят събран в една композиция даваща толкова радост на пътя! Вулгарно красив свят на брутална мощ, в които няма въздух, а само пушек от изгорели гуми.Там властват технологичния гении,красивия дизаин, красотата. Там няма животни, а само озверели расови коне. Там, всичко се случва на високи обороти и размазващо високите скорости.- Свят на кристално чиста мощ и бензинови пари-светът на автомобилите, светът на БМВ... !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от Делян » 07 Сеп 2011, 12:48

Ще ти свалят 5.5, в най-лошия случай 5. Снимка довечера или утре, че колата ми е на боядисване и довечера ще я вземам.

Потребител
Аватар
Мнения: 22
Регистриран на: 26.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e36 318is

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от Шева » 07 Сеп 2011, 14:54

Не зная, но за мен 40/20 е оптималната височина. Аз карам с 30/10 и просто не виждам смисъл да се прави по-ниска колата :dunno:
Иначе и аз мисля, че около 5см ще ти свали с пружнини от 6цил. :)

Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от ares2 » 07 Сеп 2011, 15:18

bum_bum написа:Колко ще ти свали зависи главно от пружината, но също и от амортисьора. Ако си с твърди спортни амортисьори ще ти свали по-малко.
Слагането на пружина, която сваля повече от 2, максимум 3см на стоков амортисьор НЕ Е добра идея.


така е.. хода е различен и ще стане мазало ако на сток амортисьор се сложи много ниска пружина


а отностно височината при мен ще покажа снимка по късно.. стана добре. малко заприлича на М тех.. равномерно свали и предницата.. задните са ми се прибрали леко и те нищо че са сток..
но това е нож с две остриета..
тези сток пружини на 16 ка са много меки.. и колата ми се клати като като реис по завоите..
мисял д аги махам.. иначе на визия го докарва.. но не е това идеята..
аз лично съм смилил за много леко скъсена пружина от 6 цил.. интересно ми е как ще доиде на сток амортисьора боге.. с дебелото стебло
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от Делян » 07 Сеп 2011, 18:55

така е.. хода е различен и ще стане мазало ако на сток амортисьор се сложи много ниска пружина

Кое точно става мазало колега? Пробвал ли си? Ще му кажа на един авер дето от 6 г. и над 100к км кара с пружини 60/40 на сток амортисьори, да изчака още малко да стане мазалото :mhihi: При мен колко трябва да изчакам? ;)
Ето снимката, сори за отвратителното качество, ама стана почти тъмно и жи си ема ми толкоз може.
Изображение
П.С. жантите са 16-ки...с едни 17-ки друго казва :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от bum_bum » 07 Сеп 2011, 19:20

Не знам, по всички сайтове на фирми, които произвеждат пружини го пише.
Аз не претендирам, че разбирам повече от специалистите на Koni, Bilstein, KW и т.н., тъй, че предпочитам да се съобразявам с тяхното мнение.
Качеството на окачването е много субективно понятие явно. Аз съм се нагледал на коли с "окачване" на които като се кача си давам сметка, че това и на каруца няма да го кача.
Окачването не служи само за да свали колата и да друса :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от Делян » 07 Сеп 2011, 19:40

То е ясно, че разлика има, въпросът е че не става мазало и поведението на колата, не се влошава със сравнение със стоковите пружини ;), напратив, по малко се накланя в завой. Естествено, че който може да си позволи е много по-добре да сложи цял кит пружини+амортисьори изчислени за тях. Аз моите съм ги взел за 80лв. и съм ги сложил за визия ;)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от bum_bum » 07 Сеп 2011, 21:06

Мисля, че имат в предвид, че бързо ще заминат амортисьорите. При положение, че изкарват 10-15 години без проблем в нормална държава по-бързо моде да е 3-4 години и да не е проблем ама знам ли :dunno:
За раздрънканите коли с "окачване" нямах в предвид твойта. Мисля, че е далеч по-добра отколкото си признаваш ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от Делян » 07 Сеп 2011, 22:29

Ами по пътя на логиката, наистина би трябвало да се скапят...Ако нямах добър приятел каращ толкова време така, нямаше да повярвам, ако примерно бях чул от някой непознат. Но факт е, :dunno: поне при него си издържат. Смени си мисля предните преди около 2-3г., но пак си сложи стандартни, даже някви мега ментета по 50-ина лв. броя и си държат. Аз естествено искам и читави амортисьори да сложа, ама само с искане не става :mhihi: За сега ще чакат :D Пак казвам, който може да си позволи, най-добре е цял кит на един производител. Но ако просто иска колата си малко по-близо до земята и е със незнайно колко стари амортисьори, нищо няма да загуби, ако си сложи само пружини.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: пружини от 6 цилиндрово на 4 цилиндрово

Мнение от ares2 » 07 Сеп 2011, 23:23

аз не си измислям.. купих такова бмв..
с 60/40
сток амортисьора биеше в шоковите тампони..
и станаха на млевина за 6 месеца..
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook