Покупка на акумулатор

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 387
Регистриран на: 29.11.2009
Пол: Мъж
Кара: ше BMW E36 318tds Touring
Мечтае да кара: BMW E26
Детайли за колата: Бавно комби с черни облаци

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от raptorxbg » 19 Яну 2019, 0:05

Баща ми кара дизелов Опел и два пъти съм му купувал Varta, аз карам дизелово БМВ и като го купих дойде с Banner на 3 месеца, имам и приятели които даваха по 2 чанти пари за Bosch и всички изкарваха точно по 4 години и умираха. Миналата есен купих и на двете коли по един нов Gigawatt 74ah, като хванах някаква промоция и ги платих по около 120лв/бр. и излязоха изненадващо читави за тези пари (зарязвал съм и двете коли на аварийни или габарити за по 2 часа и след това са палили без замисляне).
Това с акумулаторите май си е до късмет на каква точно партида ще попаднеш без значение от производителя, моя съвет е да си вземеш някакъв по-евтин с 1-2 години гаранция, та поне да не те е яд за парите дето си хвърлил на вятъра само за "марката".

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 2.01.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Тойота Е150 vvti , БМВ е36, м43б18

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от batvas » 29 Яну 2019, 14:15

Чудя се на пазара в БГ има ли акумулатори Панасоник. На тойотата ми седи оригиналния акумулатор от както е купена нова от БГ - вече е на 10 години - Пансоник Маде ин Джапан. (нищо че не е сглабяна в Япония, акумулатора е японски)
Иначе на БМВ то е Бош купен от предния собственик през 2016 година. Ще видим колко ще изкара.
Иначе може и да е вярно казаното по горе от колегата за партидите, защото съм купувал скъп Exide Premium и изкара по малко от Искра които го смени. (монтиран на една и съща кола която карах 7 год - Алфа 164)
Та вече гледам да отговарят числата на даденото за колата и гаранцията да е нормална (мин 3 год) и вземам най-изгодния като цена спрямо гаранцията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Покупка на акумулатор

Мнение от mafiata_ » 29 Яну 2019, 16:53

Моя е произведен преди 13г. На щампата на акомулатора така пише. Оригинален на BMW 95ah от тогава ли е на колата или е бил на друга и след това на мойта (е36 328) не знам. Но чак сега започва да заминава ,а това му е 3та зима при мен .

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook