320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е46 328i
Мечтае да кара: E60 M5V10

320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от issey » 15 Дек 2010, 0:01

Здравейте карам 320 m52 на газ. Колата е с газов инжекцион от 2 години половина, правя редовно профилактика - смяна на филтрите и т.н. Колата гасне на празен ход, което е ужасно изнервящо - подчертавам гасне само когато е на газ на бензин не гасне. Напоследък зачести много имам случай да ми гасне на всеки 2-и светофар. Като закономерност съм забелязал, че като че ли се влияе от времето при по-топло време по рядко при по-студено по често, гасне когато изключа от скорост и особено, когато е на по-високи обороти и освободя от скорост, например ако изчакам оборотите да паднат по 1000 и освободя мн. по-рядко се случва това. Много често гасненето е съпроводено с "игра на обороти' - стрелката започва да играе примерно вместо да стои на 600 об. на празен ход отиват към 1200-1500 после падат до 200 и така в един момент угасва. Преди 1 седмица беше пак на профилактика, Carsoft-a не дава грешки, сменени са 2-а филтъра.... Колата е с 6 броя нови свещи и лули, даже при последното влизане в бокса и "натегнаха"малко дросела което уж вдигало малко оборотите на празен ход. Според майстора който ми монтира АГУ-то и го поддържа е от стъпковия мотор и гасне само на газ защото естествено както всеки знае на газ колата е по-чувствителна. Рядко карам на бензин освен докато загрее и сякаш ми е правело впечатление леко колебание в оборотите но мн. рядко. Също така често на празен ход се забелязва едно тресене и на газ и на бензин (естествено на газ повече) което обаче не се изразява в колебание на стрелката на оборотите и сутрин в студено време когато и дам газ първите няколко минутои след запалване някак си забива. Пускам темата тъй като не ми се сменят излишни части и не ми се иска да си купя стъпков мотор да се окаже че моя си е добре и е на дневен ред друг чарк за смяна. Моля, ако може да помогне да сподели опит.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от BiTurbo » 15 Дек 2010, 13:08

нека позная......газта ти е от боклуците на БСМ ? :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е46 328i
Мечтае да кара: E60 M5V10

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от issey » 15 Дек 2010, 14:48

Колега, BArdolini е

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от mitrax » 15 Дек 2010, 15:20

защо не ходиш там кадето ти е монтирана газовата да я откоригират ? може и мембраните на изпратитея да са повкаменели и да не е толкоз чувствителен вече
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от BiTurbo » 15 Дек 2010, 15:56

issey написа:Колега, BArdolini е


е познах значи, БСМ е фирмата, а уредбите са ин Бардолини, Симгаз, Каргаз там Дрийджет и не знам си още кви боклуци. Тва просто не е правилната уредба за 6 цил. мотори на БМВ !

аз на Е46-цата така и не успях да я подкарам, а кви ли не специалисти не я гледаха :mhihi:

....уж за М52 на Е36 (с 2те сонди само) ставало.....ама нейсе.....

Просто самия софтуер е супер тъпо измислен, оборотите на мотора си ги чете от времената на бензиновите дюзи, което е баси глупостта :banghead: Трябва да си има отделен датчик за това, както е при Фобос и някои дригу системи. Затова когато е на фулгруп режим (както са 4 цилиндоровите мотори на БМВ) няма прблеми, щото там работата става по-проста, ама 6така е фул сикуънс и там иска читаво управление на газта ;)
Последна промяна BiTurbo на 15 Дек 2010, 16:23, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от mitrax » 15 Дек 2010, 16:01

това означава че никога не е била перфектна на гас :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от BiTurbo » 15 Дек 2010, 16:25

mitrax написа:това означава че никога не е била перфектна на гас :roll:


:yes:

сигурен съм, че и преди му е гаснала на колегата, просто съм убеден в това. Може да е било веднъж на месеца, ама е го е имало.....
Изображение


Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 20.08.2010
Местоположение: Gabrovo , Sofia , Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 320i
Мечтае да кара: M5 Touring

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от pep0 » 15 Дек 2010, 16:44

BiTurbo написа:
issey написа:Колега, BArdolini е


е познах значи, БСМ е фирмата, а уредбите са ин Бардолини, Симгаз, Каргаз там Дрийджет и не знам си още кви боклуци. Тва просто не е правилната уредба за 6 цил. мотори на БМВ !

аз на Е46-цата така и не успях да я подкарам, а кви ли не специалисти не я гледаха :mhihi:

....уж за М52 на Е36 (с 2те сонди само) ставало.....ама нейсе.....

Просто самия софтуер е супер тъпо измислен, оборотите на мотора си ги чете от времената на бензиновите дюзи, което е баси глупостта :banghead: Трябва да си има отделен датчик за това, както е при Фобос и някои дригу системи. Затова когато е на фулгруп режим (както са 4 цилиндоровите мотори на БМВ) няма прблеми, щото там работата става по-проста, ама 6така е фул сикуънс и там иска читаво управление на газта ;)




Не е от газовата уредба моята е на ФОБОС и имам същият проблем :) в момента се боря за отстраняването му..
Имаше тема в коята пише за един маркуч картерни газове които се откача и през него влиза неотчетен от дебитомера въздух и колата почва да прави тези номера, все още не намирам време да открия този въпросен мъркуч къде влиза (защото моя си виси...) но въпреки това съм 80% сигурен, че и тои не е проблема

Ако някои има нещо на ум да казва, че наистина е дразнещо това с гасненето...

поздрави :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 6.12.2009
Пол: Мъж

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от krisu » 15 Дек 2010, 22:26

Аз имах подобен проблем, даже същия и то заради шибания ГИ. И при мен застана ли на светофар, гаснеше когато е на газ. Ето тука в тази тема дискутирахме, споменах моя модел ГИ, писал сам и за майстора.

Последно там го бях похвалил, ама след време пак започнаха мизериите. В крайна сметка, така и не намерих майстор който да оправи тоя шибан проблем или поне да установи причината. В момента си карам колата на бензин, газовата седи отзад мързи ме да я махна. Ама на бензина нямам никакви проблеми.
Coulthard написа:Ти кон дето бяга да не яде виждал ли си ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1654
Регистриран на: 7.06.2003
Местоположение: PB/HD
Пол: Мъж
Кара: '04 BMW 330i // '96 BMW 320i
Мечтае да кара: '96 BMW M3

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от BiTurbo » 16 Дек 2010, 8:23

с на БСМ шита няма и да се намери.......

треа един комп STAG 300 + още някой друг датчик, качествен газаджия и колата ше заспи, а и ше бутне разхода поне с 1.5л от тва на Гомнолинито

те за тва чудовище говорим
Изображение

смятайте, че нов САМО компа (СТАГ 300) струва колкото цялото Гомнолини, така че........мисля всеки може да прецени качеството ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от ивчо3 » 16 Дек 2010, 9:51

issey написа: "натегнаха"малко дросела което уж вдигало малко оборотите на празен ход.

"Натягане" гайката на дросела не вдига оборотите, даже ефектът е обратен, не разбирам от газови уредби и по специално, дали чете данни от TPS-а на дроселовата клапа. На бензин с натегната гайка оборотите ще играят на празен ход, поради грешно отчитане от сензора-потенциометър (TPS). Погрешно много майстори считат, че с това може да се реши проблема. Количеството на въздуха, постъпващ в колектора не се определя от дроселовата клапа (става въпрос за празен ход), а от стъпковия мотор, който променя отвора, заобикалящ дросела (байпас).
issey написа: Според майстора който ми монтира АГУ-то и го поддържа е от стъпковия мотор и гасне само на газ защото естествено както всеки знае на газ колата е по-чувствителна.

Не знам на какво гориво е по-чувствителен двигателя, щом на бензин няма колебание на оборотите, значи не е от стъпковия мотор.
issey написа:Рядко карам на бензин и сякаш ми е правело впечатление леко колебание в оборотите но мн. рядко.

Нищо чудно, с промяна положението на клапата. Рядко колебание на оборотите може да има и от засмукване на въздух през един клапан.
issey написа:Също така често на празен ход се забелязва едно тресене и на газ и на бензин, което обаче не се изразява в колебание на стрелката на оборотите

Има няколко причини за тресене на празен ход, без промяна на оборотите. Едната я игнорирам, след като го прави на бензин и на газ. Другата е че дърпа въздух отнякъде. Третата е от утайника(клапан) за картерни газове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 18.02.2009
Местоположение: СА
Кара: без гражданска
Мечтае да кара: e36 ///M

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от burnou7 » 16 Дек 2010, 21:58

Колеги имам същия проблем на БЕНЗИН
Като я пусна извън скорост и почват да играят оборотите 100-600-300-800 и следва гаснете :bang:
Някой път като й дам газ до край едвам набира :confused: Цялата работа стана тия дни в студа,преди тоова нямаше ядове...
Някой,ако може да помогне мн ще съм му благодарен :banghead:
Сорри ,че пиша в темата на колегата,но гледам,че има сходен проблем и да не пускам нова тема :bchug:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 16.05.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е46 328i
Мечтае да кара: E60 M5V10

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помага!

Мнение от issey » 17 Дек 2010, 23:08

Колега - това топла или студена?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: Plovdiv
Пол: Мъж
Кара: e36 m43 318i e39 528i
Мечтае да кара: m3 e36/e38 760

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помаг

Мнение от stefkata1990 » 30 Окт 2018, 12:49

burnou7 написа:Колеги имам същия проблем на БЕНЗИН
Като я пусна извън скорост и почват да играят оборотите 100-600-300-800 и следва гаснете :bang:
Някой път като й дам газ до край едвам набира :confused: Цялата работа стана тия дни в студа,преди тоова нямаше ядове...
Някой,ако може да помогне мн ще съм му благодарен :banghead:
Сорри ,че пиша в темата на колегата,но гледам,че има сходен проблем и да не пускам нова тема :bchug:

Колега успя ли да решиш пробл :dunno: ема?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 346
Регистриран на: 22.09.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: с DPF
Мечтае да кара: на ток
Детайли за колата: стоковица

Re: 320i M52 - гасне на празен ход, моля който може да помаг

Мнение от dynalias » 31 Окт 2018, 10:45

Колеги, понеже съм се борил няколко пъти с този проблем който описвате самичък. Ще ви кажа двата варианта който ми се бяха случили на мен.
1. Колата смуче въздух от някъде и затова играят оборотите, а от по високи направо гасне. При мен без да съм обърнал внимание докато съм ровичкал по мотора не съм усетил кога съм извадил маркуча от ТАП сензора и колата се побърка и на газ и бензин. Огледайте особено ако се ровичкали нещо да не сте откачили от някъде някой маркуч. Двигателят започва да тресе студен и се познава веднага.

2. Газовата рейка е вече пълна с гняс или са турски рейките ви и вече са паднали/прищипали гумените опръстени отгоре които омекотяват хода в горно положение за да не тракат и съответно променят хода на буталцата или просто са надрани вътре от гняс. Временното оправяне при мен беше: Изтриване на старата адаптация и наново настройка на газовия комп. Ако рейката е заминала това е само временно решение за няколко месеца и става същата боза.

Ако сте убедени, че не смуче въздух мотора. Проверете рейките дали тракат и си преценете дали ще ги смените или ще ходите да ви направят нова адаптация на газта. И да тракат с адаптацията ще получите временно подобрение за 2-3 месеца в които няма да гасне.
history:
E36 328i coupe 1995г. 193hp 25.11.2013-19.04.2019г.sell
E90 320d sedan 2009г. 177hp 10.06.2019г.-now

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook