Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 23.06.2009
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Е 36 318i M40

Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от B_M_W » 27 Фев 2010, 18:25

Накратко смених резпределителния вал,кобилици и повдигачи и зъбното колело на разпределителния вал,но незнам накъде трябва да сочи белега на зъбното колело на разп. вал.Коляновия вал го докарвам на белег,но белега на зъбното колело на разпределителния вал сочи леко вляво от средното положение.Бях чел някъде че трябва да сочи точно 12 00 часа,но не съм сигурен.Накой има ли идея как трябва да бъде. :dunno: :roll: :bowdown:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 175
Регистриран на: 10.12.2009
Местоположение: Sliven
Пол: Мъж
Кара: e46

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от dimitar46 » 27 Фев 2010, 20:15

колега на разпределителния вал трябва да имаш една кръгла пластмас с стрелка белега трябжа да сочи нея
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 23.06.2009
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Е 36 318i M40

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от B_M_W » 27 Фев 2010, 20:56

да колега но тази пластмаса при мен е счупена и се върти в широк диапазон,въпроса е къде трябва да сочи на отсрещната страна на капака на ремъка.
Гледам че в тази тема:
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=68092
колегата е писал че трябва да сочи горния ляв ъгъл на капака зад ремъка,може би там където има лека чупка на капака?


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от sonny » 28 Фев 2010, 12:07

Колегата Мишо си направи скобата за зацепване. По-просто казано, на вала зад колелото има квадрат, там се слага скобата и тя ляга н аглавата, така е центриран вала, а коляновия ако си го блокирал с щифта за маховкика, просто стягашболта на колелотона разпределителния,ако неси го въртиш до белег.Когато нямаш скобата за отгоре, трябва да нацелиш горната равнина на квадрата на разп. вал да е в една равнина с челото на главата и тогава стягаш колелото

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от metodi80 » 28 Фев 2010, 14:27

Колега , колегата sonny е обясил в общи линии как става центровката ...., но моя съвет е да си свалиш Аутодата , там всичко е показано много добре (има и схеми, снимки , всичко е обяснено подробно ...). Ако нямаш инструмента за блокировка на маховика и този за фиксиране на разпределителния вал е хубаво да си ги направиш (то за купуване на оригинални няма смисъл , пък и са сума $..., а са парче метал , нищо повече ...). С тези инструменти центровката е много , много по лесна .... Намери някой стругар-фрезист да ти ги направи .... (Или ако желаеш пиши на ЛС , да ти дам схема с размерите .... Имам познат , който направи моите и ми вършат чудесна работа ... )
Става дума за тези два инструмента и са за М40 /М43 :

Изображение

Изображение

Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от jakson » 28 Фев 2010, 15:47

Колега ' metodi80 ' някой ден ако имаш възможност , неможе ли тези снимки на скобата да ги вкараш в Paint и да напишеш размерите , като на чертеж . По този начин всеки ще може сам да си направи . :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от metodi80 » 28 Фев 2010, 15:52

jakson написа:Колега ' metodi80 ' някой ден ако имаш възможност , неможе ли тези снимки на скобата да ги вкараш в Paint и да напишеш размерите , като на чертеж . По този начин всеки ще може сам да си направи . :lalala:



Аааааа , не ..... , информацията е пари .... :mhihi:

Изображение

Изображение


Наистина много ровене в нета отнема намирането на такива схеми ... ето и сега с колегата Мишо (~Мишо~) се опитваме да намериме такава схема за инструмент за вадене на повдигачи , без да се сваля разпределителен вал ...но за сега безуспешно , а съм убеден , че има някъде , дори някой колега вероятно го има , но не всички са услужливи , за съжаление ... Та сме стигнали до там да снемеме размерите на разпределителн вал , за да може да се установят мерките за подобен инструмент .... Схеми имам за всевъзможни специални инструменти (повечето от тях дори съм ги направил ..) , просто не ми се занимава да ги поствам всичките схеми ....

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1361
Регистриран на: 13.06.2009
Пол: Мъж
Мечтае да кара: E38
Детайли за колата: Седан , 1993 , 1.6 I , М40

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от jakson » 28 Фев 2010, 16:15

Колега , благодаря за схемата . Сега всеки който има желание ще може да си направи скобата :) А за колегите които имат схема на инструмент за вадене на повдигачи , не се сещам за друго осевен да направим 1на тема: 'Смяна на повдигачи' и вътре да отправим молба към хората които имат полезна информация , вкл и схеми за различни инструменти за осъществяване на ремонта да го добавят :)


Аватар
Мнения: 7702
Регистриран на: 25.12.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: със спомени

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от sonny » 28 Фев 2010, 21:41

Този инструмент за вадене на повдигачиите е само за М40/43, за какво ви е, като не е толкоз сложно да се свали, а и да не го правите всеки ден. Инак е удобство, ама чак пък ад се бориш да сваляш размери за да си го направиш, лично аз не виждам смисъл :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 113
Регистриран на: 14.01.2010
Местоположение: Разград
Пол: Мъж
Кара: 528
Мечтае да кара: 540
Детайли за колата: черна перла,чип,генерация ремус,лети джанти 18''с перспектива за 19''

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от power4o » 28 Фев 2010, 22:43

аз ползвам аутодата
0988853655

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от Митко Ганчев » 01 Мар 2010, 13:55

надявам се ти е ясно, че като центрираш разпределителния, трябва една определена oт четирите страни на квадрата да е отгоре, а именно тая дето да са затворени и всмукатения и изпускателния клапан (a коляновия вал в ГМТ с другия инструмент за маховика). Иначе салата:))
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 23.06.2009
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: Е 36 318i M40

Re: Помощ за белезите на зацепване на ангренажния ремък 318 M40

Мнение от B_M_W » 04 Мар 2010, 14:42

Да колега ясно ми е че положението на квадрата трябва да е точното,аз вече оправих центровката и колата вече е наред,пали на четвърт оборот,върви си както беше когато я купих,сутрин вече не тракат повдигачите,с две думи стана идеално,благодаря на всички вас за информацията и схемите и се ви пожелавам много безаварийни километри :bchug: :driving:

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook