Резервоар и бензиномери - общо устройство

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Nasko_325TD » 26 Сеп 2010, 12:40

Ами при мен гаснеше на 15 литра! :yes:

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от vld » 26 Сеп 2010, 14:11

bmw325tds написа:
Nasko_325TD написа:А знаеш ли ,че половината зад теб е пълна с нафта в слуая ти? ;)

Ами не е пълна, защото ГНП-то връща нафта, която минава през U-тръбата, засмуква навтата от лявата половина и я праща в дясната. Колата върви без проблеми. Само като падне стрелката под 15л. пали с повече въртене.

Абе и аз това казвам, но повечето не ми вярват :mhihi:
Аз си го обяснявам с това, че и най малък пробив по системата пречи на нормалната работа при липса на помпа в резервоара, защото почва да дърпа въздух.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Nasko_325TD » 27 Сеп 2010, 2:08

Така ще да е.При мен оставаше пълна зад мен половината,а онази зад пасажера празна.Какво ли не сменях и нямаше оправия. :mhihi:


Аватар
Мнения: 450
Регистриран на: 1.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Капак от Е32 на тавана на 34-ката
Мечтае да кара: ЗиЛ-157; АН-12
Детайли за колата: Бяла и стара

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от kemakozeE36 » 30 Сеп 2010, 11:35

Най накрая да намея логично обяснение на проблема със стрелката :D .Браво на колегата за подробното обяснение и снимките :yes:
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 126
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ 320 купе , 94

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Батька Махно » 09 Ное 2010, 22:06

Темите на Мишо са най-добре представената информация,която съм виждал в този раздел! Просто образец как трябва да се правят нещата.Благодарности,Мише :bowdown: !
Бог създаде ВМW, а хората-всичко останало!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от ildivvy » 10 Ное 2010, 23:50

Всъщност,всичко това не е ли просто система от скачени съдове?Тази U-образна тръбичка свързва двете половини на резервоара и от там нататък атмосферното налягане върши останалата работа,стига тръбичката да е пълна с течност (бензин или нафта).Ако краищата и са наистина почти до дъното и то във външния край на резервоара,тя няма как да "вземе" въздух.Нали все пак има по-ниска част на резервоара (утайник),а при завой,горивото отива към външната част от центробежните сили.Т.е. нивата в двете половини трябва да са равни в 99% от случаите.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес! Вече съм фен съм на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: стара загора
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46 facelift
Мечтае да кара: Е90
Детайли за колата: E46 318i N42 143h.p.

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от nedbmw » 20 Яну 2011, 23:25

С такава ежекторна тръбичка ,хората вадят вода от сонди само,че там се пуща въздух или вода под налягане по един маркуч и така можеш да вадиш вода ,но малко излиза на тласъци.В БМВ са приложили една уникално проста технология за да избегнат конструктивния недостатък на резервоара заради кардана . Хитро :idea:

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 26.11.2010
Местоположение: zlatograd
Пол: Мъж
Кара: 325 tds

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от randi84 » 13 Фев 2011, 21:54

колеги и аз се сбласках с този проблем с подкачащата помпа
при мен не реагираше ваобште замерихме дали стига ток до нея всичко беше ок
следващата операция беше да я извадим
след като я извадихме решихме да я пробваме за последно сас по голям ампераш и тя взе че проработи
но цедката на помпата беше цялата задрастена с боклуци и мазнотиа от самата нафта
тогава следващата операция беше едно хубаво почистване
1-во почистихме цедката която беше метална изчитихме я сас ваздух
после почистихме и помпата като наляхме чиста нафта в един сад след което потопихме смучештата страна на помпата в сада а от другата страна сложихме парче маркуч а другата страна на маркуча в ена туба
пуснахме помпата да работи докато изпразни сада с нафта и така докато потече чиста нафта
от моята помпа илезна много боклук
монтирахме я отново и за сега работи но да видим до кога
ако вземе отново да смучи ваздох поне ште знам от какво е с благодарение на форума

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от kiky_7 » 19 Сеп 2011, 14:10

И аз имам същия проблем с измерването на горивото, сипах 30лв. (12литра) и стрелката трябваше да изгасне. Така няколко пъти накрая прочетох темата и реших да пробвам. Махнах седалката отворих и от 2те страни на резервоара и извадих и двата поплавъка, прочистих им пистите и си мислех, че може това да е достатъчно, защото поплавъка се местеше много добре и ги пъхнах пак в резервоара. След като бях свързал всичко дадох на контакт и лампата пак светеше... Явно трябва да разпоя поплавъка, но немога да разбера какъв е смисъла да се разпоява и пак да се запоява. Разбирам да е разпоено да не прави хубав контакт, но то си е добре...
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от ~Мишо~ » 20 Сеп 2011, 16:00

Трябва да се почисти колега,явно си прави някакви окиси,макар че пъпката е сребърна. Аз също бях скептик когато го правих,при мен също изглеждаше наред и сякаш правеше контакт. Разглобих го едва ли не понеже така и така съм го извадил... от тогава си ми работи ;) ,преди не смеех да разчитам на показанията.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 194
Регистриран на: 22.01.2009
Местоположение: pazardjik
Пол: Мъж
Кара: e90;320si
Мечтае да кара: m3 e30
Детайли за колата: 320si;M-пълен пакет :)

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от angel_ti » 21 Сеп 2011, 19:25

имам следния проблем-вси4ко си бе6е наред и тръгнах за германия,напълних резервоара и бутилката (отскоро карам на газ)тръгжам и покарах около 300 км и изведнъж ми сжетна лампата и стрелката падна на минимум като се има на жпредвид 4е карах на газ през това време. спрях отка4их буксата на сондата и пак я зака4их,покарах малко на бензин и се оправи! тръгнах си да се прибирам пълня резервоара пак съ6тия номер и пак се оправи отсамосебеси!третия път ве4е как го напълних и до там стрелкатав нула лампата свети! та къде според вас да търся проблема или да разглобя вси4ко и да го по4истя? благодаря предварително! а колата е Е36 компакт 318ти
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от kiky_7 » 24 Сеп 2011, 4:54

Тези нови нивомери от къде може да си ги купя :D
Изображение Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 11.12.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: E38 740i idividual
Мечтае да кара: безаварийно
Детайли за колата: Нормнална!

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Nasko_325TD » 18 Дек 2011, 18:43

Пич като разкачиш всичко,дай на контакт после изчакай няколко секунди и я махни от контакт.След като си почистил всичко и си монтирал обратно поплаваците,включи ги и дай на контакт пак за няколко секунди.След това махаш и даваш отново и си готов с показанията! :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 212
Регистриран на: 27.03.2010
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: колело в парка
Мечтае да кара: E34 Alpina
Детайли за колата: E46 325ti М-pack Imola rot 2

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от Бай Семо » 19 Мар 2012, 0:03

И аз да се вкл. към темата. Днес разглобих по посоченият начин нивомера който е към бензиновата помпа. Няма нищо сложно. При мен проблема беше в скъсан кабел " черният " но от към " пина " за буксата. Много кофти място защото мн трудно се вади пина като цяло. Ако някой има този проблем да изчака хубаво да се изпари бензина от пластмасата преди да споява :mhihi: за да няма овъглени. Тъй като в помпата има малко Бенз - Нафта. Ето и една две снимки на моят нивомер барабар в помпата. От синият модел е " по-новите" М/у другото като почистих платката с лакочистител/ ацетон и пъпката на палеца с шкурка 2000 водна сега отчита и до грам :mhihi:. Oще веднъж Браво ! за темата. Много е полезна и с тея демонтажа и от ремонтирането не е повече от 2ч !
18032012269.jpg

18032012268.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 8.08.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е36
Мечтае да кара: Z3
Детайли за колата: e36 325 TDS

Re: Резервоар и бензиномери - общо устройство

Мнение от gkpetrov » 06 Авг 2012, 8:05

Бай Семо написа:И аз да се вкл. към темата. Днес разглобих по посоченият начин нивомера който е към бензиновата помпа. !
18032012269.jpg

18032012268.jpg

Привет наскоро ми се наложи да сменя подкачащата помпа, новата ми излезна 220лв. Hoffer с доставката по интернет. Монтьора ми каза, че не са добри но 330лв. ми се видяха много за оригинална VDO + 30лв. за монтаж. И така реших да експериментирам... Преди да я сложа премерих дали и работи нивомера с омметър и всичко си беше ОК. Смених я при откачена маса на акомулатора. След като я пуснах всичко си заработи идеално, напълни едино шише нафта при горовния филтър за около минута, за сведение старата църцореше, като абукат, но нивомера ми светна, като че да нямам нафта. Чудя се сега какъв ли е проблема, не ми се иска да отварям пак помпата защото всичко е старо и само ще го разджанкам. Някой колега има ли идея откъде може да идва проблема с грешното показание на нивомера. На електрическите схеми от книката "Леки автомобили BMW серия 3", които имам е показано, че нивомерите се връзват последователно един за друг, но не ми е ясно къде е датчика за резерва на нафтата. Изгторели бушончета нямам. Дали има начин да се върже накъсо някакво съпротивление, което да лъже нивомера незнам. Ако някой е имал подобен идиотски проблем моля да дава идеи откъде да започна. А който реши да си купи неоригинална помпа преди да я монтира да провери дали тоците пасват плътно, ако не е така да деформира с една отверчица леко куплонзите, за да дадат плътен контакт. Явно италианците ползват по-тънки куплонзи и са леко хлабави. Бих ги напоил с калай, но вече е монтирана.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook