Не ми светят стоповете

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

РазБОЙниКА
Аватар
Мнения: 2070
Регистриран на: 10.05.2006
Местоположение: София
Пол: Жена
Кара: го на тройки
Мечтае да кара: Е92/3 и 6-та серия
Детайли за колата: Черна

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от Apassionata » 26 Мар 2010, 0:15

dopestar написа:ти прочете ли добре темата или само първото изречение и айде оп :mhihi:


Е кво сега, случва се понякога и от едно изречение и "айде оп" :lol: :mrgreen:
Ааа, и един поглед тряя да има...
:OT: Бум бум ша ма пердаши
Изображение
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1040
Регистриран на: 6.07.2005
Местоположение: East side
Пол: Мъж
Кара: 316

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от dopestar » 26 Мар 2010, 0:34

айде да разделиме боя ;) :mhihi: :winky:
:)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 29.08.2009
Пол: Мъж

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от godziliaz » 26 Мар 2010, 11:17

Е като ще е гарга да е рошава... В крайна сметка здрави ли са крушките в стоповете, че не разбрах.
Май и за мен ще има пердах :ranting: :OT:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 3.10.2009
Пол: Мъж
Кара: 318 тдс

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от viktor_ » 19 Фев 2012, 16:22

Здравейте колеги,

Прочетох текущите теми който засягат наличният проблем и както винаги частен случай за моятата 318тдс седан.
Към момента направих проверка на всичко каквото ми влезе в главата а то е:
-проверка на предпазителите - ок
-напръскване на всички букси с контактен спрей - няма резултат
-проверка на машинката на спирачката - тествах я с мултицет и успешно затваря веригата (буксата е с четери кабела и аз съм с малкият борд, нямам идея другите два кабела какво проверяват).
-тествах самата букса която се закача към машинката - има захранване на пиновете (до четерита), като забелязах тези пинове който отговарят за спирачката, мерих напрежението е към 9,5V.
-направих мост на същите пинове, който отговарят за спирачката но стоповете не светват
-тествах задните букси който се закачат към двата стопа - няма никакво напрежение (не светят и трите стопа, останалите светлини работят)
-прегледах кабелите на багажника които влизат в гуменото уплатнение, но отново не намерих прекъснати кабели.

Някой има ли идея къде се разклоняват тези кабели за всеки стоп.
Интересува ме също има ли шанс кабелите да минават под купето (покрай тръбичките за гориво), немога да погледна в тази кал дали има прекарани кабели там а наскоро правих ходовата част и нещо да се прекъснали майсторите.
Всякакви идея ще са от полза.

Поздрави,

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от metodi80 » 19 Фев 2012, 22:40

viktor_ написа:Здравейте колеги,

Прочетох текущите теми който засягат наличният проблем и както винаги частен случай за моятата 318тдс седан.
Към момента направих проверка на всичко каквото ми влезе в главата а то е:
-проверка на предпазителите - ок
-напръскване на всички букси с контактен спрей - няма резултат
-проверка на машинката на спирачката - тествах я с мултицет и успешно затваря веригата (буксата е с четери кабела и аз съм с малкият борд, нямам идея другите два кабела какво проверяват).
-тествах самата букса която се закача към машинката - има захранване на пиновете (до четерита), като забелязах тези пинове който отговарят за спирачката, мерих напрежението е към 9,5V.
-направих мост на същите пинове, който отговарят за спирачката но стоповете не светват
-тествах задните букси който се закачат към двата стопа - няма никакво напрежение (не светят и трите стопа, останалите светлини работят)
-прегледах кабелите на багажника които влизат в гуменото уплатнение, но отново не намерих прекъснати кабели.

Някой има ли идея къде се разклоняват тези кабели за всеки стоп.
Интересува ме също има ли шанс кабелите да минават под купето (покрай тръбичките за гориво), немога да погледна в тази кал дали има прекарани кабели там а наскоро правих ходовата част и нещо да се прекъснали майсторите.
Всякакви идея ще са от полза.

Поздрави,


Кабелите за стоповете не минават под купето !
От буксата на стоп машинката (по точно син кабел с тънка червена ивица ) ,кабела минава по левите прагове , след това покрай левия заден калник , подминава левия стоп без да се връзва към него (странно но е факт !) , минава зад пластмасовата кората в задната част на багажника и се връзва към буксата на десния стоп .... От там се връща обратно един проводник пак по същия път и се връзва към буксата на левия стоп ... Нямам никакво обяснение защо са решили кабела да мине покрай левия стоп , но да не се върже към него , да отиде до десния стоп и след това друг кабел да се върне към левия стоп, за мен е нелогично и излищно ! Възможно е да пропускам някаква важна гледна точка, на която да се основава това решение ...
Провери с мултицета от буксата , която се включва към стоп машинката до буксите на стоповете дали кабела е здрав (на съпротивление или на зумер на мултицета прозвъни кабелите )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 3.10.2009
Пол: Мъж
Кара: 318 тдс

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от viktor_ » 20 Фев 2012, 20:04

Здравей колега,
мерси за инфото само да ми остане време и ще ги прозвъня и ще пиша :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 59
Регистриран на: 3.10.2009
Пол: Мъж
Кара: 318 тдс

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от viktor_ » 21 Фев 2012, 16:13

Здравейте колги,
оказа се машинката :) не съм бил замостил правилните два кабела понеже моята машинка е с 4ри пина, два за компа и два за стоповете. Нова машинка и проблема се реши.
Поздрави,

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 90
Регистриран на: 12.06.2009
Местоположение: Дупница
Пол: Мъж
Кара: BMW E60 530D
Мечтае да кара: BMW E60 530D
Детайли за колата: Лукс...
Комфорт...
Класа!

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от vankata_dupnica » 17 Юни 2017, 11:14

Обаче имам и аз същия проблем. Смених стоп машинката. Смених всички крушки и прегледахме кабелите... Нищо. Всичко е ОК. Стоповете обаче продължават да си свтят, когато си поскат. Понякога светнат... понякога не. Някакви идеи?
Искаш да продаваш в цял свят ->Уеб дизайн и Онлайн маркетинг

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от Powerslide » 17 Юни 2017, 12:25

И аз имам такъв проблем
Писна ми да ми свети чека заради стоповете , понякога светят и двата , най - често се случва само от едната страна да свети.

При мене стигам до извода ,че проблема ми е в стоповете , понеже явно е лош контакта между пластинките там и са счупени чопчетата , когато мина през някоя дупка и се разместват явно и веднага изписва грешка. Бях намерил ганьовско решение като ги вързах времено по един начин :mhihi: и не мърдаха и си светеха , не се сещам да ми е изписвало грешка.
Един път ми се случи да не ми мърда лоста(колата е автомат) и разглобих отдолу стоп машинката , размърдах там буксата и се оправи , оттогава няколко пъти ми изписва Brake light circuit , а пък отзад си свети всичко щото съм ги запечатал да не мърдат :mhihi: .
Скоро излезе колата от боядисване и се чудя какво да правя.
Взех стоп машинка ама не съм я сменил все още
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от mafiata_ » 18 Юни 2017, 19:50

Bremslicht elektrik същото ли значи че е прецакана машинката защото имам някакви такива съмнения. А иначе си светят, но знам ли явно не всеки път :mhihi: и излиза грешката

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: Не ми светят стоповете

Мнение от mafiata_ » 19 Юни 2017, 18:03

mafiata_ написа:Bremslicht elektrik същото ли значи че е прецакана машинката защото имам някакви такива съмнения. А иначе си светят, но знам ли явно не всеки път :mhihi: и излиза грешката


почистих машинката както беше написано в една тема тук, сглобих всичко и грешката изчезна.
Хубаво трябва да се затегне горното болтче където държи планката и горната помпа на съединителя защото първоначално имаше лек луфт и при натиснат съденител излизаше bremslicht elektrik :shock: явно нещо се размества.
:bchug: :yes:

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook