до колегите с кабрио - неработи гюрука

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.11.2010
Местоположение: Нови пазар
Пол: Мъж
Кара: 725 tds - 98
Мечтае да кара: 530 d

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Gunpowder_83 » 23 Апр 2012, 8:37

Колеги имам проблем с гюрука , значи като натисна копчето за вдигане/сваляне не реагира нищо проверих микро ключетата и открих едно което беше криво и не опираше добре , но проблема си остана , от скоро съм собственик на колата , продавача ми обясни че когато са идвали преди мен да я гледат колата за да я купуват са опитали да свалят гюрука обаче той опрял в асмата отгоре и спрял да работи , прегледах всички предпазители отпред при двигателя но няма изгорял , отворих и модула но и той изглежда като нов , може ли някой да ми помогне със съвет , мерси предварително
Only God can judge me

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 26 Апр 2012, 13:54

Здр колега,първо честито за придобивката :)
Дай малко повечко инфо,коя година е ... с пълен автомат таван или полу-автоматик е ?
Първото нещо което треба да направиш е да синхронизираш моторите и да пробваш пак....дръпни ръчката под задната седалка...трябва да чуеш освобождаването на моторите(ако вече не е дръпната) след това отиваш багажника,закачаш моторите след това стандартното :)
Изгледай в youtube има мн клипчета,най известното оня пич с червеното кабрио :mhihi:
http://www.youtube.com/watch?v=boiybaJkMrI

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.11.2010
Местоположение: Нови пазар
Пол: Мъж
Кара: 725 tds - 98
Мечтае да кара: 530 d

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Gunpowder_83 » 03 Май 2012, 6:36

Изгледах вече всичко което можеше но не е до синхронизацията мисля че има някакъв грешен сигнал към модула може да е за "спряна кола" или пък за наклона не знам ще го открия но сега сам малко зает с други неща . БМВ - то е 97 година с двигател 1.8 (115 к.с) , полуавтомат е гюрука.
Only God can judge me

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 03 Май 2012, 21:43

Колега когат моя тотално се прее**. Вече не ми се даваше поредната тораба пари на майстора и му казах да връзва двата ел. двигателя на 2 ключета и да приключваме със случая. :kuku: Добре че се оказа просто окислаена клемата на гюрук компютъра. Все пак, това също е решение. Ще ти трябва и копче за отваряне на капакът. Така се решават според мене абсолютно всички проблеми свързани с управлението на това животно. Ако пак се прецака при мене точно това ще си направя. :ranting:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 04 Май 2012, 9:15

прикачил съм схема на връзването на модула. разкачаш конектора, мериш всички входни за модула сигнали и все ще намериш къде е грешката.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.11.2010
Местоположение: Нови пазар
Пол: Мъж
Кара: 725 tds - 98
Мечтае да кара: 530 d

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от Gunpowder_83 » 06 Май 2012, 6:38

много благодаря за схемата колега , тази седмица ще погледна да видя какво ще направя и ще пиша ако открия нещо
Only God can judge me

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 08 Май 2012, 0:52

Хайде една питанка за всички фенове на кабриота :D
Правя синхронизация на едно кабрио,моторите трагват и се закопчава капака на гюрука..след това никва реакция?? :kuku: Ей това направо ме откачи....някой може ли да ме насочи към няква посока ,че немога си обесня на кое се дължи това явление :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 08 Май 2012, 8:50

т.е. прибира покрива нормално, но не иска да го изкара после...?
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 09 Май 2012, 21:30

След синхронизиране,нали знаете че остава леко отворен капака....след този процес,се вижда как затваря капака..но следващата крачка да го вдигне и да изкара гюрука не се случва...просто се закопчава и това е ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 10 Май 2012, 9:27

Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 10 Май 2012, 20:29

eekset написа:прикачил съм схема на връзването на модула.

хиляди благодарности колега. :clap: :clap: :bowdown: Сега описаните от мен дейсвия са десеторно по лесни. :arrow: дори мога да си направя свой гюрук компютър. :kuku:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 101
Регистриран на: 24.08.2010
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: е46 М3-Manual, е36 328 Hamann
Мечтае да кара: кара ги вече

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от lagoon82 » 03 Юни 2012, 8:37

олегиЗдравейте колеги и аз да споделя нещо. Купих колата ноември и заминах за чужбина. Преди да замина не се затваряше багажника клучалката беше сцепена на две, разбира се и гюрука не работи. Та отивам на майстор и ми вика оооо тука таз ключалка специална струва 200лв. И аз ок и си трагнах понеже ми беше писнало да давам пари на вятър зех си една обикновена ключалка от моргата за 15лв. И сега се варнах викам да пробвам синхронизацията от клипчетата дет са качвали то пък зе че трагна всичко си работи. И в крайна сметка не можах да разбера уж ключалката специална с датчик пък съм с обикновена :D Така че колеги пробвайюте всичко възможно което дават по форума недейте тръгва веднага по майстори че щеше тоз гюрук да ми излезе златен пак. Благодарности на всички колеги за инфотата. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 03 Юни 2012, 22:59

то едни "майстори" на днешно време се навъдиха.... :ok:

добре, че си се оправил без да плащаш такса "майсторлък"
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 5.10.2006
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: '97 328i cabrio
Мечтае да кара: E24 M6

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от BMWACSCHNITZER » 27 Авг 2012, 11:06

Колеги,гюрука отново се прецака и тоя път е по-сериозно! :evil: Колата стоя около месец в гаража със хардтРоп-а и решавам аз че ще джиткам из махалата без таван.Речено-сторено,свалихме тавана и почнахме да кръжосваме като празни линейки,обаче по едно време стана хладно и решавам да вдигна гюрука при което цъкам копчето и...нищо!Вече ми се е случвало 1-2 пъти като е била повече време с другия таван да откаже обаче след ресинхронизация всичко си идваше на мястото.Тоя път тръгвам да рестартирам и гюрука се отвори до половина и заби.Отново дръпнах ръчката,прибрах го и закачих моторите но този път даже не иска да затвори капака-никакви признаци на живот не дава.Явно нещо друго се е прецакало.Дайте някакви идеи че вече 2 дена го мъча и неще и неще. :( :(

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 27 Авг 2012, 21:36

Колега предпазителите провери ли ?Има ли напрежение до моторите?Провери всичките микроклучета , може някое да е клеясало от стоене...кой модел таван ти е пълен автомат,полу-автомат ?

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook