програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 19.12.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от xm_net » 02 Апр 2017, 16:57

tihomir87 написа:А този смарт ключ ми попадна "случайно" имам ли опция да го програмирам към моята дърта е39 99г ?

Нямаш!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 5.07.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от krokies » 25 Юни 2017, 22:53

DA HUSTLA написа:
BiTurbo написа:

п.с. Тема е за полезни, само едно въпросче: Какво правят хората които нямат такъв ключ с двата бутона.


ето и за други ключове, но не съм го пробвал...
ако е като някои от тези:

Изображение

Изображение

1.Отключи колата
2.Влез и затвори вратата
3.Завърти ключа на контакт и после изключи
4.Извади ключа и задръж бутона за отключване
5.Натисни бутона за заключване 3 пъти в рамките на 10 секунди/през цялото време държиш бутона за отключване/
6.Отпусни бутона за отключване

При правилно програмиране,колата се заключва и отключва,и диода на ключа започва да мига бавно за около 10 секунди.
Ако не стане от първия път процедурата се повтаря отново /без 1 и 2-ра позиция/
Така се програмира един ключ, ако искате да програмирате повече ключове (максимум до 4), трябва след като се програмира първия ключ в рамките на 30 сек да се програмират и останалите


Може ли някой да обясни кое копче се натиска и задържа и кое се натиска 3 пъти(ромбоиден ключ). А и как мога да разбера батерията дали е читава или е за смяна(без да го нося на ключар).
Благодаря предварително.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от didodi » 18 Юли 2017, 20:35

А някой да помни как се програмираха бутоните на ключа, след като ги задържиш да свалят или да вдигат стъклата и да затваря шибидаха , че в дъжда се налага да притичам и ми е тъпо някак си така :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от Hellrot » 19 Юли 2017, 4:44

didodi написа:А някой да помни как се програмираха бутоните на ключа, след като ги задържиш да свалят или да вдигат стъклата и да затваря шибидаха , че в дъжда се налага да притичам и ми е тъпо някак си така :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Предполагам че питаш за е36...
Ако е така това е опция на комфорт модула и в повечето случаи шибидаха не е свързан към него... има 2 варианта ако не работи или я нямаш или модула е дефектирал... но все пак пробвай с това
https://m.youtube.com/watch?v=MbbciT0iu4E
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от didodi » 19 Юли 2017, 12:17

Със ключалката си ги вдига джамовете и затваря шибедаха , но сега забелязах че не ги сваля като отключа и задържа ключа. Целта ми е с бутоните да го правя от ключа , а не да тичам под дъжда с ключа...
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 29.03.2018
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 316i 1.9

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от p_ivanov » 07 Сеп 2018, 13:35

Има малко недоопосано....след като влезеш и затвориш вратата Натискаш и задържаш копчето за отключване и така го вкарваш и завъртваш. След което вадиш го, но все още си го държиш натиснато и натискаш 3пъти за заключване и колата сама ще се заключи и отключи...Готово!

Потребител
Аватар
Мнения: 3
Регистриран на: 5.11.2009
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от nuclear » 28 Юли 2022, 20:45

Здравейте.

Имам проблем с единия ключ. Колата я купих преди около месец и ми обясниха че единия ключ "нещо не работи, може би батерията му е паднала". С другия ключ няма проблеми и си го ползвах само него.
Днес реших да се занимая с проблемния ключ. Разглобих го с 300 зора, батерията си беше ок (3 волта), но колата въобще не реагираше на него. Направих процедурата по обучение - и на двата ключа, за да могат да работят и двата. Крайният резултат е, че редовният ключ си работи както преди, т.е, без никакви забележки, а проблемният: след обучението вече колата реагира на него: може да заключва вратите, може да отключва багажника, но не може да отключва вратите.

Т.е,
-предполагам че централното на колата е ок (тъй като с редовния ключ работи преди и след обучението)
-предполагам че копчетата на проблемия ключ работят (ако не работеше копчето за отключване, нямаше да може да се извърши процедурата по обучение). А обучението е (почти) успешно, защото преди колата въобще не реагираше на него.
-батерията на пробленият ключ е ок
-колата пали и с двата ключа

Някакви идеи?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1573
Регистриран на: 5.11.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: програмиране (обучаване) на ключ - обяснение

Мнение от PeReZ » 31 Юли 2022, 15:44

Имах ключ, който правеше кажи-речи същото. Смених му кондензаторите и се оправи.

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook