до колегите с кабрио - неработи гюрука

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMWACSCHNITZER » 26 Юли 2011, 14:56

Колеги,моя гюрук е пълен автоматик но дефакто е полуавтоматик тъй като всеки път тая щанга 2 я дърпам ръчно. :mhihi: :mhihi: Останах с впечатление че това се получава понеже смених задния джам и новия джам е по-тънък и по-мек а самия джам би трябвало да натиска тая щанга навътре иначе 2те щанги се законтрят една с друга и после капака ги удря,абе пълен ужас.Скоро мисля да си поръчам оригинален джам или поне някъв по качествен да видим дали ще се оправи проблема... :roll: :roll:
М-у другото колега mitrax-това при какво време ти го прави топло,студено?Щото при по топло време джама омеква и по-трудно натиска тая щанга,пробваи при по хладно време дали ти го прави тоя номер :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Kris » 26 Юли 2011, 19:13

Щанга две се дърпа защото са се раззтегнали "ластичните колани" вътре в самия таван, те се сменят и всичко си става ОК, но струват кум 500лв и трябва да се свали цялата облицовка на тавана, да се разнити на едно място и т.н.
Потърсете има из youtube доста клипчета за смяната им, ориг. им наименование на анг. е "tension belt" или както им казват още "tension straps". Аз също имам такъв проблем и го реших по доста смотан начин просто един ластик си купих и го вързах така че да опъва малко като тръгне да се затваря и всичко е ОК.



Справка за част
Номенклатурен номер : 54348225189
Описание : Tens. belt
Ед.цена (с ДДС) : 510.59 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от mitrax » 26 Юли 2011, 20:13

при мен го прави когато гюрука е бил покрил колата ден /2 , ако е бил няколко часа прибран , всичко минава ОК . Значи на прав път съм бил че има нещо което да помага на тая рамка .. ще му сложиме едни ластик там , ето я процедурата по събличането , мисля че свалянето само на тази част отдолу ще е достатъчно да се измисли нещо
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/00/33/76

eekset , мене ми се струва че амортисьорите са ти изпъснали който повдигат капака ... щом не се отваря сам до край ..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: мел

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от dioniji » 26 Юли 2011, 22:01

Абсолютно вярно,ластиците са заминали и затова не събират двете щанги,а крилото което покрива сгънатия гюрук не се повдига достатъчно заради амортесьорчетата които се намират на много гадно място и зада се сменят се разкача всичко,а самото амортесьорче се заменя с такова което се слага на мебели (100 Nm) и заспива.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от lowrider » 27 Юли 2011, 2:10

Чета я тая тема и само чукам на дърво :mhihi:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Kris » 24 Авг 2011, 21:45

Колеги обръщам се към Вас с една голяма молба, знам че на дали на някой ще му се иска, но все пак да попитам.

Ще помоля ако има някой от София с полу-автоматичен таван да ми направи услуга и да пробвам неговия компютър за тавана (ако със сигурноствсичко е ОК). Защото моя нещо май се бъзика и ту работи ту не работи, а не ми се иска да поръчвам нов при положение че не съм сигутен.

Нека за успокоение на всички които се чудят дали да помогнат, да кажа че поемам всички разходи по интервенцията, а ако нещо "недай си боже" се счупи поемам всички разходи с нови оригинални части от Дару или Камор или от където поискате + компенсация по усмотрение.


Предварително Благодаря.

Може да се свържете с мен на 0884 990 924 по всяко време или ЛС.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от lowrider » 25 Авг 2011, 0:40

Аз бих помогнал по принцип, но продадох колата преди седмица, провери с Краси_кн, той имаше кабрио за части :yes:
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Kris » 25 Авг 2011, 7:50

То аз на него първо звъннах, но е продал тавана комплект с механизмите и управлението. Има един колега от Добрич който ми изпраща комп. но е за full-automatic и нещо не става.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 122
Регистриран на: 1.02.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: мел

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от dioniji » 14 Сеп 2011, 11:35

колега,нямам нищо против да го пробваш моя модул---0898622267

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от mitrax » 14 Сеп 2011, 13:21

междо другото аз мисля че комповете на семи автомат и пълен автомат са еднакви . За семи автомата се използва еди пин към маса , а при пълния автомат се използват - други 2 пина към маса . Разликата изглежда да е в самата инсталация към компа , но не и в него ..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Kris » 14 Сеп 2011, 17:30

Разлика има и в софтуера (или там както се пише тая дума), в 99% от случаите му трябва запознаване с колата.

Благодаря на колегата за отзива, аз купи чисто нов модул за всеки случай ( и пак му трябваше запознаване, въпреки че се поръча по рама и т.н. от Камор) .

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2007
Местоположение: London / Лясковец
Пол: Мъж

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от paxtara » 15 Сеп 2011, 23:02

Kris написа:Разлика има и в софтуера (или там както се пише тая дума), в 99% от случаите му трябва запознаване с колата.

Благодаря на колегата за отзива, аз купи чисто нов модул за всеки случай ( и пак му трябваше запознаване, въпреки че се поръча по рама и т.н. от Камор) .


аз купих друг комп уж същия като моя но когато са го пробвали на колата и той нямал признак,след 2 месеца като се пребера пак ще почвам да се ядосвам с него и да го правя,и ако почне да се е.ава ще зема един сиганин да ми стои в багажника да опава жилата :mhihi: :mhihi: :mhihi:
BMW

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от mitrax » 16 Сеп 2011, 10:19

има хора във форума които работят със GT1 DiS , ще им го караш да се мъчат да му налеят акъл :D това си е оригиналния сервизен софтуер по БМВ сервизите , с него се кодират такива модули ..
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 111
Регистриран на: 30.03.2007
Местоположение: London / Лясковец
Пол: Мъж

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от paxtara » 16 Сеп 2011, 21:17

mitrax написа:има хора във форума които работят със GT1 DiS , ще им го караш да се мъчат да му налеят акъл :D това си е оригиналния сервизен софтуер по БМВ сервизите , с него се кодират такива модули ..


шя паля къндилото са кръстя и кот стане ако не там шя е :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 31 Окт 2011, 21:13

Айде и аз да се включа в отбора на кабриолетите :)
Моя бачкаше до оня ден когато малко под ъгъл реших да отворя тавана и толкос останах си с мерака :lol пробвах да ресетна, дръпнах ръчката ...после закачих моторите на свален ръчно таван , следвах процедурата за синхронизация и в крайна сметка нищо не се получи...предпазителите здрави , няма ток на моторите...

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook