Как се оправят бутоните за ел. стъклата

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320 Ci
Детайли за колата: Black, M6 Rims

Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от Xscape » 14 Авг 2010, 17:42

Здравейте колеги,
тъй като снощи и при мен се появи тази "екстра", която рано или късно се появява при е36-те, а именно - бутона за ел. стъклата отказа да работи в едното положение, днес реших да го оправя, защото колата ми няма клима, а не ми се чака 1-2 дена за доставка за ново в тая жега. Общо взето има 2 дефекта, които се появяват най-често - чупи се пластмасата (както при мен) или отказва самото копче на платката. И в двата случая ремонта е лесен и отнема минути, ето какво ви трябва:
- Плоска малка отверка
- Секундно лепило
- Пинсети
- Салфетки
- Клечка за зъби или нещо подобно за да разнасяте внимателно лепилото
Ето тези, които аз използвах:
Изображение

Отваряне
1. Отстрани на копчето има 4 зъбчета, естествено трябва да се разкопчеят без да се прекалява със силата, най-лесно става ето така:
Изображение

Това се вижда след като се разкопчеят:
Изображение

2. Сваляте 2-те пластинки от външната страна за да отделите най-външната пластмаса, след това се сваля и частта, която всъщност се натиска за да стигнем до вътрешната част - внимавайте да не разпилеете пластинките, които ще паднат като се махне капачето:
Изображение

3. Ето как изглежда разглобено копчето до момента:
Изображение

При мен проблема беше в пластмасата - изглеждаше цяла, но всъщност се беше отчупило едно парченце (точно където е зъбчето), свалих я и я залепих естествено, ето как изглежда нормално като се постави в леглото си:
Изображение
Лявата част на снимката е лепена - тука идват клечката и салфетките за да не се прекалява с лепилото, защото иначе после ще свети по-кофти - като съхне секундното върху пластмасата и става матово. Обърнете внимание на къде сочат зъбите на въпросната прозрачна пластмаса.

Затваряне
Така, тука има малко кофти моменти, дето искат нерви ако сте с по-дебели пръсти.

1. Взима се основната пластмаса (тяло) на ключето и се поставят 2-те пластини в каналчетата - обърнете внимание че за да работи ключето както трябва всичко трябва да е по местата си точно както съм го описал, иначе или няма да имате 2-то цъкане за автоматично смъкване на прозореца, или няма да работи на цяло ключа:
Изображение

2. Слага се върху тях ламаринката, която всъщност играе ролята на пружина - тука ще ви заминат нервите...
Изображение

Слага се капачето - обърнете внимание, че единия щифт е по-дебел:
Изображение

Ето как изглежда погледното и от долната страна ако всичко е подредено правилно:
Изображение

3. Слагат се ламаринките и се затваря горната част:
Изображение
Изображение

4. Затваря се целия ключ - има едно зъбче, което пречи да го монтирате неправилно:
Изображение

Това е, ако всичко е направено правилно бутона ви ще си бачка и ще си свети нормално.
Think. Believe. Dream. Dare...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 26.07.2008
Местоположение: Ст.Загора
Пол: Мъж

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от dangerous » 14 Авг 2010, 19:10

браво колега добре си се справил аз съм го играл същия мач само че слагах светодиоди на копчетата.
супер че си постнал снимки
:yes:
Колко BMW-та изпих в тея кръчми!!!

-Колко "Nm" налягане са нужни за стягането на болтовете на капака за винтилите?


Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 13.08.2010
Пол: Мъж

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от Бате Сашо » 15 Авг 2010, 0:05

:bchug: полезно инфо, и много добре описано. Евала на тея колеги дето го могат :bchug:
Глупака е глупак, защото не знае че е тъп...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 1.11.2009
Местоположение: в колата
Пол: Мъж
Кара: E-65 730D

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от POYO » 15 Авг 2010, 3:07

:clap: Евала колега за темата, и по възможност в полезни :D
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 258
Регистриран на: 13.03.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от ///M BOSS » 15 Авг 2010, 19:13

:clap: много добро инфо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от bum_bum » 15 Авг 2010, 19:19

:yes: Слагам я при полезните
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 198
Регистриран на: 15.09.2009
Местоположение: гр.Русе
Пол: Мъж
Кара: 318 I Touring
Мечтае да кара: Самолет

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от paco_sp » 15 Авг 2010, 19:20

Евала колега за темата, :yes: :bowdown:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 18 Авг 2010, 16:29

Доста пъти съм мислил да пусна такава тема и аз, но нямам снимки. Иначе много полезна темичка и много добра.
На мен ми се случи да мина през това още преди 2 години, тогава отказа да се сваля лявото стъкло, карах така 5 дни, писна ми и реших да купувам ново копче, но нямаха, та видях, че може да се отваря и установих каква е причината да не действа, а именно пластмасовото ''зъбче'' се беше отчупило.
Залепих го и вече 2-ра година карам така. Преди 2 месеца ми се случи същото но този път с бутона за дясното стъкло, поне знаех как става.
Само една забележка колега.Лепилото което си ползвал е доста не качествено, лепил съм с него някои неща и не съм никак доволен.
Аз лично препоръчвам Капчица или Локтаид, наистина са в пъти по-здрави, решите ли да си оправяте копчетата ползвайте такова лепило, моите са с капчица и нямам проблеми.
:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 25.11.2008
Пол: Мъж
Кара: e46 320 Ci
Детайли за колата: Black, M6 Rims

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от Xscape » 24 Авг 2010, 19:46

Няма да споря, просто такова имах колега - в тая жега никак не ми се ходеше до магазина, до момента още си е с него бутона и не е мръднал :) Иначе да - ако имаш капчица - по-добро е :)
Think. Believe. Dream. Dare...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 25 Авг 2010, 8:04

Xscape написа:Няма да споря, просто такова имах колега - в тая жега никак не ми се ходеше до магазина, до момента още си е с него бутона и не е мръднал :) Иначе да - ако имаш капчица - по-добро е :)

Не, не колега, не го приемай като спор, извинявам се ако съм те обидил нещо.
Просто исках да споделя моя опит и да дам съвет, защото наистина капчицата е доста здраво лепило и за такива фини неща е много подходящо.
Иначе съм използвал и лепило като твоето и не останах доволен, затова и препоръчах другото :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 30.11.2008
Местоположение: софия
Кара: тук там

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от азззз » 25 Авг 2010, 14:31

браво на колега,наистина мн полезна тема :yes:
а да питам дали именно счупеното "палче" на пластмасата е проблема да не ми се вдигат стъклата с 2рото натискане(автоматичното).тъй като някой път ги вдига ама си е рядкост,а иначе автоматичното сваляне си работи винаги :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 614
Регистриран на: 3.12.2009
Местоположение: Тополовград
Пол: Мъж
Кара: e60 530d 04'/e60 530i 06'/e36 318i
Мечтае да кара: цял живот BMW
Детайли за колата: Е60 М57D30N
E60 N52B30
Е46 M43B19TU
E36 M43B18

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от Plamen_Shopov_BMW » 25 Авг 2010, 23:50

азззз написа:браво на колега,наистина мн полезна тема :yes:
а да питам дали именно счупеното "палче" на пластмасата е проблема да не ми се вдигат стъклата с 2рото натискане(автоматичното).тъй като някой път ги вдига ама си е рядкост,а иначе автоматичното сваляне си работи винаги :)

Това ти е проблема според мен, при мен така започна ... известно време не искаше да ми сваля стъклото с 2-рото натискане, а трябваше да държа копчето и след това на цяла отказа ... от там се започва, след време може би ще се отчупи на цяло и ще спре да се вдига в твоя случай.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 298
Регистриран на: 30.11.2008
Местоположение: софия
Кара: тук там

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от азззз » 26 Авг 2010, 0:12

яснооо,мерси колега :yes: засега ще го оставя така,че всеки път като тръгна да оправям едно,прецаквам друго за съжаление.голям карък съм относно колата.

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 Купе
Мечтае да кара: Същото с индекс ///М

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от StefotoBMW » 01 Юни 2011, 19:11

Евала!!!! и аз си го направих преди малко :) 10х за темата определено е полезна....пък и спетих 10-15лв за друго 2ра ръка дето не се знае кога 6те се бъгне :mhihi: Поздрави :bowdown: :bowdown:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 2.04.2011
Пол: Мъж

Re: Как се оправят бутоните за ел. стъклата

Мнение от PREDATOR_318is » 01 Юни 2011, 19:46

Браво за темичката, определено ще е полезна на доста от колегите. С този проблем и аз се борих зимата.

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook