неравномерна работа на мотора ПОМОЩ!!!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 22.02.2008
Местоположение: Велико Търново

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от vako_ludiq » 10 Юни 2011, 20:05

и при мен гаснеше като изключа от скорос и се оказа датчика на разпределителния вал

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.11.2008
Кара: 525 TDS ; 32?
Детайли за колата: Е39 97г M-pack ; Е36 32?

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от TeodorKz » 10 Юни 2011, 20:19

не толкова гасненето ме притеснява ... колкото работата на мотора ... ама гаснене и всичко се крие на едно място ... щото всичко почна изведнъж ... но немога да разбера къде е проблема.


Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.08.2010
Местоположение: Gabrovo , Sofia , Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i
Мечтае да кара: M5 Touring

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от pep0 » 10 Юни 2011, 20:47

TeodorKz написа:диагностиката не показа нищо което да ми помогне ... всичко е в ред... всички цилиндри работят както трябва (живи данни)... бубините смених нищо не се промени + лулите със 100% работещи ... компютър смених същата работа , утре ще меря компресия само това остана ... и ако е нормална смяна на датчика на коляновия вал ... ама вчера го пробвах като го откачих не иска да запали колата значи си работи ... е сега трябва да помагат хората дето чуват нещата не да мълчат тоя форум не е само за брони , джанти и ксенони :censored: :ranting: :bowdown:



Недей се втурка към коляновия вал, остави го за накрая.Отвори си задните седалаки извади бензиновата помпа сложи от някоя морга пробна да видиш дали ще ти се оправи колата и ако се оправи върви удари една бира за здраве :)

От мен толкова, не казвам , че е това просто давам съвет наскоро имах проблем с една 20-ка по същият начин не искаше да работи ;)
Успех колега

Потребител
Аватар
Мнения: 21
Регистриран на: 15.02.2011
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 купе

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от niko123 » 10 Юни 2011, 21:25

колега ако си с по-тънки ръце махни въздуховода който охлажда алтернатора и откачи кабела на стъпковия мотор, запали колата и покарай малко така 5-6км. После закачи кабела.Малко трудно се стига до него но нее невазможно.При мене симтомите бяха доста сходни с описаните от теб.И аз като теб бях сменил много работи и накрая точно това което го отхвърлях като вариянт се оказа точно то.пробвай дано се оправи

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.11.2008
Кара: 525 TDS ; 32?
Детайли за колата: Е39 97г M-pack ; Е36 32?

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от TeodorKz » 11 Юни 2011, 0:18

за 100тен път казвам ... колата работи богато ако е помпа ще е бедна не богата ... а стъпковия мотор е почистен а и не може да губи цилиндри от него.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ги да цирикат!!!
Мечтае да кара: НЛО

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от kapi_88 » 11 Юни 2011, 16:29

Проблем......... колега интересуваме гутията на въздушния филтър там ли ти е? или с някаква тръба_?
Правило №1: Никога не променяй условията на сделката. Правило №2: Не използвай имена. Правило №3: Никога не надничай в опаковката.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 31.08.2008
Местоположение: Пловдив, Backnang [DE]
Пол: Мъж
Кара: Compact m43tu
Мечтае да кара: E28

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от sobiss » 11 Юни 2011, 18:08

За проба откачи генерацията след катализатора и запали да видиш какво ще е положението. Има вероятност да има частично запушено гърне и от там да идва целия зор.


Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.08.2010
Местоположение: Gabrovo , Sofia , Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i
Мечтае да кара: M5 Touring

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от pep0 » 11 Юни 2011, 21:16

колега не е нужно от помпата ти сместа да е богата или бедна ако няма налягане колата ще работи, но ще прекъсва
проблем с палене имаш ли ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.11.2008
Кара: 525 TDS ; 32?
Детайли за колата: Е39 97г M-pack ; Е36 32?

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от TeodorKz » 11 Юни 2011, 22:39

ако няма налягане няма да върви във високите...а колкото до филтърната кутия нея я няма от много отдавна.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 11.08.2008
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: e36 320i

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от bimer » 11 Юни 2011, 23:45

TeodorKz написа:за 100тен път казвам ... колата работи богато ако е помпа ще е бедна не богата ... а стъпковия мотор е почистен а и не може да губи цилиндри от него.

и при мен след почистване на стъпковото започна да ми прави номера,държеше високи обороти.и аз си мислех че няма начин да е от него но беше от него.има и друго маркучите от стъпковото ако са пробити се поучава гаснене или ако откача дебитомера пак много падат.като го откачих стъпковото беше спекъл на едно полужение и до там.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 129
Регистриран на: 16.11.2008
Кара: 525 TDS ; 32?
Детайли за колата: Е39 97г M-pack ; Е36 32?

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от TeodorKz » 12 Юни 2011, 9:56

:no:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ги да цирикат!!!
Мечтае да кара: НЛО

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от kapi_88 » 12 Юни 2011, 12:54

така сега аз да ти кажа от каде ти е проблема... поне на мене ми беше от там.....
и аз като теб махнах кутията *филтър* миналата година по това същото време когато взе да се затопля... и почна същия проблем... смених свещи, бубини, помпата замервах една камара глупости, следих да недърпа от някъде въздух... и накрая доиде един приятел... без да казва нищо сложи кутията ... откачи акумолатора изчакахме 5 мин. и запалих ... колата си пееше .... сега пак съм без нея но с дълга тръба до фара където влиза възоховода и нямам проблеми .... и това го прави само тоя двигател засмучели малко топъл въздух ... на М52 го няма този проблем ... пробвай и пиши кво е станало......
Правило №1: Никога не променяй условията на сделката. Правило №2: Не използвай имена. Правило №3: Никога не надничай в опаковката.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 15.05.2011
Пол: Мъж

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от miro77 » 12 Юни 2011, 17:07

колега аз имах същия проблем,и се оказа разпределителния вал

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1009
Регистриран на: 29.11.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: внимателно
Мечтае да кара: самолет

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от u`F`o » 12 Юни 2011, 20:44

kapi_88 написа:така сега аз да ти кажа от каде ти е проблема... поне на мене ми беше от там.....
и аз като теб махнах кутията *филтър* миналата година по това същото време когато взе да се затопля... и почна същия проблем... смених свещи, бубини, помпата замервах една камара глупости, следих да недърпа от някъде въздух... и накрая доиде един приятел... без да казва нищо сложи кутията ... откачи акумолатора изчакахме 5 мин. и запалих ... колата си пееше .... сега пак съм без нея но с дълга тръба до фара където влиза възоховода и нямам проблеми .... и това го прави само тоя двигател засмучели малко топъл въздух ... на М52 го няма този проблем ... пробвай и пиши кво е станало......

Аз съм без кутия и мотора дръпа топъл въздух, ама яко... Работи си нормално, върви по-малко и т'ва е разликата...
От къде знам, че дърпа топъл въздух ли? Ами отпред съм със "спортен" филтър тип конус, който като го пипна след като е работила колата и не е просто топъл, ами пАри, това значи, че температурата му е над 50 градуса за да пари (може би 60 тина градуса, абе там някъде). Демек си гълта топъл въздух...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 134
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ги да цирикат!!!
Мечтае да кара: НЛО

Re: Прекъсва, няма цилиндри и т.н. ПОМОЩ!!!

Мнение от kapi_88 » 13 Юни 2011, 15:30

u`F`o написа:
kapi_88 написа:така сега аз да ти кажа от каде ти е проблема... поне на мене ми беше от там.....
и аз като теб махнах кутията *филтър* миналата година по това същото време когато взе да се затопля... и почна същия проблем... смених свещи, бубини, помпата замервах една камара глупости, следих да недърпа от някъде въздух... и накрая доиде един приятел... без да казва нищо сложи кутията ... откачи акумолатора изчакахме 5 мин. и запалих ... колата си пееше .... сега пак съм без нея но с дълга тръба до фара където влиза възоховода и нямам проблеми .... и това го прави само тоя двигател засмучели малко топъл въздух ... на М52 го няма този проблем ... пробвай и пиши кво е станало......

Аз съм без кутия и мотора дръпа топъл въздух, ама яко... Работи си нормално, върви по-малко и т'ва е разликата...
От къде знам, че дърпа топъл въздух ли? Ами отпред съм със "спортен" филтър тип конус, който като го пипна след като е работила колата и не е просто топъл, ами пАри, това значи, че температурата му е над 50 градуса за да пари (може би 60 тина градуса, абе там някъде). Демек си гълта топъл въздух...

незнам колега на мене ми беше това проблема и затова си мисля че от това...
Правило №1: Никога не променяй условията на сделката. Правило №2: Не използвай имена. Правило №3: Никога не надничай в опаковката.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook