Често срещани проблеми при Е36

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори


Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 11.11.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 325i cabriolet
Мечтае да кара: Е34 М5, моторница, МИГ 29

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от public_owner » 08 Мар 2013, 13:05

Виждам, че сте писали 9 страници коментари и може би все някой е споменал други чести проблеми при Е36, но аз не видях в списъка с чести проблеми който е пуснат от потребителя направил темата много по често срещани проблеми при Е36, така че и в 9те страници да пише истинските проблеми, важното е че ги няма в темата най-горе! Моя опит се базира не толкова много на опит с Е36, а повече от общуване с наистина много хора които са карали и карат такова бмв. Аз карам от скоро Е36. Та нещата които мернах ясно(!) - но защо не пише следните неща, които са много чест проблем при Е36? Те са: 1: предно окачване, причина: тежка кола, предното окачване се товари и разбива преждевременно, и Е46 го има този проблем, при Е36 е осезаемо! 2: играене на обороти на празен ход: който и да съм питал с Е36, ми е казвал че все някога са му мърдали оборотите на празен ход или му мърдат редовно... причина: стъпков мотор, ламбда маркучи, филми и т.н. - комплексни причини има ги описани от специалистите в много теми, аз съм аматьор. Мойто бмв например вече са му оправени неща зад над 1000 лева и оборотите така и не спряха да играят на празен ход. Вече свикнах и даже не ми прави впечатление - това е много слабо място на това бмв! 3: падане на таван и на корите на е36, пряко сравнявам и с Е46 и с Е34 и с Е30 - много по здрави кори и таван. От тези 3 проблема страда всяко Е36. Проблемите описани в темата може и да ги има но аз нямам нито 1 от тях, нито рейки, нито другите неща. То на всяка кола не трябва дасе навива волана докрай.. елементарна култура на каране... не само Е36 страда от тази рейка и това според мен не е типичен проблем на тази кола. ел. стъклата също са си наред....
Като цяло Е36 е хубаво бмв и аз съм доволен, препоръчвам двигателите с верига, 6 цилиндров за да изтегля тежкото купе, а и 4 цилиндровите пак харчат много, именно защото се мъчат от тежкото купе а и удоволствието от 6-така е съвсем различно. определено по здрав автомобил от Е46,но малко по-кекав от Е34 и Е30. Между другото често срещан проблем е и копчето на жабката - базика се на много е36-ци.
До потребителя пуснал темата - не си написал най-често срещаните проблеми при е36 както казах. поздрави

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от Tsureto » 23 Мар 2013, 13:29

Проблема на моя дизеляк при мененето на оборотите,беше платката над помпата.Попипаха малко по нея и се оправи......за сега.Корите на вратите наистина е ужасен проблем!То не са щипки,то не е отлепване на плата,скърцане и т.н. Вече незнам какво да правя с тях,4 кори на врата съм сменил до сега,и пак едно и също.

Мога да отбележа като още проблеми при е36:

Потенето на фаровете,няма решение и тва си е :banghead:
Салон-плюш!Ако навремето е бил черен,след време става лилав,като избелее.Моита е така!
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.03.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 sedan, 318i 115hp benzin
Мечтае да кара: BMW M3
Детайли за колата: benzin, 318i 1997 godina, 115 hp, 4 klapana

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от peshobareta » 25 Мар 2013, 11:50

Здравейте колеги, знам че много не се вписвам в темата, но исках да ви попитам, тъй като скоро на моята Е36-ца и мених водната помпа и термостата, а продалжава да ми прегрява и да ми изхвърля вода, също така забелязах и лек теч от дясната страна на двигателя ( под колата забелязах теча, външно на джигателя не се вижда нищо), дали това не е спукан блок на двигателя или гарнитура на блока, защото момчето, от което зимах колата ми каза че зимата му е замръзвала с вода във водната помпа, която му беше издухала и преди няколко дена смених с метална, благодаря ви предварително колеги :) и още веднъж извинете че излизам от темата

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2807
Регистриран на: 20.03.2009
Местоположение: New Village Customs
Кара: 332mxi

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от ogata » 26 Мар 2013, 14:29

peshobareta написа:Здравейте колеги, знам че много не се вписвам в темата, но исках да ви попитам, тъй като скоро на моята Е36-ца и мених водната помпа и термостата, а продалжава да ми прегрява и да ми изхвърля вода, също така забелязах и лек теч от дясната страна на двигателя ( под колата забелязах теча, външно на джигателя не се вижда нищо), дали това не е спукан блок на двигателя или гарнитура на блока, защото момчето, от което зимах колата ми каза че зимата му е замръзвала с вода във водната помпа, която му беше издухала и преди няколко дена смених с метална, благодаря ви предварително колеги :) и още веднъж извинете че излизам от темата

До колкото разбирам от инфото в профила ти си с M43. Пробвай да развиеш 2та болта на черната капачка зад дросела и маркуча (на снимката по-доло) и дай леко газ с ръка на загрят мотор и огледай хубаво дали не тече от някъде.

Изображение

При мен също имаше едно такова чудене и се оказа скъсана скоба на #7 и цвърчеше антифриз

Изображение
ИзображениеИзображение
http://www.injectorite.com http://www.klimacicite.com

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 23.03.2013
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 sedan, 318i 115hp benzin
Мечтае да кара: BMW M3
Детайли за колата: benzin, 318i 1997 godina, 115 hp, 4 klapana

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от peshobareta » 28 Мар 2013, 16:39

Благодаря много колега, при мен проблема се оказа в радиатора, разширителния съд и колекторните тръби, днес го смених с нов и сега бавареца е резачка, върви както никога до сега, перката работи идялно, не загрява, ако някои друг има същия проблем като мен, надявам се да му съм бил полезен с инфото което споделям, остава ми само да затегна и оптегача на веригата и Е-36-цата ще влезне в гаража за малко тунинг :), а относно темата, проблемите ги открихме в болтчето за обезвъздушаване, капачката на разширителния съд, самия разширителен съд също е би побългаряван и по време на този процес с едно безобидно винтче, с което са се опитали да закрепят радиатора за предпазната кора го са били пробили, което ми създаде огромни главоболия, за мой късмет по двигателя нямаше нищо за ремонт, всичко си е ок с мотора, вече се създава хубаво налягане, водата се върти иялно по системата, термостата и перката се включват перфектно

28032013902.jpg


28032013902.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 5.02.2012
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: e46 320dA
Мечтае да кара: e46 M3
Детайли за колата: touring facelift 04'

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от lancerpor » 01 Апр 2013, 15:19

Ето аз как си реших проблема със запотените фарове

На отбелязаното място направих дупки с подходящ размер и сложих по един порест дунапрен за да играе ролята на филтър. Така запотяването е минимално и се отпотява много бързо. Другия вариант е като се запотят да се отворят капаците на крушките за малко, но на мене ми писна да си играя да отварям и затварям капачки. :driving:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от Tsureto » 08 Май 2013, 16:11

Често срещан проблем при е36 ------- САЛОНА !!!! :banghead:

Возил съм се поне на 10 е36-ци,всичките са били с отвратителен салон.Включително и мойта!То не са увиснали платове по корите,скъсани седалки,скърцащ салон,увиснал таван,скърцащи щипки на корите (да не говорим,ако ги сваляш,поне 3 щипки ще счупиш!).Верно,колите са стари,но и на други стари коли съм се возил и не е така! :censored:

Освен може би при последните години 97-98.Там ги няма тези неща,особено ако е кожа салона с кожени кори.Там са добре нещата.Ама при другите .... ужас! :help:
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 7.12.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M44 на газ
Мечтае да кара: V10 Touring, e36 compact rally spec
Детайли за колата: е36 compact "войнишко канче'' edition

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от TouringInternational » 08 Май 2013, 17:44

Мойта е зимата на 97, ама пак си е проблемен салона.
Като дойде от ДЕ беше почти чисто нова вътре. Равносметката след 70к км по БГ пътищата- скърцащи абсолютно всички кори на вратите (сваляни са всичките и са подменяни счупените щипки), доста захабен салон (салона е от плат, главно предните седалки след постоянно слизане и качване), тракащ шибидах, изпочупени всички кори долу под колата, а ги имаше пълен комплект. Абе пълна програма :D

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 15.09.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW
Мечтае да кара: BMW

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от mitreski » 09 Май 2013, 16:06

Пичове незнам дали тук е мястото ама все пак реших да се допитам. Имам една е 36 318 тдс с прецакана глава та въпроса ми е има ли смисъл да търся глава или да не се мъча, другите неща по нея са си ок. Казват че това бил често срещан проблем на тея машини. И така дайте съвет какво да правя има ли смисъл да набутвам такива пари за кола 97 година. Мерси предварително

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 7.12.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M44 на газ
Мечтае да кара: V10 Touring, e36 compact rally spec
Детайли за колата: е36 compact "войнишко канче'' edition

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от TouringInternational » 09 Май 2013, 21:27

Колега не зная какви пари вървят за малкия тдс главите, но с ревизията едва ли ще ти хване повече от 300лв., ти си направи сметката :)

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 27.03.2010
Пол: Мъж
Кара: bmw e 36 coupe
Мечтае да кара: e36 m3
Детайли за колата: e36 320 vanos

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от dexxx » 01 Юни 2013, 17:07

за разлика от повечето колеги имам проблем които не мога да отстраня на м50б20 ванос колата прекъсва от начало при подаване на газ след 1000 оборота си работи нормално и върви прилично сменил съм свещи бубини с лулите дебитомера датчиците на валовете горивните диузи на диагностина показва грешки само нещата дето съм откачал варви си нормално след подаването на газ но по някога пуква в смукателня колектор при замислянето което се плучава при подаването на газ разхода на гориво е нормален колата е имала газова уредба вече няма :D :D мисалта ми е дали е възможно да има нагоряли клапани ? :dunno: :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 630
Регистриран на: 30.07.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e87 1.8d / e60 530d LCI
Мечтае да кара: BMW M6 F13

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от Tsureto » 04 Юни 2013, 21:44

Изображение

Поредния често срещан проблем!Палчето на бравата!От доста хора чух,че като се изтърка,почва да отчита,че не е затворена вратата и от там проблемите....светват плафони,централното се еб@ва,аларми и т.н.

П.П. В момента ме мъчи това от шофъорската врата и съм подложил хартийка!Мисля с лепило за метал да "запълня/оформя изтърканото" така да се каже и дано стане,защото не ми се сменя.Втора ръка,я има здраво (неизтъркано),я нема.А от дарукар,представям си к`ви цени ше ми кажат за тая простотия.Малък проблем УЖ,но от него идват много бели и човек,който не го знае това,се чуди от къде се случва това и защо.Е ... те ! :mhihi: :banghead:


(ползвам съм снимка на колега)
Who needs antidepressants when you can drive an BMW.


Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 7.01.2013

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от 4len4o » 23 Юни 2013, 20:22

Бих искал да добавя често срещан проблем при е36 ...загубата на антифриз :mhihi: Причините може да бъдат най-различни, но масово при е36 се губи антифриз. Все пак са 20 годишни коли ...и те с характер :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 208
Регистриран на: 7.12.2008
Местоположение: Плевен
Пол: Мъж
Кара: M44 на газ
Мечтае да кара: V10 Touring, e36 compact rally spec
Детайли за колата: е36 compact "войнишко канче'' edition

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от TouringInternational » 24 Юни 2013, 1:46

4len4o написа:Бих искал да добавя често срещан проблем при е36 ...загубата на антифриз :mhihi: Причините може да бъдат най-различни, но масово при е36 се губи антифриз. Все пак са 20 годишни коли ...и те с характер :mhihi:


I've been there :D
и разбира се по най-невероятния начин губеше при мен :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж

Re: Често срещани проблеми при Е36

Мнение от BrainLeak » 12 Юли 2013, 10:20

Не съм чел цялата тема, но понеже се сблъсках с този немалък проблем преди няколко дни, искам да го споделя. Скъсване на купето - заден мост (около шпилките). Симптомите бяха тресене на цялата задница при мачкане на газта, обаче само като я карам напред. Настрани с вратите не ми го правеше този проблем. Другото, което не винаги може да го има, е прищракване изотзадзе :D

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook