Осветление по интериора

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Осветление по интериора

Мнение от jakson » 16 Фев 2011, 23:10

Здравейте колеги . Хрумна ми да пусна тази тема след като видях снимки на една Е36ца кабрио . Зачудих се в купето при пуснати фарове какво трябва да свети ? Моята кола е седан 93та г. Свети ми само единия пепелник който е вдясно от мен , този за пътниците отзад несвети , ринга около запалката несвети , копчетата за стъклата също несветят . Това нормално ли е или имам изгорели крушки ? Или просто за модела не се предлага такова осветление ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Осветление по интериора

Мнение от bum_bum » 16 Фев 2011, 23:25

Всичко което си изброил свети + още някои работи като копчетата на парно, клима, врътката на фаровете, копчето на люка, задния пепелник.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 943
Регистриран на: 20.05.2009
Местоположение: пловдив
Кара: всичко що е с гуми

Re: Осветление по интериора

Мнение от anton mutafchiev » 16 Фев 2011, 23:53

але колега то почти половината работи нети светат да няма нешто прекъснато

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E39 M52B20TU '00 Shadowline
Мечтае да кара: Самолет

Re: Осветление по интериора

Мнение от darko1 » 17 Фев 2011, 0:26

Моя пепелник не свети например също и никога не е светел,както и копчето за фаровете
П.С. Колата е комапкт ако има разлика :paranoid:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 30.07.2009
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: с два километража
Мечтае да кара: e36 М3 COUPE

Re: Осветление по интериора

Мнение от choki_pk » 17 Фев 2011, 1:47

Колега споко аз точно преди 4 дни си зададох абсолютно същият въпрос!!!И какво се оказа,че всичко изброено от теб не ми светеше (дори и пепелника под подлакътника).Колата ми е е36 92г.Та просто ще ти кажа да не се притесняваш че имаш някакъв проблем с токовете -НЕ!! Просто имаш един куп изгорели лампички.Замисли се-една крушка толкова малка би ли могла да издържи да свети близо 20 години без да изгори.ТВЪРДО НЕ.Така че,отделяш си 3 или 4 лева за 5 6 лампички (за врътките на парното,пепелника,врътката на фаровете,запалката)и си готов.Нещата които изброих са 4 но ти си вземи 5 или 6 лампички от по 1,2W за резерва.Има ги във всеки един магазин за авточасти и при нас в Перник струваха 0.50 ст. 1 брой.А за копчетата на фаровете и на шибедаха (ако имаш такъв разбира се) си купих нещо като диодчета 1 брой е 70 ст.Вземи си 3 или 2 там колкото ти трябват и ако си на ТИ с поялника си ТИ :mhihi: :mrgreen: Това беше от мен,надявам се да съм бил полезен с нещо!Поздрави :driving:
Изображение

Марката е една и това е BMW,другото вече е избор на модел.. И винаги съм казвал че е по-добре да ревеш в BMW с тъмни стъкла от колкото да се смееш в някоя хонда.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 311
Регистриран на: 2.08.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Осветление по интериора

Мнение от Savy » 17 Фев 2011, 1:48

Колеги, как се сменят крушките на копчето за паркинг светлините и въобще може ли да се сменят, изгоряха ми тези дни....и е супер изнервящо да го гледам така... Благодаря
Последна промяна Savy на 21 Фев 2011, 23:15, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 148
Регистриран на: 19.12.2009
Пол: Мъж
Кара: на късмет и надежди...
Мечтае да кара: F-16, от прясно поръчаните
Детайли за колата: seats and a steering wheel....

Re: Осветление по интериора

Мнение от nickstorm » 17 Фев 2011, 1:54

...
Последна промяна nickstorm на 03 Дек 2012, 16:00, променена общо 1 път
Los hombres no frenan

No discrimination! (unless you are russian) :lol:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2643
Регистриран на: 22.11.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Осветление по интериора

Мнение от Kris » 17 Фев 2011, 1:56

darko1 написа:Моя пепелник не свети например също и никога не е светел,както и копчето за фаровете
П.С. Колата е комапкт ако има разлика :paranoid:

при компакта копчето за фаровете е различно, но въпреки това и двете (копчето и пепелника) трябва да светят.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 692
Регистриран на: 16.05.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: E39 M52B20TU '00 Shadowline
Мечтае да кара: Самолет

Re: Осветление по интериора

Мнение от darko1 » 17 Фев 2011, 2:57

Kris написа:
darko1 написа:Моя пепелник не свети например също и никога не е светел,както и копчето за фаровете
П.С. Колата е комапкт ако има разлика :paranoid:

при компакта копчето за фаровете е различно, но въпреки това и двете (копчето и пепелника) трябва да светят.

Колега супер много ме замисли,това не го знаех.ЩЕ огледам добре пепелника дали изобщо има крушка фабрично.В жабката също нямам крушка(плафон) фабрично :shock: :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Осветление по интериора

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2011, 11:04

nickstorm написа:
darko1 написа:Моя пепелник не свети например също и никога не е светел,както и копчето за фаровете
П.С. Колата е комапкт ако има разлика :paranoid:


копчето за фаровете има крушка, само че върви с фасунката и струва около 10 лв :kuku:


На компакта почти всичките са тия с цокъла, 60лв дадох наскоро за няколко крушки :dummy:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Осветление по интериора

Мнение от Nukem » 17 Фев 2011, 11:19

Аз ще ходя до Вари2000, да купувам в събота обаче само за запалката, пепелника ще кара без че имам една идея с диоди за него!
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Осветление по интериора

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2011, 11:25

Слабо светят, кви ли не диоди купувах ама един диод нищо не прави. Аз купувах готови с цокъл, може да има някакъв по-приличен DIY вариант, но от готовите нито един не става за нищо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3380
Регистриран на: 10.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Осветление по интериора

Мнение от kdl » 17 Фев 2011, 11:32

Найш къв мастър съм станал със светодиодите :), ма ги правя custom, не ги купувам готови! На Мерца ги бутам направо във светловодите, не пищи за изгоряла крушка CAN-а, и е като заводско направо, само че вечно :)
Компакта всичко му свети вътре :) Включително трябва да свети копчето за реглаж на фаровете и иконките над коповете за мъгла и за нормалните фарове, встрани от километража. Там перфектно си влиза светодиод :)

Изображение

Eто това се получи с любезното съдействие на jdl, че нямах поялник наоколо. A как успяхме да набутаме един диод с ресистора в цокъла на пепелника, това и в Мерц няма да разберат, че е светодиод :) Шедьовър просто!

Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Осветление по интериора

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2011, 11:51

:yes: за тва говоря ама аз като съм си с 2 леви ръце купувам готови диоди и после само псувам
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Осветление по интериора

Мнение от jakson » 17 Фев 2011, 17:35

Колеги , тези всичките крушки които са ми изгорели дали са еднакви ? Някой знае ли какви са за да мога да си купя няколко и да ги сменя ? Значи ринга на запалката не ми свети , копчетата на стъклата , задния пепелник , копчето за фаровете всети и жабката свети както и пепелника до ръчната , той пък свети без да е отворен незнам дали е редно .
Ако някой може да ме ориентира какви крушки да си взема ще му бада благодарен , ако се сети какво още трябва да свети в купето да каже .

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook