Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.02.2009
Пол: Мъж

Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от Jackreyn » 14 Фев 2010, 20:40

Разположение, и ремонт на ел. моторче на БМВ
Един савет,ако сте много нервни не се захваштаите с този ремонт!!! Ходете на сервиз ;D
Понеже препових селия форум и не намерих актуални снимки каде се намира това чудо и се ших сам да деиствам,
Ново от магазина е около 120 до 150 лв. на авто-моргата се намира за около 50-тина , 60 лв.
По гадното в случея e че се налага да свалите цялото рабло заедно с двата радиятора (за климатика и за парното)
и зад тази цялата джунгла от кабели и болчета и пластмаси се намира моторчето трябва да свалите всичко буквално да ламарина!
Ремонта не е невазможен но отнема около два дни без да бързате.
Надявам се да съм ви бил полезен с инфото и снимките!
:driving: 8)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i; Е36 318i

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от ognyan 74 » 14 Фев 2010, 20:49

Аз съм само с парно и една перка на вентилатора. Трудно но успях да го изкарам откъм двигатела, също шестак.Нямам снимки.
???!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от ~Мишо~ » 14 Фев 2010, 21:10

Имаше теми за тоя вентилатор,излиза от към мотора,ти защо реши да го вадиш от вътре :?:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 62
Регистриран на: 11.02.2009

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от mirkoo » 15 Фев 2010, 10:33

Вчера и аз съборих цялото табло пред блока, но накрая открих, че има как да се измъкне откъм мотора. За съжаление не можах да снимам, защото ми изгасна апарата!Свалянето на таблото не е чак толкова сложно. Сега чакам да се освободи гаража на един приятел че отвън не става и този път ще снимам как се измъква от към мотора най-лесно. Да отбележа, че аз съм с М40 и можеби това е мой плюс. А за таблото трябва много спокойствие и прецизност и за около час и половина всичко е долу а за час се връща на място. Естесвено не съм махал радияторчетата отвътре щото искам да си запазя фреона дано отвън да не го изгубя но ще видим.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от bmw325tds » 15 Фев 2010, 11:16

Аз съм с 2,5 tsd и не виждам как ще излезне от към двигателя.
Отвора, който се получава като се свали ламарината зад двигателя е много малък.
Ако някой е успял нека сподели.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от metodi80 » 15 Фев 2010, 14:15

Jackreyn написа:Понеже препових селия форум и не намерих актуални снимки каде се намира това чудо и се ших сам да деиствам,
Не си търсил достатъчно ... :mhihi: !
Jackeryn написа:По гадното в случея e че се налага да свалите цялото табло заедно с двата радиятора (за климатика и за парното).
При повечето Е36 вентилатора може да излезе от към двигателя ! :mhihi: Ама щом ти се разглабя .... (Мисля , че само при тия италианските Диавия или нещо от сорта , не можеше да излезе от към двигателя , въпреки че и за тях не е сигурно ....,мисля че колегата Stef4o_bmw имаше подобен проблем преди известно време ...)
Jackreyn написа:Надявам се да съм ви бил полезен с инфото и снимките!

Информацията не е коректна ... , заблуждаваш колегите .... и то най -вече тези , които не са го правили това и не знаят как точно стоян нещата ... :idea: При 4 -цилиндровите двигатели моторчето излиза 100% без проблеми от към двигателния отсег , при 6 -цилиндровите също има чалъм , по -трудно е но става и е свързано с наличието на определени инструменти ...
Ето още едно мнение .... :
~Мишо~ написа:Имаше теми за тоя вентилатор,излиза от към мотора,ти защо реши да го вадиш от вътре :?:

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 23.02.2009
Пол: Мъж

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от Jackreyn » 15 Фев 2010, 14:55

Глеи са, на 318 -ката има вазожнос да излезне ама при мене няма как .
А за това колко е вярна информацията толкова то се вижда на снимките и това е мноито мнение,пак мисля че сам бил полезен ! А ти маисторе като си толко умен качваш снимки и коментираме тогава.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1264
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от petio_bmw 318is » 15 Фев 2010, 15:33

metodi80 написа:
Jackreyn написа:Понеже препових селия форум и не намерих актуални снимки каде се намира това чудо и се ших сам да деиствам,
Не си търсил достатъчно ... :mhihi: !
При повечето Е36 вентилатора може да излезе от към двигателя ! :mhihi: Ама щом ти се разглабя .... (Мисля , че само при тия италианските Диавия или нещо от сорта , не можеше да излезе от към двигателя , въпреки че и за тях не е сигурно ....,мисля че колегата Stef4o_bmw имаше подобен проблем преди известно време ...)

Аз имах проблем с тва моторче а ето я и темата която е много лесна за намиране щото е в полезни :mhihi: :mhihi: :mhihi: и е обяснено супер подробно в нея как се сваля и по двата начина.Мерси още един път на колегите които ми помогнаха тогава :bchug:

Наистина само от към таблото се сваля моторчето на италианските Диавия ,но аз го направих да може да се сваля вече и отпред.Дори го пробвах :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Капака под чистачките е цял
Изображение

като свалих всичко от към таблото го разрезах
Изображение

после му направих некви импровизирани панти :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

Изображение

след това сглобих всичко както си трябва и след 2,3 дни пробвах как се сваля моторчето отпред под чистачките
Малко е тясно ,ама става :winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от metodi80 » 15 Фев 2010, 15:57

Jackreyn написа: А ти маисторе като си толко умен качваш снимки и коментираме тогава.

Ей, не ми говори така бе ,.... "толко умен" ше ми вика...!!! Във форум съм накачил достатъчно снимки и информация за такива като тебе , дето вчера са дошли и почват да дават съвети .... (включително и по тоя проблем, ама няма кой да гледа и да търси ...).... Па форума има и един раздел наречен "Полезни теми и линкове свързани с Е36" , па може и там да поогледаш , те пак "умни" хора са го направили ..... "Майсторе".... , аз майстор не съм ,ама като ти казвам нещо , значи е така , правил съм го , знам го и за това го коментирам... (ето и колегата Петьо е показал , че дори на Диавия има начин да излезе от пред , макар и с извесни преправки ...) Едно моторче на парно свалил и голям праз ....
То за това много колеги не пишат вече във форума, щото акъл без пари дават , и пак криви излизат ...!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от bum_bum » 15 Фев 2010, 16:31

Спазвайте малко по-коректен тон.
Като имаш забележки ги прави малко по-меко за да не се сърдиш после ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от ~Мишо~ » 15 Фев 2010, 22:04

Jackreyn написа:...А ти маисторе като си толко умен качваш снимки и коментираме тогава.

Скоро няма да си на нивото на Методи за да можеш да го коментираш :winky:

bum_bum написа:Като имаш забележки ги прави малко по-меко за да не се сърдиш после ;)

Колега,незнам на кого го казваш но смятам че се дължи повече уважение на хората които обогатяват тоя форум...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от bum_bum » 15 Фев 2010, 22:29

Всички дължим уважение един на друг, ако искаме с удоволствие да посещаваме форума.
Аз лично смятам, че Методи е много полезен с темите, които пише, но в случая назидателния тон беше излишен.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 24.04.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от Nikkolay » 03 Мар 2017, 16:19

благодаря за инфото колеги ;)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от steeN » 05 Мар 2017, 6:05

И аз трябва да го правя заради едно шибано дърво, което няколко години ми пълни вентилатора с листа :confused:

Това е най-доброто, което съм намирал по темата - https://www.dvatp.com/bmw/hvac_blower (за 6 цилиндрови това, за 4 цилиндровите изглежда, че няма никаква драма)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 21.11.2017
Пол: Мъж

Re: Ремонт-ел.моторче за парно BMW e36 двузоно вклиматроник

Мнение от RAPTOR_GR75 » 21 Ное 2017, 19:11

Здравейте имам въпрос за парното на Е 36 1.8 TDS 4те цилиндра. Вентилатора върти но не вкарва въздуха в купето, не виждам логика. Някой да му се е случвало и какво ще ме посъветвате...... Благодаря предварително.

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook