Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Руси
Пол: Мъж
Кара: Го на Ракйя
Мечтае да кара: на ракия и да си разреждам с вода или бърза HONDA

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от em1l » 28 Фев 2012, 20:54

Извинявам се колеги знам че темата е стара но тук са писали много компетентни хора и ако може да видят моя проблем и да дадът някой съвет.
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=8&t=288004
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 10.05.2010
Пол: Мъж

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от lyubo.kitov » 15 Юли 2013, 16:33

Привет Колеги,

и аз се натъкнах на проблем с конфорт модула (или поне така ми казват в сервиза). Имах утечка, след проверка ми казаха, че е от конфорт модула, нещо свързано с плафоните в купето.

Някои може ли да ми каже къде може да се провери въпросния модул дали е изправен?

Благодаря предварително!

Потребител
Аватар
Мнения: 14
Регистриран на: 8.10.2013
Пол: Мъж

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от Karov_691 » 07 Фев 2014, 11:51

Привет на всички!!!
От скоро сьм вьв форума и се наслаждавам на е36 купе от 93 г с м42 мотора.
Мисля че тук е подходящото място да споделя продлема с които се сбльсках на скоро.
Изведньж спряха да работят прозорците,парното и осветлението при отворена врата!! Четох разни теми из форума и проверих някои неща.Проверих бушониерата и релето под волана но без ефект.Ток до машинките на прозорците има!!!Тьрсих комфорт модула но открих само бокс с следните отличителни белези:
ZV-MODUL 12 V
BMW 61.35-1387 961
55892110
VERSION 2
Вьпроса ми е дали има врьзка с проблемите ми ?Дали този модул не е захранен ,има ли реле за него?
Спешно се нуждая от помощ!!! На никои не пожелавам случаи като моя!!Трудно е бз парно зимата!!!
Поздрави!!!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от spower » 29 Мар 2014, 22:12

Колеги, преди малко прегледах компакта на мой приятел със следния проблем: ел стъклата му отказали, като едното останало отворено, вдигнах му го като подадох ток на машинката, но не намерих релето за ел стъклата... В комфорт модула ли да го търся или под кората на волана... Всички бушони са ок проверих ги.. Дайте идея как да му помогна..
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 9.04.2011
Пол: Мъж

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от chupata » 09 Юни 2014, 17:51

Колеги имам проблем с отключване и заключване на вратите, ел. стъклата и чистачките. При махане клемата на акумулатора всичко се оправя за ден
и после пак спира. Дали е комфорт модула?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 10.02.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от Ivo_stz » 25 Юни 2014, 19:09

Колеги , с цел да не пускам нова тема за комфорт модула пиша тук. Колата е купе 03.95 година - има ZKE IV модул зад жабката,но уви функциите му като вдигане на стъкла с ключа не работят. Проблем с плафони или подобни нямам. Питането ми е според вас дали самият модул е дефектирал или проблемът е някъде другаде? Възможно ли е колата да има съответния модул , но вдигане на стъкла с ключа като функция да липсва ? Благодаря :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.07.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 318is Coupe
Мечтае да кара: M3, M6

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от DStoyanoff » 20 Авг 2015, 20:55

Здравейте колеги,
бих искал и аз да използвам темата за да попитам дали имате предположение за един мой проблем.
Колата е e36 318is купе, 95 набор.
Първоначално имах проблем с вдигането на шофьорското стъкло. Когато натисна бутона, се вдигаше донякъде и спираше и връщаше назад и така няколко пъти (доколкото четох, това е проблем в safety функцията). Закарах я да я види майстор. Без да ме пита беше ги направил така, че да се отварят и затварят ръчно (със задържане), защото комфорт модула бил заминал и струвал 550 лв нов. На мен обаче не ми хареса този ръчен вариант и исках да са си автоматични и в двете посоки. Намерих си модул и днес закарах да го сложи. Като си я взимах него го нямаше в сервиза и не сме говорили какво е направил, но забелязах един проблем. Случва се и с двете стъкла. Свалят се автоматично, без проблем, но при вдигането и на двата има същия проблем. Ако ги сваля донякъде и после натисна второто положение на бутона, се качват автоматично. Ако обаче ги сваля до долу (ръчно или авто), после не мога да ги вдигна с автоматичния режим и трябва да ги вдигна ръчно до горе и чак тогава пак се повтаря операцията. Ако имате някакви идеи ще съм ви благодарен!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от metodi80 » 21 Авг 2015, 22:52

DStoyanoff написа:Здравейте колеги,
бих искал и аз да използвам темата за да попитам дали имате предположение за един мой проблем.
Колата е e36 318is купе, 95 набор.
Първоначално имах проблем с вдигането на шофьорското стъкло. Когато натисна бутона, се вдигаше донякъде и спираше и връщаше назад и така няколко пъти (доколкото четох, това е проблем в safety функцията). Закарах я да я види майстор. Без да ме пита беше ги направил така, че да се отварят и затварят ръчно (със задържане), защото комфорт модула бил заминал и струвал 550 лв нов. На мен обаче не ми хареса този ръчен вариант и исках да са си автоматични и в двете посоки. Намерих си модул и днес закарах да го сложи. Като си я взимах него го нямаше в сервиза и не сме говорили какво е направил, но забелязах един проблем. Случва се и с двете стъкла. Свалят се автоматично, без проблем, но при вдигането и на двата има същия проблем. Ако ги сваля донякъде и после натисна второто положение на бутона, се качват автоматично. Ако обаче ги сваля до долу (ръчно или авто), после не мога да ги вдигна с автоматичния режим и трябва да ги вдигна ръчно до горе и чак тогава пак се повтаря операцията. Ако имате някакви идеи ще съм ви благодарен!


Смени си майстора , това първо .... второ след като проблема се проявява и при втория модул (макар и с лека вариация) , обърни внимание на механиката .... да се премери тока през машинките , да се види съпротивлението , което оказва механизма , уплътненията и т.н .... Няма как да дам по -точен и обективне коментар , без да съм видял на място , но от товето обяснение , толкова мога да предложа .... Ако проблема действително е в комфорт модула , то при подмяната му е трябвало да отпадне тази проява (или евентуално си попаднал на друг калпав модул , което не е невъзможно , но е малко вероятно ..... опитай с трети модул , но не ходи на мйстор , а си го подмени сам ако можеш .... комфорт модула на Е36 не изисква кодиране/разпознаване , монтира се директно и трябва да тръгне).

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 1.07.2015
Пол: Мъж
Кара: E36 318is Coupe
Мечтае да кара: M3, M6

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от DStoyanoff » 26 Авг 2015, 18:14

При този майстор е ясно, че няма да припаря повече. Интересното е, че със стария модул нямаше проблем с автоматичното вдигане когато са свалени до долу (поне тръгваше да ги вдига донякъде). Това ме навежда на мисълта, че ако майсторчето не е пипало излишно, значи и този модул е калпав.
Мерси за отговора!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 2.07.2009
Местоположение: Кърджали
Пол: Мъж
Кара: E38
Мечтае да кара: Алпина

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от denises26 » 28 Авг 2015, 23:45

Здравейте, колеги. И аз имам един проблем, който леко ме дразни. Винаги много съм харесвал функцията при отключване на колата да
светват плафоните. При мен обаче тази функция не работи, като я заключа си угасват плавно, но при отключване няма никой. Някакви идеи?

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 49
Регистриран на: 11.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: BMW X3 E83 LCI 3.0D
Мечтае да кара: самолет

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от svetozar94 » 10 Окт 2015, 21:49

Колеги, моля за съвет...днес ми се случи следната ситуация: сутринта паля колата и ми се наложи да отворя единия преден прозорец обаче не се отвори, пробвах другия и той не се отвори...вечерта когато оставих колата всичко беше ок, та само двете предни ел. стъкла не работеха. Проверих предпазителя за стъклата(предните) беше изгорял 30А, пробвах да сложа друг но и той изгоря само като го допрях до съответното гнездо :paranoid: ходих да проверят за к.с. по инсталацията и по електромоторите но всичко беше наред :dunno: Свалихме комфорт модула сложихме друг предпазител и пак го закачихме и естествено отново изгоря... дайте съвет, мисля да пробвам с друг комфорт модул. Имах и проблем с централното, колата се заключваше когато си иска, възможно ли е това да има някаква връзка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от metodi80 » 11 Окт 2015, 20:36

svetozar94 написа: Свалихме комфорт модула сложихме друг предпазител и пак го закачихме и естествено отново изгоря... дайте съвет, мисля да пробвам с друг комфорт модул. Имах и проблем с централното, колата се заключваше когато си иска, възможно ли е това да има някаква връзка?


Може и комфорт модула да е проблем , може и кабелите в багажника (маншона) да са окъсили , провери и тях ....
Комфорт модула може да се ремонтира успешно , ако има повреда в него ...

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 20.08.2015
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46 323i

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от Красимир Матев » 21 Окт 2015, 17:18

здравейте колеги аз имам същия проблем паля колата и като затворя вратите стъклата не се свалят работят само на отворена врата ... бушон реле модул здрави моля за съвет ..bmw 320 e36 150ph 1991

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от host » 23 Юни 2016, 13:55

за упралението на шибидах какво трябва да се провери по модула?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: Комфорт модул (ел.стъкла, централно , плафони)- DIY

Мнение от Hellrot » 23 Мар 2017, 9:15

Здравейте. Вчера установих че и моята кола е снабдена с въпросния комфорт модул но не ми работят функциите като задържа ключа да вдига стъклата и като отключвам колата да святкат плафоните. Плафоните святкат при отваряне на вратата но не и при отключване. Питането ми е може ли да е дефектирал модул и ако го сменя с друг модул от последните години на произвадство ще тръгнат ли функциите. Благодаря.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook