до колегите с кабрио - неработи гюрука

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 26 Яну 2012, 11:02

имам номер 13 само,др нема :(
ще намеря шестограм какъвто и да е :)
Аз мислих че е някакъв невиждан инструмент....а този 18ти номер за какво е ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от lowrider » 27 Яну 2012, 3:31

С 18 прибираш антиролбарите отзад.
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам


Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 9.12.2008
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: е30кабрио318@325 е46купе е60комби
Мечтае да кара: bmw turbo

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ssttaannyy » 08 Фев 2012, 14:02

а този шестограм каде се пъха за да се откопчее от рамката на стаклото и после как се прибира до сгънато положение,как се отвариа капака за гюрука

Потребител
Аватар
Мнения: 15
Регистриран на: 19.02.2009
Местоположение: varna
Кара: bmw 320+323

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от batpac » 08 Фев 2012, 15:05

[quote="bweenie"]Аз с вазелин не съм пробвал, пробвах някъв много хував спрей на Сонакс за гумени уплатнения и нямаше никакъв ефект..
А когато сваля прозорците все 1 карам друга кола.. :help: Ще пробвам с вазелина, дано има ефект.
Другия ми проблем е колеги, че след автомивка, като се намокри обилно гюрука, почва да ми капе пак от същите тия уплатнения. Но не отвсякъде а само на предните прозорци на ръбчетата..там където е чупката на самия прозорец. е от там почва да тече капка по капка но постоянно докато не
изсъхне малко гюрука.. Някои има ли решение за това?[/quote
...колега пробвай със следния български метод... навий малко шведска лента на ушите дето закопчават тавана към купето,или си намери някакъв по тънък шлаух и нанижи по едно парченце около 3-5см.на ушите.Идеята е като го закопчаваш да уплатни по добре...метода е изпробван и работи дано проработи и при теб
ти си това което караш

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMWACSCHNITZER » 13 Фев 2012, 6:15

ssttaannyy написа:а този шестограм каде се пъха за да се откопчее от рамката на стаклото и после как се прибира до сгънато положение,как се отвариа капака за гюрука

http://www.youtube.com/watch?v=boiybaJkMrI
Шестограма се "пъха" там където е ръчката на полуавтоматиците-има едно капаче,махаш го,слагаш инструмента и въртиш като леко натискаш гюрука нагоре.Прибира се ръчно-след като дръпнеш ръчката под седалката. :yes:


Аватар
Мнения: 152
Регистриран на: 9.12.2008
Местоположение: varna
Пол: Мъж
Кара: е30кабрио318@325 е46купе е60комби
Мечтае да кара: bmw turbo

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от ssttaannyy » 15 Фев 2012, 21:38

BMWACSCHNITZER написа:
ssttaannyy написа:а този шестограм каде се пъха за да се откопчее от рамката на стаклото и после как се прибира до сгънато положение,как се отвариа капака за гюрука

http://www.youtube.com/watch?v=boiybaJkMrI
Шестограма се "пъха" там където е ръчката на полуавтоматиците-има едно капаче,махаш го,слагаш инструмента и въртиш като леко натискаш гюрука нагоре.Прибира се ръчно-след като дръпнеш ръчката под седалката. :yes:

точно такава е процедурата в понеделник се справих все пак мерсъ много за изчерпателния и точен отговор

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 16 Фев 2012, 0:33

Тези пълен автомат тавани ако се закачат на диагностика показва ли къде е проблемния датчик?
При мен постоянно мига диода долу показва че не е добре затворен тавана...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Kris » 16 Фев 2012, 8:59

red bulll написа:Тези пълен автомат тавани ако се закачат на диагностика показва ли къде е проблемния датчик?
При мен постоянно мига диода долу показва че не е добре затворен тавана...

До колкото знам не показва кой е със сигурност, но не мисля че е проблем да се проверят. Мисля че бяха 7 на брой общо и вариантите са работи/не работи, като обикновени микро ключета.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 16 Фев 2012, 15:09

В полу-автомат таваните са 6 , а пълния автомат са 8 бр микро ключета :)
Само да имаш хубаво време да се занимаваш с кабрио :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMWACSCHNITZER » 17 Фев 2012, 13:12

red bulll написа:Тези пълен автомат тавани ако се закачат на диагностика показва ли къде е проблемния датчик?
При мен постоянно мига диода долу показва че не е добре затворен тавана...

И на мен понякога ми показва че не е напълно затворен но като откача само рамката от джама и после го затваря се оправя.При теб постоянно ли ти показва че не е добре затворен? :roll:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 24 Фев 2012, 20:46

Да колега,на мен постоянно ми мига долу диод-чето ,че не е затворен....не съм го човъркал все още:)
Силно се надявам след синхронизация да тръгне всичко...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 02 Апр 2012, 22:14

Така тавана го смъкнах,след синхронизация си затвори капака на мекиа таван и толкова,не иска да вдига нагоре....някой с идея защо така?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 04 Апр 2012, 22:16

Колеги. Изчитайки темата, въпреки че съм инжинер по електроника още веднъж си затвардих мнението, че трябва да се ходи при човек който разбира. Аз разбрах, че не трябва да се дърпа червената ръчка за аварийно прибиране при полуавтоматиците, ама по лошият начин. Взеха ми 100 лв след използването й за да го направят както трябва. А майстора ми (по ел инсталациите) взима много тънко по принцип. Както и да е.Аз препоръчвам ползването на професионалист, и винаги ключ 10 в кората на врата, ако капакът на гюрукът спече да може да се разкачи и да се приберете.(случвало ми се е) Майсторът ми е най-добрият на ел частта и направи всичко възможно миналата година. Само че той не се занимава с механика. Гюручето ми спича на няколко места и трянва да му се помогне. Има кривини и двигателите се мъчат. Така я взех. Някой знае ли майстор във Варна, Бургас или околие, който да прави механиките, защото местата на които трябва да му помагам само се увеличават. :help:

P. S. вЕрно ли има пълен автомат :shock: :shock: Е вие ме убихте !

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 05 Апр 2012, 13:49

За подмяна на стаклото отзаде на мекиа таван имам човек във варна който ги прави нови,но по механика не :dunno:
При теб въпроса е смазване+добра регулировка...отиди в БМВ и ги питай колко ще ти излезе една профилактика и центровка...мисля че не би следвало да е повече от 100лв.....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 06 Апр 2012, 10:08

red bulll написа:За подмяна на стаклото отзаде на мекиа таван имам човек във варна който ги прави нови,но по механика не :dunno:
При теб въпроса е смазване+добра регулировка...отиди в БМВ и ги питай колко ще ти излезе една профилактика и центровка...мисля че не би следвало да е повече от 100лв.....



в БМВ главата ще му отрежат според мен.
щом трябва да му помага често, най-вероятно хлабави колани + изпуснали амортисьори, както и при мен (диагноза установена по-напред в темата). смяна му е майката. на полуавтомата няма кой знае какво за регулиране.

p.s.
zonian написа:Аз разбрах, че не трябва да се дърпа червената ръчка за аварийно прибиране при полуавтоматиците, ама по лошият начин. Взеха ми 100 лв след използването й за да го направят както трябва.


може ли да обясниш по-подробно за какво става въпрос... :roll:
Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook