М52 разход на масло и бял пушек

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: М52 разход на масло и бял пушек

Мнение от mafiata_ » 03 Апр 2019, 13:46

Няма клапан картерни газове или е изолиран само като е изваден маркуча отгоре и е запушен клапана.
Иначе и аз съм с такъв разход ¹л на 1000км . м52б28.
- Започнах със смяна на въпросния клапан и маркучи (близо 300л оригинални) ефекта е никакъв.
- Направих промивка на сегментите с газ за горене ( сваляне на свещи и пълнене на цилиндрите с газ няколко пъти и след 24 часа се промивка старо масло след което ново) ефект има. Колата стана по тиха и рязка. Норазхода си е същия кажи речи след вече 1200км.
- Има и омаслявания по двигателя и мисля да сменя на първо време гарнитура капак клапани + маркучето към ваноса и то е доста мазно.
И се надявам с последното поне малко да намаля доливането поне на половина.
Иначе се кара с 10в40 Мотул вече 2г и половина и все отлагам отварянето понеже работата става дебела.

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 4.06.2009

Re: М52 разход на масло и бял пушек

Мнение от Ares535 » 01 Май 2019, 9:18

Живо здраво колега, на моята и навартях 150К и си беше така общо взето до края като просто пушека и маслото се увеличиха доста на края. Вече я нямам колата, но на ваше място бих заложил на м52б28 читав мотор с проба преди покупка и замяна със стария вместо да отваряте този. Иначе ако не го притеснява може да изкара много така, мой близак още си я кара а ги взехме по едно и също време и неговата е така от години не я спира принципно!

Поздрави

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook