Въпрос за избор на масло

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: '03 330xd M57N Sedan

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от Mpower84 » 20 Авг 2011, 12:51

vene5 написа:Лично мен ме посъветваха да използвам това и факт е, че маслото е добро на добра цена. Само да добавя пригодено е за автомобили , които се карат на газ.

Това последното, че е за коли на газ е другата феноменална глупост която е доста разпространена! Остава да си вземеш и свещи за газ и влизаш в клуба. :mhihi: Попитай в някой хубав сервиз за газ дали има такова животно като масло за газ и бегай да го сменяш! Ето направо едно сайтче http://www.eurogas-bg.net/faq.php или направо извадка :
"Има ли някакви специални изисквания към запалителните свещи, двигателното масло и интервалите за смяна на въздушният филтър на автомобила след монтажа на газов инжекцион?

Абсолютно нищо не се променя в обслужването на автомобила. Спазвайте всички заводски предписани интервали за смяна на консумативите, не използвайте продукти които са създадени специално за газ (като свещи или масло)"

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е91
Мечтае да кара: М5

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от vene5 » 23 Авг 2011, 12:56

Mpower84 написа:
vene5 написа:Лично мен ме посъветваха да използвам това и факт е, че маслото е добро на добра цена. Само да добавя пригодено е за автомобили , които се карат на газ.

Това последното, че е за коли на газ е другата феноменална глупост която е доста разпространена! Остава да си вземеш и свещи за газ и влизаш в клуба. :mhihi: Попитай в някой хубав сервиз за газ дали има такова животно като масло за газ и бегай да го сменяш! Ето направо едно сайтче http://www.eurogas-bg.net/faq.php или направо извадка :
"Има ли някакви специални изисквания към запалителните свещи, двигателното масло и интервалите за смяна на въздушният филтър на автомобила след монтажа на газов инжекцион?

Абсолютно нищо не се променя в обслужването на автомобила. Спазвайте всички заводски предписани интервали за смяна на консумативите, не използвайте продукти които са създадени специално за газ (като свещи или масло)"

Поредния професор. За разлика от всезнаещите това което съм написал е упоменато отзад на опаковката. Така че коментарите са излишни

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от bum_bum » 23 Авг 2011, 20:58

То това масло, дето си го показал е особено квалитетна марка. Не ги слушай професорите :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от Nasko_325TD » 24 Авг 2011, 6:18

ИВАКА написа:...след дълго мотане и четене смених маслото в двиг. с CASTROL 15W40-part syntetik.Препоръчаха ми го уж учени хорица.За сега двигателя работи нормално,а иначе е на 215000 км.Успех.

Е моя като е на 400000 какво да му сипя грес ли?Хахаххаха
не си слагай такива масла.
10в40 е добре ,ако пипа 5в40. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1200
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: '03 330xd M57N Sedan

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от Mpower84 » 24 Авг 2011, 12:46

vene5 написа:
Mpower84 написа:
vene5 написа:Лично мен ме посъветваха да използвам това и факт е, че маслото е добро на добра цена. Само да добавя пригодено е за автомобили , които се карат на газ.

Това последното, че е за коли на газ е другата феноменална глупост която е доста разпространена! Остава да си вземеш и свещи за газ и влизаш в клуба. :mhihi: Попитай в някой хубав сервиз за газ дали има такова животно като масло за газ и бегай да го сменяш! Ето направо едно сайтче http://www.eurogas-bg.net/faq.php или направо извадка :
"Има ли някакви специални изисквания към запалителните свещи, двигателното масло и интервалите за смяна на въздушният филтър на автомобила след монтажа на газов инжекцион?

Абсолютно нищо не се променя в обслужването на автомобила. Спазвайте всички заводски предписани интервали за смяна на консумативите, не използвайте продукти които са създадени специално за газ (като свещи или масло)"

Поредния професор. За разлика от всезнаещите това което съм написал е упоменато отзад на опаковката. Така че коментарите са излишни


Виж сега г-н философ твойта кола можеш да си я караш както искаш с каквото искаш и те уверявам, че на мене абсолютно не ми дреме нито за тебе, нито за нея. Просто споделям информация която е лесно достъпна и която за разлика от това което ти пише на тубата с "газовото масло" е вярна. Провери в нета или отиди при независим маслар да го питаш! Пожелавам ти да си извадиш главата от з*****а и да се интересуваш малко повече преди да се коркаш на 10 мнения.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от saleen » 24 Авг 2011, 13:10

Сега карам с Mobil Super-S 10W40 и съм доволен много, двигателя не го чувам. Преди карах с Prista 15W40 - грешка, която никога няма да повторя :nono: Уж минералното било по- гъсто и по удачно за стар мотор-да ама не ;)
Никой не мое ма връне на селу!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от bum_bum » 24 Авг 2011, 14:57

Мен идната седмица ми идва време за масло и поне не разбирам ще сложа на ТДС-ката 5W-30 пък нека и е рядко.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от Chapai » 24 Авг 2011, 15:07

bum_bum написа:Мен идната седмица ми идва време за масло и поне не разбирам ще сложа на ТДС-ката 5W-30 пък нека и е рядко.


Защо 5W-30 а не 5W-40 ?
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от Jordana » 24 Авг 2011, 15:51

От доста години карам с мотул минералка от серията 4000 никакви проблеми .Последно смених със пълна синтетика това което забелязвам е че мотора утихна и падна с около 1 бар налягането на празен ход. Двигателя е м20в20 от 89г.За мен лично мотул са много добър вариант било то минерално или синтетика. Препоръчвам на всички да спазват предписанието на производителя за вида на маслото защото то не е случайно. Нямам предвид ефтино или скъпо масло а класът на маслото. Също колко от вас са прочели и спазват инструкцията за периодичното обслужване на БМВ че да се оплаквате от масла и калпави двигатели ? Тя не е случайно четиво доказано е от практиката .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от bum_bum » 24 Авг 2011, 17:28

Chapai написа:
bum_bum написа:Мен идната седмица ми идва време за масло и поне не разбирам ще сложа на ТДС-ката 5W-30 пък нека и е рядко.


Защо 5W-30 а не 5W-40 ?


Щото с такова на такъв двигател съм минал повече километри на задна, отколкото много хора нормално и като го продадох беше меко казано перфектен. Със сигурност М41-цата много го харесва, а и си го имам на цена на която не може да се купи и полусинтетика.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 202
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Stara Zagora
Пол: Мъж
Кара: 318ti
Мечтае да кара: 318ti ;)

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от AutoCoil » 25 Авг 2011, 9:56

Защо си мислите, че като е стар двигателя не може да му се сложи пълна синтетика?!?!?! Знаете ли как им се глади косъма. Дето има 1 приказка "аз може да не съм стока, ама луканка хапвам" :)

Относно лики молито и кауфландите, те немците какво са виновни, че политиката търговската на вносителя е такава и по какво се влошават качествата му като се продава в хипермаркети :mhihi: :mhihi:

ПОЗДРАВИ!


Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Сандански
Пол: Мъж
Кара: 318ис м42 94г
Мечтае да кара: e46 m3
Детайли за колата: всичко по много

Какви са признаците на заминал комп.на е36

Мнение от ///Micev_87 » 25 Авг 2011, 10:46

Здравейте гледам мн хвалби за мотула и се 4удя дали да опитам но 10W60 защото оби4а да е в ръ4ка м42 94г.сега съм със мобил 10w40 и съм доволен вие какво 6те ме посаветвате най добро масло на ис-а :bchug:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за избор на масло

Мнение от bum_bum » 25 Авг 2011, 11:45

Малко зор ще видиш да намериш Мотул 10W-60. Има 20W-60 ама не знам дали си запознат с цената и пробега който можеш да направиш с него. Или с други думи- околко 240лв за 3-4000км ;)
Изображение


Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 1.06.2008
Местоположение: Сандански
Пол: Мъж
Кара: 318ис м42 94г
Мечтае да кара: e46 m3
Детайли за колата: всичко по много

Какви са признаците на заминал комп.на е36

Мнение от ///Micev_87 » 25 Авг 2011, 14:56

Доста е преди 5 месеца смених сегментите и около 2 седмици гуми4ките на клапаните на марка ел ринг казаха ми 4е са най добрите похапваше масалце но ве4е не го бара и искам да взема хубаво масло за ис-а какво най добре за него и се 4удя какво? :evil:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1893
Регистриран на: 5.02.2008
Местоположение: Miami
Кара: 330ci/X5 3.5i
Мечтае да кара: трезвен

Re: Какви са признаците на заминал комп.на е36

Мнение от S7 » 25 Авг 2011, 15:26

flirt4o_ написа:Доста е преди 5 месеца смених сегментите и около 2 седмици гуми4ките на клапаните на марка ел ринг казаха ми 4е са най добрите похапваше масалце но ве4е не го бара и искам да взема хубаво масло за ис-а какво най добре за него и се 4удя какво? :evil:

5 на 40 от по горе посочените марки ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook