Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан ОБНОВЕНА

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан ОБНОВЕНА

Мнение от Делян » 24 Юни 2010, 18:21

Здравейте преди няколко месеца ми дойде мерак да си сложа подлакътник и имайки предвид според мен високите цени за които вървят,реших да е от кола с десен волан.Търсейки тогава информация как да го направя,не открих такава тема и реших да споделя моя опит,който може да е полезен на някой друг.Съжалявам,че снимките не са много детайлни,но като разглобявах,нямах апарат под ръка и тия ги направих по набързо по молба на колега.

1.Трябва ви подлакътник пълен комплект(меката част,стойката,барчето и всичките пластмарийки)
2.За да разглобите подлакътника(иначе няма как да влиза или излиза стойката от барчето) се разглабят пластмаските около стойката и меката част.Лесно се махат.По-специфичното е самото отделяне на меката част от стойката,отстрани трябва да се извадят 2-те фунийки от всяка страна ето тияИзображение ,а за да се освободят се бърка в едни малки дупчици,стоят ето тук зад тая пластмаса(няма как да ги объркате) Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
3. Махате вашето барче.Става като махнете бутона за аварийните(става с подпъхване на плоска отвертка),отдолу има винт,махате ръкохватката на ръчната(става с много дърпане :),после маншона на ръчната(става като го хванете отстрани и с внимателно дърпане или с подпъхване на нещо,като гледате да не скъсате кожата),после махате задния пепелник и под него има друг винт и това е.
3.На вече свалено барче виждате как се държи стойката на ръчната на 3 големи болта за купето.Точно на тях се завинтва стойката и,ако стойката е от кола с ляв волан пасва перфектно,но случая не е такъв и трябва малко преправяне :mhihi: Стойката се реже,така че да пасне на 2 от болтовете предния и заден десен(нищо че не е на 3-те става доста стабилно)Като наложите стойката ще видите колко и къде трябва да се резне и оформи.Режете пробвате и така докато пасне.Ето една снимка,как е при мен
Изображение
4.След това за да пасне барчето,трябва да направите от 2 в 1 :mhihi: предната част на вашето барче и задната част на това от подлакътника.Ето как съм отрязъл моите
Изображение
Изображение
Може да хванете с някаква планка отвътре двете барчета едно за друго за стабилност,аз не го направих,понеже прецених че няма нужда.
5.Вече остава да сглобите цялата система :mhihi: Монтирате вече поорязаната стойка на 2-та болта,слагате една по една двете части от барчето,предната вече знаете къде се държи,а задната част си пасва също на оригиналното място и сглабяте пластмасите по същия начин,както ги сваляхте и готово.

При мен има и друго,че подлакътника е друг цвят и все се каня да боядисам пластмасите и кожената част ама все забравям или не остава време.Ето как изглежда при мен в завършен вариянт.

Изображение
Изображение
Изображение
[img]http://media.snimka.bg/6551/019357502.jpg[img]
Изображение

Може да съм пропуснал или объркал нещо по невнимание,а и мина половин година откакто го слагах и може да съм забравил някоя подробност,ако има нещо питайте :yes:





Днес най-после ми дойде музата да направя подлакътника както трябва.(не се подлъгвайте че съм сложил оригинален, черен от ляв волан :mhihi: )

До момента излгеждаще така:
Изображение
Изображение

Трябват ни някои атрибути: Черен спрей мат, обезмаслител някакъв(в моя случай лакочистител), боя за боядисване на кожа, грунд за пластмаса, тампони за махане на грим,на снимката съм я пропуснал, но трябва и гъбичка за чинии.
Изображение


Първо: Пускаме си няква музика :mhihi:
Изображение
Второ: почистваме и обезмасляваме старателно кожата на подлакътника.
Изображение
Изображение
Наглед чистият подлакътник, пуска доста мизерии, чистете докато тампона започне да остава чист!
Изображение
Изображение

Докато чакам да поизсъхне кожата, правя същата процедура на частите от барчето. Не ги минавам със шкурка, понеже първо че няма нужда, понеже терена си е грапав, второ, че не искам д заличя специфичният релеф на барчето.
Изображение

Тук са вече в тунинг ателието ми(терасата :mhihi: ) готови за филера(2 ръце) :D
Изображение

Чакаме да изсъхне и са готови за боя:D
Изображение

Докато чакаме изсъхването на филера, правим първа ръка с боята за кожа на подлакътника.
Изображение
Изображение

Чакаме около 1 час да поизсъхне, през това време пръскаме с черният спрей барчето(3 ръце).
Изображение
Изображение

Мятаме втора ръка с боята за кожа на подлакътника и вече сме готови с цялата процедура.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

В колата:
Изображение
Изображение

Все още седи лъскав, но ще оправя проблема като изсъхне напълно :D
Последна промяна Делян на 04 Юни 2011, 14:50, променена общо 13 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от m@rtin » 24 Юни 2010, 20:24

Бутона на аварийните не се маха с отверка а се вади махшона на ск.лост и има достъп под бутона за аварийките..и само избутваш нагоре :!:

Иначе евала за ентусиазма,за комбинация на 2 барчета не бих се сетил :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от Делян » 24 Юни 2010, 21:29

Не че не може както казваш ти,но много по лесно е по моя начин с отвертка излиза много лесно,иначе тря смъкваш топката и т.н.
Не се е получило перфектно,може да се доизпипа,но го правих в студовете набързо,а пък ся ме е хванал мързела последно време :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от metodi80 » 25 Юни 2010, 9:41

Dpy написа:,иначе тря смъкваш топката и т.н.
:)


Не е нужно да смъкваш топката , само хващаш маншончето , теглиш го от едната страна на горе и то излиза , пъхаш пръста от долу , буташ бутона за аварийките на горе и готова работата.... Ама всеки с начина си и както смята , че му е по -лесно ....

П.С. Ама цвета нещо ми сивее ... , по различен е от цвета на конзолата :roll:

Хубаво е , че си си направил труда да покажеш процеса .... :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от Nukem » 25 Юни 2010, 9:55

Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от Делян » 25 Юни 2010, 10:49

metodi80 написа:
Dpy написа:,иначе тря смъкваш топката и т.н.
:)


Не е нужно да смъкваш топката , само хващаш маншончето , теглиш го от едната страна на горе и то излиза , пъхаш пръста от долу , буташ бутона за аварийките на горе и готова работата.... Ама всеки с начина си и както смята , че му е по -лесно ....

П.С. Ама цвета нещо ми сивее ... , по различен е от цвета на конзолата :roll:

Хубаво е , че си си направил труда да покажеш процеса .... :yes:

Aми да различен е,аз и по-горе написах,просто трябва да си го боядисам барчето и кожата черни.Иначе,ако комплекта подлакътник беше същия цвят и малко по-добре го бях изрязъл,нямаше да си личи изобщо,ама то е сега сливането на двете барчето не се вижда без да са сгънати седалките,ама за 25лв и малко труд толкоз:)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1346
Регистриран на: 11.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 M54 '01

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от jbankov » 25 Юни 2010, 11:36

Nukem написа:http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://i405.photobucket.com/albums/pp137/steve23002/DSC00166.jpg&imgrefurl=http://www.bimmerforums.co.uk/forum/f3/how-to-install-an-e36-centre-armrest-t26045/&usg=__Q468WhbZA2sO4mzjpZTnnY2voTg=&h=768&w=1024&sz=102&hl=bg&start=3&um=1&itbs=1&tbnid=9lPApuaqS_iapM:&tbnh=113&tbnw=150&prev=/images%3Fq%3Dbmw%2Be36%2Bhazard%2Bbutton%2Bbulb%26um%3D1%26hl%3Dbg%26sa%3DN%26tbs%3Disch:1

Ей това е :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от bmw325tds » 25 Юни 2010, 13:33

Браво, колега!
Подлакътника си е прияна екстра.
Виж с нещо да боядисаш пластмасите в черно. А подлакътника можеш да го претапицираш с черна кожа и ще заспи.

А няма ли вариант да се сложи цялото барче от кола с десен волан и съответно лоста за ръчната спирачка да се измести от дясната страна.
Така и на шофьора може да е по-удобно, защото подлакътника от неговата стран ще е по-издължен напред. А за ръчната няма да е проблем да е от към пасажера.
Даже пасажера може да менажира с ръчната и ще стане интересно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от Делян » 25 Юни 2010, 16:15

Aми със сигурност ще стане да се премести и ръчната,аз първо това мислех да направя,за да не режа нищо,но изглеждаше доста по-сложно, при мен нямаше как да стигнат тръбичките и жилото,а и стойката и не пасва,трябва от десен волан,ако не се лъжа.Мислих мислих и се спрях на моя вариянт.Иначе по принцип с другия става по-качествено.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 19.09.2006
Местоположение: Бургас
Кара: BMW 520i E39 Touring M54

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от m@rtin » 25 Юни 2010, 16:40

Трябва и самата ръчна да е от десен волан и заспива работата,няма да се реже нищо.Просто ръчната ще ти е от другата страна
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от Делян » 01 Юли 2010, 9:00

Благодаря за подкрепата,а и както сам казах и за мен не е перфектно,ако вашият комплект е същия цвят и резнете барчетата малко по-внимателно от мен, ще стане идеално и няма да си личи.Пуснах темата за да покажа идеята си,понеже аз като питах как да стане,всеки казваше,че без стойка и барче от ляв волан не може.Също показвам и някои специфични неща при разглобяването,щото аз видях видях доста зор.И благодарение на съвети на колеги оттук,все пак успях да го разглобя.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 2.06.2010
Местоположение: гр. Долни Дъбник обл. Плевен
Пол: Мъж
Кара: м40 - ката да плаче
Мечтае да кара: е92

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от surbina87 » 10 Ное 2010, 22:54

колеги аз сега правя упражнението да сложа и ръчната от деснячка и като стане ще ви разкажа как е и ще снимам
а колкото до колегата направилго е оригинално аз не се сетих така но май е повече разправия а така само си слагам ръчната и сичко си пасва да се надяваме де мисля че йилото няма да е проблем но аз за сега карам без ръчна направо я отстраних и като имам малко по свободно време ще се мъча да слагам тая от десняка
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от sas_88 » 10 Ное 2010, 23:33

Е неможе да се премести ръчната щото тръбичките за жилото са от лявата страна,и аз съм със схемата режи и напасвай :mhihi: Иначе не е чак толкова стабилно тъй като най важната опора треа се отреже,и леко се клатушка наляво,надясно.Сега си търсим само пластмасовата стойка от левачка,и помеждудругото лакътника от десничарка е по удобен,дългата част се пада откъм мене и някакси по приятно се подпирам :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от Делян » 11 Ное 2010, 0:13

Много си е стабилно даже, грешиш че се реже най-важната подпора. Изобщо не помръдва подлакътника, вече близо една година не е помръднал.Но все пак, вариянта с ръчна от десняк остава по-добър вариянт :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 25.03.2008
Местоположение: София

Re: Монтаж на комплект подлакътник от е36 с десен волан+снимки

Мнение от michi69 » 08 Мар 2011, 19:28

Супер тема браво колега :mrgreen:
Изображение

Следваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook