e36 компакт парно няма топло

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 172
Регистриран на: 12.11.2008
Местоположение: Пловдив
Кара: lachssilber-metallic (203)

e36 компакт парно няма топло

Мнение от RxD » 10 Сеп 2010, 12:25

м43 мотор с климатик ,колата не губи антифриз , всичко по охлаждането съм си го сменял сам , радиатор , тройник , термостат .. в крайна сметка остана само електромагнитния клапан който разглобих днес и го пробвах дали отваря и затваря като дам на контакт и въртя врътката за топло и студено еми работи , въпроса ми е от какво друго зависи топлото и студеното , колата не губи антифриз и няма течове :confused: :confused: :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от deyan-enchev » 10 Сеп 2010, 13:52

запушен радиатор на парното
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 4.05.2008
Местоположение: Бургас

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от tisho_ » 10 Сеп 2010, 21:18

deyan-enchev написа:запушен радиатор на парното

:yes:
Другият вариант е ако имаш газово слагано при някой идиот

ентусиаст
Аватар
Мнения: 860
Регистриран на: 8.04.2006
Местоположение: wonderland
Кара: DUB bimmer down the road in style

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от lowrider » 10 Сеп 2010, 21:27

Клапанчетата на парното са запекли на студено.
Влаев made me do it…
силиконките да барам
шестаците да карам

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: гр. Долни Дъбник обл. Плевен
Пол: Мъж
Кара: м40 - ката да плаче
Мечтае да кара: е92

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от surbina87 » 10 Сеп 2010, 23:05

deyan-enchev написа:запушен радиатор на парното

Най-вероятно е запушено радиаторчето няма какво друго да е като си направил сичките тея неща остана само радятора сменяй го и си 6 ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от ares2 » 11 Сеп 2010, 9:24

ако имаш работещ термостат и всичко останало коеот си изредил ? явно е в радиаторчето вече проблема
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e39
Мечтае да кара: лагерница
Детайли за колата: touring

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от 4a4i » 15 Сеп 2010, 11:23

хмм,ако е запушен радиатора само смяна ли помага колеги,или има начин за "продухване" ?
Изображение


Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 13.08.2010
Пол: Мъж

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от Бате Сашо » 15 Сеп 2010, 14:09

Аз лично бих започнал ново обезвъздушаване на колата. След това бих проверил термостата. Ако загрява нормално колата - тоест стрелката и маркучите, значи си работи и не е от него. След това е водният радиатор, той също лесно се проверява, ако махнеш дифузера около перката и оставиш колата да поработи и да загрее нормално на средното деление, трябва целият радиатор (плюс двата маркуча) да са топли. Ако е водна помпа ще свири или тече. Ако е перка на парното ще го усещаш по силата на обдухване в купето. Ако е радиатора на парното (долу в краката), трябва да се махне долната част на средната конзола на таблото, да се види колко е добре и дали има нужда да се сваля и чисти. Нямам претенции за най-грамотният и ако бъркам в схемата се извинявам предварително, но скромният ми опит ми е показвал неведнъж че може да е едно от тези неща.
Глупака е глупак, защото не знае че е тъп...

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от vladi_a_i » 15 Сеп 2010, 14:13

4a4i написа:хмм,ако е запушен радиатора само смяна ли помага колеги,или има начин за "продухване" ?

Става с Кислол,аз така си отпуших мойто,а имах доста слабо парно-даже като карах по силно и направо си подухваше студено,сега вече е кипеч-като вдигна повече от 3к обороти се усеща как се засилва топлината.Даже и клапана съм му махнал буталцето отпред,защото не работеше,климатика си работи,завърташ и студено си има,а на всичкото отгоре си има и постоянен кръговрат и няма престой в радиаторчето да затлачва.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 166
Регистриран на: 7.09.2006
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: e39
Мечтае да кара: лагерница
Детайли за колата: touring

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от 4a4i » 15 Сеп 2010, 18:03

Става с Кислол


:yes: ще се пробва,дано и на колегата пуснал темата да е от помощ.
Изображение

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от vladi_a_i » 15 Сеп 2010, 18:15

4a4i написа:
Става с Кислол


:yes: ще се пробва,дано и на колегата пуснал темата да е от помощ.

Става и без да се маха,само се разкача отпред и се закачат други два маркуча-прозрачни по дълги.Продухва се с уста да изтече каквото е останало вътре и се сипва от единия маркуч,а другия се повдига малко нагоре да не изтича Кислола.Така си играете с маркучите нагоре-надолу да може да движи течноста,в последствие изсипвате и пълните наново-така 3-4 пъти плакнете с вода и сипвате Кислол.Само да предопреда,че това е силно разяждащо и се пазете :yes: .Плакненето става с друг маркуч и течаща вода от чешма-директно в радиаторчето а единия маркуч в страни от колата и ще видите какво ще изтече :yes: .Като измиете в последствие обилно продухвате радиаторчето и сипвате антифриз в него и закачате маркучите.Поне аз така постъпих за 0,70ст. и има ефект.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 14.02.2007
Местоположение: ВАРНА
Пол: Мъж
Кара: 318I E36

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от matey13 » 16 Сеп 2010, 16:12

Kолега пробвал ли си самата клапа на парното която обръща топло и студено дали работи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 27.08.2009
Местоположение: София

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от MaNiNC » 16 Сеп 2010, 19:37

Айде за да не пускам нова тема да кажа и моята болежка за това топло.
Може и така да ми се струва ама трябват около 7км за да почне да духа що годе топло :?
Започва да духа и дори ми се струва, че нещо духа не достатъчно топло :?
Радиатор втора ръка, термостат нов...
Губи малко вода, но до едно положение и си е ок с температурата и се отказах да търся проблема.
Може ли да е от запушен радиатор защото оня ден като гледах казанчето ми се видяха някакви финни боклуци вътре които не знам от къде са се взели :X

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 440
Регистриран на: 25.12.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E90 M-Sport
Детайли за колата: 320D sapphire black

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от grudev » 28 Окт 2010, 16:45

Колеги и моята не духа топло от известно време насам. Странното е че когато е в движение колата си духа нормално, въпреки, че ми се струва недостатъчно, но като спра на място и за секунди спира топлото и пак студено. Чета тука термостати, радиатори запушени тръби, но ако знаете къде е проблема при мен щом духа топло когато колата се движи ще съм ви много благодарен.

Поздрави,
Drift machine ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 58
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: e 36

Re: e36 компакт парно няма топло

Мнение от j_enev » 28 Окт 2010, 17:42

grudev написа:Колеги и моята не духа топло от известно време насам. Странното е че когато е в движение колата си духа нормално, въпреки, че ми се струва недостатъчно, но като спра на място и за секунди спира топлото и пак студено. Чета тука термостати, радиатори запушени тръби, но ако знаете къде е проблема при мен щом духа топло когато колата се движи ще съм ви много благодарен.

Поздрави,


най-вероятно трябва добре да се обезвъздуши

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook