Покупка на акумулатор

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 5.07.2008

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от BMW Addiction » 17 Юни 2012, 10:19

Привет отново,

След известно четене и на база наличните в колата повечеко консуматори (най-вече силна музика), реших да вдигна малко бюджета и да взема малко по-добър акумулатор.

Първоначално се бях спрял на Banner Starting Bull и Bosch S3, но сега вдигнах малко летвата до Banner Power Bull (класа би следвало да е по-висок спрямо Starting Bull) и Exide Excell (отказах се от Boscha, тъй като беше от Метро, а чух кофти отзиви за акумулаторите оттам).

Цената е приблизително една и съща, така че не е фактор при избора между двата. Колата е E36 320i, с ксенони, силна музика, усилвател и допълнителна колона в багажника, лятото нонстоп се ползва климатроника.

Та ако може мнения между следните 2 акумулатора:

1.) BANNER Power Bull - 72 Ah
http://www.akumulatori.bg/149/Product/5 ... 0Bull#info

2.) EXIDE Excell - 72 Ah
http://www.akumulatori.bg/189/Product/1 ... xcell#info

Като цяло съм чувал, че EXIDE е за предпочитане (даже, че е слаган май фабрично на BMW... или не е така?), но чуденето ми е породено от:
* този EXIDE, който намерих е италиански - не знам дали трябва да ме притеснява, че не е американси, сигурно имат завод в Италия, но все пак ?
* Excell изглежда е най-ниския клас на EXIDE, докато Power Bull e по-горния клас на Banner... макар, че казано честно нещо не знам какво му е толкова POWER-a на този Banner, имайки предвид, че стартовия ток изглежда е 660 А, срещу 640 А на по-ниския клас "Starting Bull"... т.е. няма ги традиционните +15% или +30% стартов ток на по-високия клас ?!?

Ще съм благодарен ако ме ориентирате кой според е вас е за предпочитане.

P.S. Още едно съображение - магазина от който ще пазарувам вероятно е някакъв дистрибутор на Banner, защото от една страна ми дават по-голяма отстъпка при него, а от друга има сигурно десетки акумулатори Баннер в магазина, докато май този Exide Excell беше един от малкото изложени... накратко притеснява ме да не попадна на залежала бройка... за разлика от гумите, май за акумулаторите няма как да видиш дата на производство, нали ?

Благодаря предварително !

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от Chapai » 17 Юни 2012, 12:51

"май за акумулаторите няма как да видиш дата на производство, нали ?"

Отиваш в магазина, нагло си записваш всички символи по него и след това ги пращаш на сайта на производителя.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.


Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 2.06.2012
Местоположение: София

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от maxi-mix » 18 Юни 2012, 5:34

Chapai написа:"май за акумулаторите няма как да видиш дата на производство, нали ?"

Отиваш в магазина, нагло си записваш всички символи по него и след това ги пращаш на сайта на производителя.


Аз си купих преди година AcDelco и на него от горе имаше лепенка с датата на производство. А и хората дават 3г. гаранция от датата на закупуване така че си е оферта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 5.07.2008

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от BMW Addiction » 19 Юни 2012, 7:37

Хм, няма много отзиви на питането ми... :(

Може ли някой да каже поне (извън марките), при кола (уточнявам за бензинова, иначе за дизел знам че има) с повече консуматори има ли смисъл от акумулатор с повече стартов ток ?

Тъй като имам повече неща (музика, нон-стоп бичи климатроника, дори през лятото само на фарове и т.н.), се чудя да дам още +20-30 лв. за една VARTA със 750 А стартов ток... или няма голям смисъл от този "бонус" ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от patkana1 » 20 Юни 2012, 7:50

BMW Addiction написа:Хм, няма много отзиви на питането ми... :(

Може ли някой да каже поне (извън марките), при кола (уточнявам за бензинова, иначе за дизел знам че има) с повече консуматори има ли смисъл от акумулатор с повече стартов ток ?

Тъй като имам повече неща (музика, нон-стоп бичи климатроника, дори през лятото само на фарове и т.н.), се чудя да дам още +20-30 лв. за една VARTA със 750 А стартов ток... или няма голям смисъл от този "бонус" ?

Според мен лично дори със тези неща за бензинова кола няма смисъл толкова много стартов ток,просто е излишно,според мен 62 65 Ah са достатъчни а и не смятам че разликата в цената е 20-30 лв,повечко е,но както и да е,всеки има различно мнение по въпроса,според мен няма смисъл......

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от georgivar » 20 Юни 2012, 9:07

На сайта на варта има една страница, в която си казваш каква ти е колата и ти показва препоръчваните акумулатори:

http://www.varta-automotive.com/index.php?id=255&L=

Оттам си правиш извода - имат различни модели в зависимост от това за какъв тип коли се ползва. Мисля, че Silver е примерно за коли пълни с електроника, пък blue са стандартни.

И така.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от Dirty M5 driveR » 20 Юни 2012, 12:42

На Монбат-а какво му е, че така говорите за него :roll: Аз съм с такъв, на 2 години, и се държи перфектно. Тая зима колата седя в неотопляем гараж. Декември месец я палих веднъж за 10 мин., после февруари месец запали от раз, като поработи 5 мин. След големите студове я запалих чак през май, отново безпроблемно. Банер, Бош, Ексид, Варта - стока си е. Съобразяваш се с финансите и си вземаш нещо такова.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 5.07.2008

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от BMW Addiction » 26 Юни 2012, 7:20

Абе аз почнах да избирам от най-евтиния небългарски акумулатор и вече го докарах до идеята да си взема EXIDE PREMIUM 77 Ah :mhihi: Така де, още не съм решил дали наистина ще е по-добро решение от VARTA SILVER, но от това което изчетох би следвало EXIDE да е топ акумулатор (някой даже беше споменал, че е препоръчван при професионално car audio)...

Както и да е - до попитам още веднъж - дали може да се види/провери върху акумулатора (поне при някои марки) кога е произведен ?... по логиката на DOT-a при гумите... ?

Огледах няколко от различни марки, но не видях нещо което да го оприлича на дата на производство, а ако питам продавачите, със сигурност ще се окажат "докарани предната седмица"... :roll:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от ildivvy » 26 Юни 2012, 10:38

Ами то няма голямо значение.Особено ако не е налят електролита.При Калции-Калциевите пък има много голямо време за съхранение в складове,поради многократно намаления саморазряд.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 5.07.2008

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от BMW Addiction » 27 Юни 2012, 7:20

ildivvy написа:Ами то няма голямо значение.Особено ако не е налят електролита.При Калции-Калциевите пък има много голямо време за съхранение в складове,поради многократно намаления саморазряд.


Е, то мисля, че вече всички са с налят електролит... май само някакви много стари бяха, дето се наричали "сухи" и след като го купуш ти наливат електролита. Но сега всички са заредени първоначално.

Този по-нисък саморазряд при Ca-Ca, не се ли има предвид когато акумулатора е функционален - в смисъл, докато е вързан към ел.системата на колата, просто да се саморазрежда по-бавно докато колата е в покой (да не се кара). Едва ли може да стои неограничено в склада... в смисъл предполагам пак има по-нисък саморазряд спрямо оловните, но все пак си мисля, че ако ми дадата акумулатор стоя 3-4 години в склада няма да е много добре, колкото и да е по по-нова технология...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от ildivvy » 27 Юни 2012, 8:42

Имам предвид,че електролита е в едни тубички в кашона на акумулатора.Заредените Ка-Ка акумулатори могат да стоят повече от година в складовете.Едва ли стоят толкова де,продават се по-бързо.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

Потребител
Аватар
Мнения: 42
Регистриран на: 7.03.2012
Пол: Мъж
Кара: 318 тдс

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от firevint » 27 Юни 2012, 10:05

От моя опит съм стигнал до извода, че истината е "Варта".

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 203
Регистриран на: 5.07.2008

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от BMW Addiction » 30 Юни 2012, 15:54

Айде да се запиша официално за статистиката.

След много чудене си взех EXIDE PREMIUM 77 Ah, предвид 3-години гаранция, утвърдена марка и повечко старот ток (760 А). Стъпи ми 174 лв. (официална цена 212 лв, но с отстъпка + малко кеш от продадения стар акумулатор на вторични, ми излезе 174 лв.). Малко ме притеснява дали тези 77 Ah, няма да са малко множко за алтернатора, особено имайки предвид късите ми карания, но да се надяваме че няма да е проблем...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1044
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 24 Клапанова гад!!!
Мечтае да кара: М3 Е36 3.2

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от delas_328 » 03 Юли 2012, 20:08

:D Купи си оригинален на БМВ и няма да згрешиш
По-добре известен пияч, отколкото анонимен алкохолик!

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 16.01.2012
Пол: Мъж

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от boris_63 » 03 Юли 2012, 22:50

Колега не робуваи на марка. Казвамтиго като човек които е продавал акумулатори и съм връщал и много брак от квалитетни марки.
Дори BOSHC и VARTA имат нискокачествени серий като S3 на BOSHC и Bluedynamik на VARTA те са с по 2 години гаранция и все едно си копуваш GIGAWATT който е под тяхната шапка. Ако искаш хубаф, вземи си нещто с по-голяма гаранция, ако ли не зимаи от там дето ти е с отстъпка или е най-евтино.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook