Да се похваля

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Да се похваля

Мнение от bum_bum » 17 Мар 2005, 13:15

След няколко десетки хиляди безсервизни километра рекох да видя какво е състоянието на колата щото явно изкривих дисковете и нещо по ходовата част не беше наред. При висока скорост предницата почваше да "плува" :mhihi:
Направих пълна компютърна диагностика на двигателя и оглед на ходовата част при човек, който знам, че няма грешка.
Резултата- нужда от реглаж на предницата, 2 биалети за смяна (цена 27лв 2- те в АС Метал :mhihi: ), предни дискове и накладки, сцепена предна гума м/у грайферите (добре, че я видях, че незнам кво можеше да стане...) 2 грешки в компютъра на АБС и еърбега. Надува на турбината, ъгъл на запалване или нещо такова беше и още 100 простотии са точно в средата на допустимите параметри :D
Ня ноякой тази тема може да му се види тъла и безсмислена, но просто имам нужда да споделя хубавото чувство, когато ти кажат "колата ти е бетон" :)

ПС Някой има ли идея как да превърна хектопаскали в барове?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Мнение от dankata » 17 Мар 2005, 13:20


старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Re: Да се похваля

Мнение от Dimitar » 17 Мар 2005, 15:15

bum_bum написа:...(цена 27лв 2- те в АС Метал :mhihi: ...

Недей да залиташ по АС Метал, две биалети от Лемфьордер например не са много по-скъпи :) .

ПП. Бях свидетел как чисто нов шарнир от АС Метал, след около 300 км. се беше скъсал като отрязан с лазер и това на една Е34-ка и при скорост от около 180 км/ч. По чудо нямаше жертви - така, че с тези неща компромис небива.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 540
Регистриран на: 6.01.2005
Местоположение: гр.София ж.к.Надежда-4
Пол: Мъж
Кара: Старо BMW
Мечтае да кара: Ново BMW

Re: Да се похваля

Мнение от bimbolet » 17 Мар 2005, 15:40

bum_bum написа:.....
Направих пълна компютърна диагностика на двигателя и оглед на ходовата част при човек, който знам, че няма грешка.....
Пусни едно ЛС за тоя пич с компютърната диагностика, къде и как да го намеря........щом няма грешка! По-тънко ли взима от Дару за такова нещо, което е направил за твоята кола?

......иначе искрено ти се радвам за "хубавото чувство"!
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Да се похваля

Мнение от bum_bum » 17 Мар 2005, 18:48

Dimitar написа:
bum_bum написа:...(цена 27лв 2- те в АС Метал :mhihi: ...

Недей да залиташ по АС Метал, две биалети от Лемфьордер например не са много по-скъпи :) .

ПП. Бях свидетел как чисто нов шарнир от АС Метал, след около 300 км. се беше скъсал като отрязан с лазер и това на една Е34-ка и при скорост от около 180 км/ч. По чудо нямаше жертви - така, че с тези неща компромис небива.


Взех ги не толкова заради цената, а защото тук във форума четох, че били качествени, а и няколко майстори ми казаха, че са много добри.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1651
Регистриран на: 18.07.2003
Местоположение: Chicago (Пловдив)

Мнение от Dimitar » 17 Мар 2005, 19:39

Ти си знаеш, дано това да е било изолиран случай, макар, че от доста места пък аз съм слушал лоши неща за тая фирма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3867
Регистриран на: 20.10.2003
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: буретата да пресъхват

Мнение от Alexi » 17 Мар 2005, 19:58

честито ,много е хубаво чувството да ти кажат че колата ти е супер .. чак майстора да е изненадан ,и даже леко разочарован че няма забележки .. инак и аз съм за лек ремонт по предницата вече ,по принцип пазарувам чарколи на лемфьордер ,не са скъпи и съм доволен като качество.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 25.11.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Slavy » 18 Мар 2005, 11:09

Като си тръгнал, вземи ми пусни и на мен координатите на пича. Решил съм и аз да я попрегледам. Мисля, че и при мен има грешки за чисене. Аз мислех да я карам в обеля при В. Митков ( BOSH), но щом даваш препоръка за този пич ОК. В обеля диагностиката е 30 лв. При твоя човек как е?


Поздрави за хубавите чувства и още 1 000 000 . . . км. без аварии.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2523
Регистриран на: 21.11.2004
Местоположение: Sofiq

Мнение от BAYRON » 18 Мар 2005, 12:11

Дайте координати тогава на сервиза
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12068
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Мнение от bum_bum » 18 Мар 2005, 23:42

Пичовете в сервиза не разбираха много какво правят точно, но майстора който ме заведе е много в час и дефакто той я направи. Иначе сервиза се намира в княжево пресечката преди колелото на трамвая вдясно и 200м надолу на нещо като площадче.
Изображение

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook