до колегите с кабрио - неработи гюрука

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 06 Апр 2012, 13:57

eekset:
Да може :lol: . Червената ръчка под задната седалка е за аварийно разкачане на двигателите на гюрукът. Въпреки че я дръпнах много пъти, капакът за прибиране на гюрукът не се отвори и не можах да го прибера, когато много ми трябваше (за да си пренеса твърдият таван до Варна). Майсторът ми взе 100лв за да ги презацепи и преобучи двигателите, кое им е крайно положение и как трябва да работят. Гюрукът така и не заработи както преди. Появиха се нови места, на които трябва да му помагам.
1.Проблемът е в прибирането. Когато натисна копчето, за да си влиза в дупката нищо не става. Трябва да го натисна с ръка назад и тогава тръгва.
2.При самото прибиране се удря в капакът. Когати се прибере не влиза докрай и трябва да слеза и да го натисна за да щракне иначе капакът не се затваря. С
3. Когато се прибере преди да затворя капакът, платът леко подстърча от отделението за гюрукът и трябва да го прибирам на ръка иначе какапакът го захапва което не ми изглежда гот !
4. На излизане единственият проблем (от след тази зима), е че капакът не се отваря достатъчно и трябва да го бутна лекичко (за един сантиметър става дума), иначе гюрукът забива в него

red bulll:
И от това имам нужда. Кажи моля.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 06 Апр 2012, 15:58

Този твоя майстор ти е взел парите за абсолютно елементарно нещо което ти сам можеше да направиш колега...YOUTUBE има мн клипчета,когато дръпнеш ръчката това не значи че капака сам ще се отваря...всичко трябва на ръка и няма проблеми :)
Като ти чета проблемите е разхлабени ластици (колани) в гюрука или амортесиорчето което даржи този капак както колегата ти написа по-горе ...
Тапицер ли ти трябва за тавана ? Не те разбрах :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 06 Апр 2012, 17:26

Да и тапицер ми трябва
red bulll написа:За подмяна на стаклото отзаде на мекиа таван
. Мерси предварително.

И последно. Няма кой да ми я свърши тази работа. Трябва сам. Така ли ?
(ама наистина нямам време тепърва да чета за механизма и после да ги търся тези части къде са и после по магазините и после да ги сменям.....)
Последна промяна zonian на 06 Апр 2012, 17:31, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 06 Апр 2012, 17:30

тел:0877437742 звънни да се видим когато може....тапицерист за седалките ли нещо са зле или тапетите?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 07 Апр 2012, 18:52

Виках неволята ама тя не дойде :dunno: Отворих сам да видя. Ето какво видях като за начало на ремонта:
1во. Тия двете щанги са криви. Едната се вижда от снимката, а другата не. Ама и тя е крива.
Изображение
2ро Тая втулка на едната щанга така ли трябва да изглежда ?
Изображение
3то. Ето как ми спича капакът на отваряне.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 07 Апр 2012, 19:37

Ужасно състояние на гюрука,но ще бъде като нов...сам ще се увериш :)
Относно това каде се засичат капака и гюрука можеби амортесиорчето е изпуснало

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 09 Апр 2012, 8:44

1 - :roll: (щангата я имат в дарукар, тук в софия на 111 лв... О_о)

2 - :yes:

3 -
red bulll написа:амортесиорчето е изпуснало


:yes:
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 09 Апр 2012, 21:06

ААА :cry: 100лв, за здрава щанга ? Ама наистина ли не мога да си я изпрвя ? (и двете де)
Вчера с изненада открих че едната ми предна гума е на един сант от калника и 9 от бронята. Вместо на 5 от двете. :censored:Направо ми прилоша. :censored: Сезонът на кърпене на дупките във Варна. :censored: Утре ще ходя до майстора. Та за това амортисьорче време и пари май чак другият месец. :censored: А тия две железа, за по 100лв реда няма да им дойде. :nono: Ще се мисли нещо друго. :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 09 Апр 2012, 22:20

е то ясно, че няма да дадеш 100 лева за тая уйня... треа бая силна мерудия да сипваш, че да се излъжеш :weed:
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 09 Апр 2012, 23:14

Колега за някои неща трябва да се плаща...тези щанги са точно изчислени колко и как треба да са .... най -добрия ти вариант е да купиш 2ра употреба от някои морга...разглеждай по форума за кабриолети донори....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от eekset » 10 Апр 2012, 12:42

по-добре да почва да събира за амортисьорчета... 140лв са нови. има и друга възможност, но не остава време да ги сваля и да търсим подобни за капак/багажник...
тия щанги като се изправят трябва да може да се регулират на дължина ;)
Изображение Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 10 Апр 2012, 17:16

Колеги. Носачът ми е крив. :help: Амортисьорите отдавна са изтекли. :help: За бонус :arrow: кормилните накрайници са за смяна. Аз приключих с участието си в тази тема :dunno: За това лято толкова.До след една година. Защото следващата зима си вадя рендето от гаража, че с това кабрио зимата е мъка, въпреки твърдият таван и почти новите мишелини.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 25.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Кучките да се подмокрят

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от red bulll » 17 Апр 2012, 21:59

Колега кое е мъката неможах да разбера :) Това че колата е със задно ли те притеснява :clap: поне не ти се налага да дърпаш ръчна зада дрифтиш :mhihi:
Аз от 5 години карам кола съз задно , никога не съм се затруднявал зимата... никога не бих си сменил бумерката с непослушна задница :bchug:
Да се похваля днес си синхронизирах тавана,пълен автомат...не работеше,но на ръка го разкачих (с мн въртене на спец инструмент) после го прибрах долу,закачих моторите и оганн :)
вече имам работещ таван :bchug:
Няма да споменавам колко погледи обирам със свален таван , това е красота просто ... заслужава си , усещането е невероятно в кола без таван ;)

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 4.03.2009
Кара: E36 318is Cabrio Individual 1997

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от djdobled » 21 Апр 2012, 15:35

до колегата с кривите рамена:

И двете рамена можеш да ги изправиш,не са ти нужни нови+това те се регулират допълнително на резба! Навиваш развиваш...-за да ги регулираш отваряш тавана до положението в което му се вдига задната част за да слезе капака,преди да слезе капака имаш достъп до тях.Хващаш с едната ръка тавана и го отваряш максимално(като са криви рамената няма да се отвори първо ги изправи),хващаш едно ключе и натягаш докато не се задържи в позицията в която го държиш(максимално отворена за да не опира капака като се затваря)

Втулката тябва да си е така тя е подвижна да не те притеснява.

Ластиците между двата плата на тавана са се разпанали,сменяш ги с нови и няма да ти се засичат тавана и капака.

Като сменяш задното стъкло(слюдата) гледаи да не сложиш много дебела,по танка за да няма проблеми с прибирането на тавана!

Капака наи-вероятно не е зацепен точно ...

Това е :D

До RedBull колега,имаш ли възможност да направиш някои снимка на копчето ти за тавана(нали е пълен автомат) че моя е със старото копче без диода и искам да видя разликите в кабелите отзад и номера му. :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 72
Регистриран на: 23.08.2011
Местоположение: Варна
Кара: е36 1.8i
Мечтае да кара: z4/850i
Детайли за колата: коли без тавани, мани

Re: до колегите с кабрио - неработи гюрука

Мнение от zonian » 21 Апр 2012, 18:24

1.Мерси за обяснението за щанготе. към 10ти ще ги оправям. :yes:
2.Мерси за съвета за слюдата. Точно мислех да си купувам най-дебелата. :yes:
3. Не си ми прочен миналият пос колега. :no: Капакът е ок и не ми засича гюрукът. Просто след тази зима вече не се отваря докрай. :dunno: Колегите по горе казаха че ми се е прецакал амортисьора. Има логика. След празниците ще видя къде е и ще го сваля. Ама както вече казах. Нито за щанги ще дам 100лв, ното за амортисьрчето на капака ще дам 140лв. Вчера ми предлагаха два предни амортисьора Монро рефлекс нови за под 100лв единия. Ако ще давам пари :arrow: ще е за тях.
Надявам се на всички им е ясно, че едното е компромис с живота, другото с гюрукът.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook