програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 28.07.2011
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Sasho_snegorina » 31 Мар 2014, 10:40

Благодаря, колега. По-нагоре в темата прочетох точно това, но исках да се затвърди мнението. Ако някой знае къде мога да проверя дали има модул за заключване на колата дистанционно ще съм много благодарен да сподели.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 5.10.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: си Купето с Усмивка на лицето

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Vampi » 01 Апр 2014, 16:40

да ви споделя и моя проблем от близо година...след като опитвахме да обучим и двата ключа се не стигаше времето и така се стигна до момента при който ключа който и от двата да е влиза в режим на обучение но няма ефект тоест нито отключва нито заключва колата та се чуда дали проблема не е в модула на алармата ?
Изображение RIP my love 02.04.2013

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 1.04.2014
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от iacata » 02 Апр 2014, 8:03

е36 м 43 94г има ли чип в ключа
ч

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от xm_net » 02 Апр 2014, 11:49

iacata написа:е36 м 43 94г има ли чип в ключа
ч

Няма!

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 11.01.2009
Пол: Мъж
Кара: на 2 големи
Мечтае да кара: е36 М3
Детайли за колата: кабриолет

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Marchevski » 05 Юли 2015, 1:29

Здравейте искам да попитам следното: този ключ с 2та бутона от по ранните е36 е със инфраред ... и въпроса ми е къде точно седи приемника ?
О пресвета Е30-ке, да пребъдат буталата ти, и към шпера ти въртящ момент да пращаш вовеки! Амин!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 16.01.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е36 ALPINA B8 4.6

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от slaiko » 05 Юли 2015, 11:41

Marchevski написа:Здравейте искам да попитам следното: този ключ с 2та бутона от по ранните е36 е със инфраред ... и въпроса ми е къде точно седи приемника ?

В огледалото за задно виждане

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 29.10.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Е90 330d Mpack
Мечтае да кара: ///M
Детайли за колата: E90 330dA 12.2007 Titan Silber / M SPORT package / Style 193 / Navigation / Recaro / Shadow Line / Xenon / Light package
VD86338

E91 330dA 12.2006 Black sapphire metallic / Navigation / Recaro / PDC / Light package
SOLD

328iА sedan Technoviolett 12.1996 Mpack,LSD 3.15
AU60415
SOLD

318is coupe 10.1998 SOLD

E39 530d 1999 Mpack SOLD

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Powerslide » 05 Юли 2015, 12:19

Колеги имам един странен проблем с ключа.
Той е 3 бутонния като на някои Е39 и Е46.
Проблема е ,че купувам батерия чисто нова , слагам я , всичко работи в рамките на 10 дни да кажем , и след това спира.
Купувам отново нова батерия , слагам я , работи идеално . От вчера пак не иска да работи , отключвам и заключвам ръчно.
Вчера диодчето светеше при натискане , но не работи , днес даже и не свети вече. :dunno:
Втория път взех от най -скъпата батерия на Сони уж , викам ще изкара дълго ама на :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 8.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E36 Cabrio

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от PaKo87 » 20 Яну 2016, 22:33

Момчета, при мен ключа е с двата бутона от първата снимка. Пробвах няколко пъти но неще и неще. Съмнява ме че централното огледало ми е сменяно и просто нямам инфра ред приемник там. Гледам над огледалото една букса с около 6 кабела, но самото огледало не виждам да има приемник. Колата ми е 94г, ключа работи и при програмиране си мига 10 секунди но не заключва и отключва. Идеи? Някой ако може да снима огледало или да посочи къде е приемника точнода го диря.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 16.01.2010
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Е36 ALPINA B8 4.6

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от slaiko » 23 Яну 2016, 21:35

PaKo87 написа:Момчета, при мен ключа е с двата бутона от първата снимка. Пробвах няколко пъти но неще и неще. Съмнява ме че централното огледало ми е сменяно и просто нямам инфра ред приемник там. Гледам над огледалото една букса с около 6 кабела, но самото огледало не виждам да има приемник. Колата ми е 94г, ключа работи и при програмиране си мига 10 секунди но не заключва и отключва. Идеи? Някой ако може да снима огледало или да посочи къде е приемника точнода го диря.
\
А от огледалото дали излизат някакви кабели или дали има някаква букса?

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 23.03.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E46
Мечтае да кара: E60
Детайли за колата: E46 Touring 320i
09.2001

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от ivakka » 25 Яну 2016, 19:21

Здравей колега,ако колата ти е с тази фабрична аларма заводско и буксата си е включена в огледалото виж накрая на темата е решението http://bmwe32.masscom.net/ivo/remote_in ... stall.html .Огледалото трябва да е като на снимките в темата :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 12
Регистриран на: 26.10.2015
Кара: BMW E36 320i
Мечтае да кара: BMW E36 S62B50
Детайли за колата: BMW E36 320i M50B20

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от ns_bob » 03 Фев 2016, 10:47

Здравейте,

След като изчетох цялата тема забелязах, че един от колегите е попитал как става програмирането с този ключ, но не е отразен.

Изображение

Та на мен въпросите са ми следните. В момента съм с този ключ но не сработва винаги както трябва. Някои има ли идея каква е процедурата при него?

Ако купя някой от различните видове ключове ще има ли проблем при обучението като се има в предвид, че колата в момента е с ключа от снимката.

Препоръчайте място в София от където да си закупя ключа.

Благодаря предварително за всички отговори.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 8.01.2014
Пол: Мъж
Кара: E36 Cabrio

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от PaKo87 » 21 Мар 2016, 20:55

slaiko написа:
PaKo87 написа:Момчета, при мен ключа е с двата бутона от първата снимка. Пробвах няколко пъти но неще и неще. Съмнява ме че централното огледало ми е сменяно и просто нямам инфра ред приемник там. Гледам над огледалото една букса с около 6 кабела, но самото огледало не виждам да има приемник. Колата ми е 94г, ключа работи и при програмиране си мига 10 секунди но не заключва и отключва. Идеи? Някой ако може да снима огледало или да посочи къде е приемника точнода го диря.
\
А от огледалото дали излизат някакви кабели или дали има някаква букса?

Има колега кабели и буксичка.


Здравей колега,ако колата ти е с тази фабрична аларма заводско и буксата си е включена в огледалото виж накрая на темата е решението http://bmwe32.masscom.net/ivo/remote_in ... stall.html .Огледалото трябва да е като на снимките в темата :yes:
Такова ми е огледалото, ще го поровя тея дни понеже челното стъкло е сменяно и ме съмнява да не би да не се щракнали добре буксичката. Шибидаха също е сменян целия, може и от там да е разкачен кабеляка някъде. С английския съм малко скаран но ще го преведа в гугъл и да видим какво ще излезе.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от tihomir87 » 03 Юни 2016, 9:00

И аз да метна един въпрос в темата.
Можели от ключа с 3-те бутона да премина на ромбоидния ?
Ставали да обуча такъв ключ в колата си ? аз съм с е39 99г
Интересно ми е съвпадат ли честоти и т.н. ясно ми е че няма да пали ако не прехвърля чипа в ромбоидния ключ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от xm_net » 04 Юни 2016, 7:20

tihomir87 написа:И аз да метна един въпрос в темата.
Можели от ключа с 3-те бутона да премина на ромбоидния ?
Ставали да обуча такъв ключ в колата си ? аз съм с е39 99г
Интересно ми е съвпадат ли честоти и т.н. ясно ми е че няма да пали ако не прехвърля чипа в ромбоидния ключ

Може! "Ромб"-ът заменя без проблем стария ключ от преди фейслифта. И стига сте се хващали за тези прословути честоти - честотата на която се пренася сигнала няма нищо общо с формата на самия сигнал! На една и съща честота (в случая 433,92 MHz) може да се пренасят неограничен брой управляващи сигнали и всеки един от тях да е различен на практика.

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 20.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E39 525TDS

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от tihomir87 » 01 Апр 2017, 21:45

А този смарт ключ ми попадна "случайно" имам ли опция да го програмирам към моята дърта е39 99г ?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook