Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 217
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е30-ка на 17-ки
Мечтае да кара: на шефа колата

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от tontoni » 22 Яну 2010, 19:24

Колеги някои да има релета за централното?Някои да знае от къде мога да си купя?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 1.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Z4 3.0i & Mini F60 JCW

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от TheFreeRider » 23 Яну 2010, 16:15

Аз пък търся от тези за предни прозорци, които са най-отдясно на снимката. Ако някой има информация от къде могат да се намерят, ще съм безкрайно благодарен. В ebay са около 22$ парчето с доставка, което повече от самия модул, който мога да купя оттук 2ра ръка. :confused:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: M52B28TU

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от stiel_bg » 09 Дек 2010, 3:40

Темата е супер! Но имам въпросче... възможно ли е да се "прецака" самия механизън на централното на дадена врата? Питам понеже едната задна врата спря да се заключва и отключва? Май е ясно, че ще се смъква модула :mhihi:
Изображение
Ако паднеш духом - напий се та да паднеш и тялом!

http://vbox7.com/play:1946a9ae
viewtopic.php?f=46&t=248125

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: бургас
Кара: 318тдс комби

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от mgate » 12 Дек 2010, 19:03

stiel_bg написа:Темата е супер! Но имам въпросче... възможно ли е да се "прецака" самия механизън на централното на дадена врата? Питам понеже едната задна врата спря да се заключва и отключва? Май е ясно, че ще се смъква модула :mhihi:

ето къде ти е проблема viewtopic.php?t=67724 :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6142
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от ares2 » 12 Дек 2010, 20:33

Методи темата е супер. браво
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 89
Регистриран на: 12.10.2008
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: M52B28TU

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от stiel_bg » 14 Дек 2010, 3:19

mgate написа:
stiel_bg написа:Темата е супер! Но имам въпросче... възможно ли е да се "прецака" самия механизън на централното на дадена врата? Питам понеже едната задна врата спря да се заключва и отключва? Май е ясно, че ще се смъква модула :mhihi:

ето къде ти е проблема http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=67724 :yes:


Мерси колега! Не я бях видял :bchug:
Изображение
Ако паднеш духом - напий се та да паднеш и тялом!

http://vbox7.com/play:1946a9ae
viewtopic.php?f=46&t=248125

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 6.11.2007
Местоположение: Горни Лозен

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от barov » 17 Яну 2011, 16:16

Колега имам проблем със същия модул.В сервиза ми обясниха ,че е здрав ,но не "заспивал"и дърпа тока от акумулатора.Намерих 2ра употреба,но не сработи!Казаха ми ,че ако го сменя,трябва да се сменя софтуера на колата,така ли е ?Някакъв съвет?Благодаря предварително.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 380
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: бургас
Кара: 318тдс комби

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от mgate » 17 Яну 2011, 22:31

barov написа:Колега имам проблем със същия модул.В сервиза ми обясниха ,че е здрав ,но не "заспивал"и дърпа тока от акумулатора.Намерих 2ра употреба,но не сработи!Казаха ми ,че ако го сменя,трябва да се сменя софтуера на колата,така ли е ?Някакъв съвет?Благодаря предварително.

колега така като гледам не знам дали заспива модула ама съм сигурен ,че тези в сервиза те успиват ,така че дай малко повече инфо за да ти помогнем :wave:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от baitun » 18 Яну 2011, 8:48

mgate написа:
barov написа:Колега имам проблем със същия модул.В сервиза ми обясниха ,че е здрав ,но не "заспивал"и дърпа тока от акумулатора.Намерих 2ра употреба,но не сработи!Казаха ми ,че ако го сменя,трябва да се сменя софтуера на колата,така ли е ?Някакъв съвет?Благодаря предварително.

колега така като гледам не знам дали заспива модула ама съм сигурен ,че тези в сервиза те успиват ,така че дай малко повече инфо за да ти помогнем :wave:

Според мен не само го успиват, а се опитват и да го приспят, колега кажи какъв е проблема, работи ли комфорта или не, как разбраха, че дърпа ток и колко "дърпа", а за какви софтуери ти говорят въобще не знам, освен ако колата никога не е имала комфорт
Последна промяна baitun на 02 Апр 2011, 18:35, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от metodi80 » 18 Яну 2011, 23:22

barov написа:Колега имам проблем със същия модул.В сервиза ми обясниха ,че е здрав ,но не "заспивал"и дърпа тока от акумулатора.Намерих 2ра употреба,но не сработи!Казаха ми ,че ако го сменя,трябва да се сменя софтуера на колата,така ли е ?Някакъв съвет?Благодаря предварително.


Колега пълни глупости са ти дрънкали тия в сервиза ... Модула е относително независима система , той си има софтуер заложен в него и е напълно заменим със модул от същия тип , без да се налага преинсталиране на софтуера на колата (ЕКУ-то). А по въпроса за "незаспиването " аз ти казах на ЛС , но ще го кажа и в темата , за колегите , които ще четат ... Предполагам , че проблема е в кондензатор към маса ... Имай на предвид и нещо друго , ако същите тия хаймани , които ти говорят глупости за софтуера , са остановили и причината за утечка , не им вярвай много , щото може модула ти да си е наред , а проблема да идва от друго място ! Ако не си решиш проблема , прати ми модула , мога да го погледна и да ти кажа дали наистина е повреден ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 12.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 325TDS Touring Automatik
Мечтае да кара: много коне
Детайли за колата: С много гъдели :)

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от pazo02 » 02 Фев 2011, 23:04

Колеги, искам да използвам темата на колегата и да попитам:
От 2 седмици имам 97 325тдс туринг. Централното си работи ок, стъклата и плафоните са ок, но когато опитам да вдигна стъклата посредством ключа(оставям стъкло отворено и опитвам да заключа колата), чувам само едно цък лекичко, чува се от към задната врата, и след около 3-4 секунди 2ро цък. И това е , нищо не се случва. Четох в една друга тема тук във форума за едно палче , което се намира на Б колонката и което се натиска от ключалката на вратата. Натиснах го и него(при отворена врата) , но стъклото пак не се вдигна. Не съм много наясно с тоците и ще се радвам за малко насоки кое би трябвало да търся като вероятна причина. Мислех да си купя направо друг модул, но сега като прочетох колко много модели има и май по-добре да мъча моето... Дайте малко акъл. За капак колата не може да се откл/закл от копчето на ключа, само механично. Ключът беше разглобен, почистен, сменена батерия и лампичката свети? Дали има връзка между двете неща?

ПС Абе, само моята кола ли няма ключалка от дясната страна?
ППС МЕРСИ, колеги :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i; Е36 318i

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от ognyan 74 » 28 Мар 2011, 20:59

Колеги не мога да отворя снимките в началото на темата. Ако ги имате качете ги отново. Имам проблем с ел. стъклата, чезне (вече изчезна) цялото захранване.
???!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от metodi80 » 28 Мар 2011, 21:59

ognyan 74 написа:Колеги не мога да отворя снимките в началото на темата. Ако ги имате качете ги отново. Имам проблем с ел. стъклата, чезне (вече изчезна) цялото захранване.



Снимките не ги отваряте , защото сайта/сървъра на който са качени (picbg.net) нещо се "лигави" , преди време пак имаше някакъв проблем , сега пак .... ! Не са само снимките от тази тема , а и от всички теми , които съм пускал във форума , че и аватара ми и той от там се отваря ... (всички снимки съм качвал на сървъра на picbg.net)... , когато се оправят те , тогава ще се виждат и снимките ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: Ruse
Пол: Мъж
Кара: Е36 320i; Е36 318i

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от ognyan 74 » 02 Апр 2011, 16:31

е 36 320и 91-92 година. Проблема беше, че ел стъклата предни и шибедах от време на време отказваха, докато съвсем отказаха. След доста търсене из интернет разбрах къде и какво е проблема.
Та моето реле за ел. стъклата е над педалите. Не знам дали е едно или повече, но проблема е в това синьото.
http://picbg.net/u/32164/44506/538354.jpg
http://picbg.net/u/32164/44506/538358.jpg
http://picbg.net/u/32164/44506/538359.jpg
http://picbg.net/u/32164/44506/538355.jpg
Разкача се лесно трапеца. Релето се демонтира, основата се вади леко с тънка отверка, като се внимава да не стане беля вътре в релето.
http://picbg.net/u/32164/44506/538356.jpg
Псочено е на снимката основната причина за отказа. Другите презапоени все още работеха, но все пак бяха напукани.
http://picbg.net/u/32164/44506/538357.jpg
След презапояването и крайния монтаж стъклата и шибедаха се появиха веднага.
Предполагам че това е слабо място, поради това, че почти всички крачета на релето спойките им бяха напукани. Спойката която е основния проблем обаче е на единия контакт на релето. Вероятно от постоянното сработване се е скъсала спойката.

Та това бе проблема при мен.
???!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от ~Мишо~ » 02 Апр 2011, 23:26

Добро инфо,сигурно ще послужи и за други релета :yes: .

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook