316 i ' 92 - СЪВЕТ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 14.02.2003
Местоположение: София

Мнение от TurboDizelKombi » 24 Мар 2003, 11:21

92-ра година беше преди 11 години като се замислиш. Редно е цената да почне да слиза по осезателно въпреки че е BMW.

Кола на 100 000 км никой не я продава ако всичко и е наред. Няма такива обяви - хем за малко пари хем на малко км. Западняка да не е луд я.

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 24 Мар 2003, 11:52

spored men v nikakyv skluchai ne vzimai 316
osven ako si po-spokoen shofior i celish prosto da se pridvijish ot edno miasto na drugo
inache postoiano shte budesh komleksiran ot raznite mu tam golfove i dr. podobni
Vseki ochakva ot BMW moshtnost, a ne ikonomichnost
A i ikonomichnostta pri 316 e sumnitelna
minimuma spored men e 318is/320 i pak e malko daje

kolkoto do 100 000-te hil. km - pochti e nevuzmojno da e tolkova

Inache BMW e zdrava kola i niama da imash problemi s remonti/predpolagam/
a i podrujkata ne e tolkova skupa

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Мнение от Alex 320i Cabrio » 24 Мар 2003, 15:30

Vizhte sega, tova za km e napulno vazmozhno, kolkoto i neverojatno da zvuchi. Idejata mi e slednata: malkite BMW-ta (316i, 318i, 320i) dosta chesto se kupuvat kato vtora kola za zhenata v bogatite semeistva, che da ima s kakvo da hodi do IKEA ili BILLA ili na Kozmetichka. :shock: Az lichno imam kolegi, kadeto muzha kara Porsche ili MB SL55, puk zhenata ima 318i ili 320i. Edin prijatel kupi e36 328i 1999 ot poslednite i kolata e na 25,000 mili, koeto e okolo 40,000 km, tochno shtoto bila 2-ta kola v semeistvoto.

Moeto Cabrio e 1991 i go vzeh na 144K prez noemvri 2001, (sega e na 177K ama tova e drug vapros)...Predishnite sobstvenici sa go karali po 12000km godishno, prosto service-book e kato chasovnik, pochti po edno i sashto vreme sa praveni inspekciite

Drug e vaprosa, che v BG mnogo, ama mnogo hora se opariha s tezi istorii :evil:
Power is Nothing Without Insanity

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 1.03.2003

Мнение от pavlov » 30 Мар 2003, 21:42

Благодаря Ви много за мненията. Научих много за тази кола.
Още не съм я купил , но ще я взема тази седмица. Твърдо съм решил да я купя въпреки негативните изказвания за нея. Ще се обоснова защо:
1.Това е семеен автомобил и го купувам с тази цел.Имам семейство което според мен има нужда от точно такъв автомобил.
2.Колата ще се кара доста време от съпругата ми , а тя знае само откъде се мушка ключа за запалването , как се сменят скоростите и как се спира. Нищо друго. Така , че дали са 100 конски сили или 250 няма никакво значение.В този случай , даже по-добре да са по-малко.
3.Имам малък син , който често пътува с нас. Аз съм любител на високите скорости. Ако някой семеен чете в момента този пост знае много добе какво става в колата когато стрелаката на километража приближи 150 км /ч. Крясъци , викове 'Ще ни отрепеш и т.н." Така , че и 250 км/ч да може да вдига колата какъв е смисъла като не можеш да я караш с тази скорост.
Някой , ще каже защо тогава не си вземеш някой друг автомобил - от този клас колкото искаш. Ще му отговоря , че до тук смених доста автомобили , но БМВ си е БМВ. Това е. Ще го взема.
Само ме претеснява този мотор. Какво му е толкова лошото. Интересува ме дава ли сериозни дефекти въпреки добрата му подръжка или го оплювате толкова защото е най-малкия мотор на БМВ?

Влюбена в E38
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 21.07.2002
Местоположение: Germania

Мнение от Aprilla » 30 Мар 2003, 23:19

REMUS написа: Taka 4e ako ne si go vzel o6te opitai da si nameri6 pone, pone 318is za da moje da se zasilva malko otmalko NALI VSE PAK E BMW A nqkak si 316i ne mu otiva samo 100 konq sme6no e no pak ako si go vzel mojem da si pla4em na ramenete dvamata:))))))))

:yes:

смирен поклонник
смирен поклонник
Аватар
Мнения: 1976
Регистриран на: 16.01.2002
Кара: w212 E500 4matic, E30 325ic
Мечтае да кара: Specialized S-Works Epic и Dacia Logan 0.9tce

Мнение от LandShark » 31 Мар 2003, 11:47

pavlov написа:Някой , ще каже защо тогава не си вземеш някой друг автомобил - от този клас колкото искаш. Ще му отговоря , че до тук смених доста автомобили , но БМВ си е БМВ. Това е. Ще го взема.
Само ме претеснява този мотор. Какво му е толкова лошото. Интересува ме дава ли сериозни дефекти въпреки добрата му подръжка или го оплювате толкова защото е най-малкия мотор на БМВ?


Основния проблем който дава този мотор (М40) е с газоразпределението: често над 200К км започват да се разтракват повдигачите, което води до неефективно отваряне и на клапаните, оттам повишен разход, а и увеличено износване на разпределителния вал. Разбира се при добра поддръжка и използване само на качествени масла (като че ли колегите с М40 са най-доволни от Castrol GTX3, но все пак те ще ме поправят ако бъркам) забавя появата на проблема. И все пак трябва да се отбележи че този проблем се появява по-рано отколкото при 6-цилиндровите мотори от семействата М43/М50, които също имат повдигачи на клапаните, но са с верига не ремък. Споменаването на ремъка ми напомня че той е другия по-голям недостатък на М40 - смяна на всеки 40К км (или 4 години) е наложителна! Последното прави мотора малко по-скъп като цена на обслужване. Моето мнение е че М40 не може да се определи като лош мотор, просто не е сред най-добрите на БМВ.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 14.02.2003
Местоположение: София

Мнение от TurboDizelKombi » 31 Мар 2003, 14:53

По мое мнение една кола с по-малък мотор е по-опастна за семейни нужди, защото когато цялото семейство (барабар с багажа) е вътре колата става по-тежка и съответно по-бавно ускорява, което преполага повече време в лентата за насрещното движение. Освен ако стила ти на каране не е доста спокоен и можеш да изчакаш докато ти се удаде по-добра възможност (пространство).

А гледайки на жена ми колко време и трябва, за да направи изпреварване стигам до извода, че по-добре повече коне пък да се ползват когато се налага.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

...

Мнение от hell's angel » 01 Апр 2003, 0:32

Ха ха ха
Не ги слушай тия ами си карай колата. Гледай Андро какво е писал това е сменяй масло и ремъци (Андро: откога М43 е шестак :wink: ). За цената незнам аз мойта я взех преди 3 години с мита и др. за 7000.
Ако не те изкефи (което ме съмнява) по пътя на Мадпетъо слагаш кавичките и тва е :wink:

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook