Боя за естествена кожа и лак за кожа!

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1130
Регистриран на: 30.04.2004
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i и E39 535i без ваноси
Мечтае да кара: М5
Детайли за колата: много синя и много черна

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от Hristo » 06 Окт 2015, 22:32

Някакво развитие по темата с протритите волани? Как да ги лекуваме :kuku:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2009
Регистриран на: 13.11.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 1602, E30 pre-face, E36 coupe
Мечтае да кара: зил 130

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от M10 » 07 Окт 2015, 8:13

Като прочетем предните 20 страници.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от ares2 » 07 Ное 2015, 15:12

колеги от къде да си купя малко естествена кожа?
модела и цвета е добре познат в Е36 като: Montana Titan Grey
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 47
Регистриран на: 25.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E70 X5 3.0D/E60 525D

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от chokolino_88 » 08 Ное 2015, 16:57

Някой боядисвал ли е такъв кожен салон: Изображение , Изображение , Изображение

Има много нюанси на сивото и вече не нацелих с един, затова се чудя какво точно сиво се води това...

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 12.05.2009
Местоположение: Lovech

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от niki_e30 » 07 Фев 2016, 17:27

Здравейте и на мен ми трябва сива боя за кожа и не мога да намеря. Някой ако помогне ще съм благодарен.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от ares2 » 08 Фев 2016, 9:56

звънях на тези които поправят салони и ми казаха, че не можело да ми продадат само боя.. трябвало да им закарам салона
може ли да дадете някои които да ми направи цвят?
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 8.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E36 Cabrio

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от PaKo87 » 21 Мар 2016, 9:22

Здравейте и от мен, преди година боядисах салона на кабриото с боя на силвър ( черна ), всичко стана отлично. Сега обаче имам купе със сив салон и се видях в чудо с тая боя. Видях по-назад че колега е поръчал боя на марката Tarrago ( даже салона му май е като моя, та е купил номер 19 боя ) но не е писал от къде. Също така ме интересува дали ще мина без филър и какъв точно ми се води салона като цвят, на светло изглежда леко оранжев, на тъмно сив?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2016, 23:00

Тоя салон е станал на гъз бре :mhihi: Ще трябва малко търкане, кит за пукнатините и хубава боя за да заприлича на нещо.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 8.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E36 Cabrio

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от PaKo87 » 21 Мар 2016, 23:19

Захабен е но няма скъсано и пукнатините като гледах по-назад на колега снимките са същите като неговите. При него е станало без филър доста добре. Е няма как да не си личи де но е в рамките на пиличното. Предпочитам даже да пробвам първо да зашкуря, почистя и боядисам без да слагам кит че имам едно на ум за него. Ако не ми хареса резултата винаги мога да го китосам и наново боядисам. Въпроса е да намеря близък цвят боя.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от bum_bum » 21 Мар 2016, 23:43

http://www.furnitureclinic.co.uk

Аз от тук съм взимал. Имат в общи линии всичко.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от b00st » 22 Мар 2016, 10:39

Това без кит? Ще цъфне целия като майска роза още първата седмица след боята. Ако ще се занимаваш си го направи като хората, кит, шкурене и боя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 19.07.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 TDS
Мечтае да кара: BMW 635 Csi

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от BeeMWe » 22 Мар 2016, 11:56

Прочетох цялата тема и забелязах, че много малко хора просто са загатнали, че нямат петна по дрехите си от боядисването на седалките си. В повечето случаи тези хора обаче са с полукожени салони. Силно ме интересува дали в крайна сметка има опасност след третиране на салон по този начин да се боядисват дрехите ( особено в горещите дни ). Ясно ми е, че всякакви афтърмаркет подобрения не са особено трайни и вечни и най - добрия вариант е просто да си намериш запазен салон и да го поддържаш, но при липсата на достатъчно средства и подобен вид интервенции са вариант. Имам обаче опасения, че ще дойде един светъл момент, в който някой ще седне в колата ми (или дори и аз, въпреки че не ми пука за дрехите ми) и ще стане с черно дупе или в най - добрия случай с петна.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1042
Регистриран на: 18.05.2005
Местоположение: СОФИЯ

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от kagebista » 22 Мар 2016, 12:36

Зимата карам волан, затоплящ се на почти 40 градуса. Лятото карам друг, който също се нагрява доволно. Подгревният си беше добър и въпреки всичко му ударих 2 ръце с гъбичката на силвър барабар с еърбега. Покри върху оригиналния лак, без да го шкуря, без да го обезмаслявам. Само го измих със сапунена вода преди това и подсуших хубаво.
Преди седмици го свалих и до ден днешен боята не е мръднала/3 изминали зими го въртя/ или да е оставила някакви следи върху ръцете ми. Същото е и за другите волани, коит осъм боядисал и ползвам лятото. Всичките съм ги минал с боя барабар с беговете и гърба на гевреците. И така стават единакви като нюанс и еърбега не "сивее" спрямо обръча.
Визирам волан, където допирът на кожа с кожа при топло слепват, но няма отпечатъци нито по ръката, нито по обръча. За салон, къде къде шанса е по-малко вероятен при положение че няма вероятност, сравнено с волан.
Така че нямаш повод за притеснение и 2 часа след боядисването забравяш.
Мъжът струва точно толкова,
колкото неговата дадена дума.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 8.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E36 Cabrio

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от PaKo87 » 24 Мар 2016, 16:20

Резултата е на лице, салона придоби що-годе вид. Боядисах го с боя по поръчка, закарах подглавника като направиха и снимка с една машинка на едната облегалка. Боята си е авто на водна основа. Мацах с гъбичка за чинии, гледах да е сравнително с малки пори. Минах шофьорската две ръце като преди това я шкурнах отгоре отгоре на 1000 водно, изчаках да изсъхне и я обезмаслих. Цвета е доста близък, особенно след като изсъхне боята. Сега мисля да оставя 24 часа да дръпне и попие добре, след това да мина целия салон с гъбичка за обувки ( парафин ), след което пак 24 часа пауза. Накрая с восъчни кърпи ( продават ги в АБС маркет - около 3-5лв ) да запечатам салона. Естествено няма да сядам на седалките и да ползвам колата тея 2-3 дни за да не съсипя всичко. Като цяло си има нужда от кит, салона ми беше доста захабен, но предпочитам 100-те лева да ги дам за запазени седалки от колкото да си играя с тези. Сега поне не ми дразни толкова окото мръсния и захабен салон - за мен си е ОК резултата за 20-30лв, ще видим вече колко време ще бутне ( ако не си сменя седалките скоро де :) )

bmw forum.jpg


пп. На дясната съм боядисал само седалото, облегалката си беше ОК.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Боя за естествена кожа и лак за кожа!

Мнение от host » 24 Мар 2016, 17:14

колега качеството на снимката е ужасно - съжалявам, не искам да се заяждам ама не се вижда добре, прасни едни снимки като е по-светло ;)

от къде поръча боята?

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook