Обезвъздушаване на спирачките!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2483
Регистриран на: 26.02.2010
Пол: Мъж

Re: Обезвъздушаване на спирачките!

Мнение от vladobate » 03 Апр 2011, 22:11

deyan-enchev написа:В истинските сервизи се ползват вакумни станции за обезвъздушаването на спирачната с-ма. Не виждам кое е по-смешно да помпиш педала или да знаеш как се прави правилно.

Колега идеята ми беше за смяна на спирачната течност с нова и едновременно обезвъздушаване. А за това на кое викаш истински сервизи е друга тема ама мога да споря , че наистина истинските нямат такива животинки . Сори ама това е истината , щото в такъв "истински" наистина ми еб.ха ма...та на колицата ( предишната). Аз си смених спирачните мъркучи с нови , профилактика ( почистване, шлайф , полиране ) и смяна на уплътнения и маншончета на спирачни апарати, смяна на спирачна течност и обезвъздушаване по метода с помпането :mhihi: демек с налягане а не с подналягане и стана истинско другото е бошлаф :mhihi: па ела ме убеди ,че не било правилно. И тва за около 2 часа след работа пък няма нищо , че 8часа преди това са ми викали "шефе" па си оцапах ръцете и колицата и е гот пък и аз спокоен , не знам щот съм тъп ли или щото не ходя в "истински" сервизи :dunno: Живи и здрави.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1665
Регистриран на: 17.04.2008
Местоположение: Кукерландия
Пол: Мъж
Кара: Тъпата кака да маа с черпака
Мечтае да кара: Кадилакът на Долън
Детайли за колата: да има джам таван, кожни седалки, музика сватба, 320спринцофка, барнеш копче джам пада....

Re: Обезвъздушаване на спирачките!

Мнение от saleen » 03 Апр 2011, 22:23

BMWMHartge написа:Да, като запаля, пак си остава леко твърд, но по малко

При въздух в системата обикновено педалът става мек и ходът му се нормализира временно след неколкократно енергично "напомпване", тъй че мен ме съмнява да има въздух в системата. Иначе е хубаво да се смени течността, защото както споменаха колегите е хигроскопична, поема влага с времето, променя си свойствата и в комбинация с поизносени накладки, които скъсяват пътя на топлината при многократно екстремно спиране през буталото към течността може да се стигне до "кипене" на течността и колата да остане фактически без спирачки. Едно хубаво обезвъздушаване с помпане на педала ще има ефект ако проблема е въздух, ако не трябва да се търси проблема другаде-примерно помпата.
Никой не мое ма връне на селу!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Обезвъздушаване на спирачките!

Мнение от deyan-enchev » 04 Апр 2011, 11:21

vladobate написа:
deyan-enchev написа:В истинските сервизи се ползват вакумни станции за обезвъздушаването на спирачната с-ма. Не виждам кое е по-смешно да помпиш педала или да знаеш как се прави правилно.

Колега идеята ми беше за смяна на спирачната течност с нова и едновременно обезвъздушаване. А за това на кое викаш истински сервизи е друга тема ама мога да споря , че наистина истинските нямат такива животинки . Сори ама това е истината , щото в такъв "истински" наистина ми еб.ха ма...та на колицата ( предишната). Аз си смених спирачните мъркучи с нови , профилактика ( почистване, шлайф , полиране ) и смяна на уплътнения и маншончета на спирачни апарати, смяна на спирачна течност и обезвъздушаване по метода с помпането :mhihi: демек с налягане а не с подналягане и стана истинско другото е бошлаф :mhihi: па ела ме убеди ,че не било правилно. И тва за около 2 часа след работа пък няма нищо , че 8часа преди това са ми викали "шефе" па си оцапах ръцете и колицата и е гот пък и аз спокоен , не знам щот съм тъп ли или щото не ходя в "истински" сервизи :dunno: Живи и здрави.


:OT: не говорех за българските, тук няма такива в които си заслужава да отидеш.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 2.04.2011
Пол: Мъж

Re: Обезвъздушаване на спирачките!

Мнение от PREDATOR_318is » 04 Апр 2011, 16:00

Помпиш, пускаш от пробката и така по няколко пъти на колело и всичко ще стане както трябва, ако е от въздух.

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 14.09.2017
Пол: Мъж

Re: Обезвъздушаване на спирачките!

Мнение от bmw_manqk123 » 18 Яну 2018, 21:22

Здравейте колеги , незнам дали тук е мястото но получих известен проблем с спирачките , днес педала ми стана мек и почна да фаща след средата , след няколко напомпвания уж става леко по твърд но след като го пусна и пак си остава мек и фаща чак след средата , та въпроса ми е с обезвъздушаване ли да пробвам или има проблем с помпата ? горе долу към кое първо да се насоча ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Обезвъздушаване на спирачките!

Мнение от Hellrot » 19 Яну 2018, 8:29

bmw_manqk123 написа:Здравейте колеги , незнам дали тук е мястото но получих известен проблем с спирачките , днес педала ми стана мек и почна да фаща след средата , след няколко напомпвания уж става леко по твърд но след като го пусна и пак си остава мек и фаща чак след средата , та въпроса ми е с обезвъздушаване ли да пробвам или има проблем с помпата ? горе долу към кое първо да се насоча ?

Помпата е 99% ... аз го ядох същия. Мек педал, напомпиш започне да втвърдява и като задържиш след напомпването пак потъва... помпата не може да задържи налягането... Провери си нивото на спирачната течност и огледай маркучите да не губи от някъде ако е ниско нивото.
Изображение

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook