Волана седи на една страна

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Волана седи на една страна

Мнение от bmw325tds » 14 Мар 2010, 15:13

Колеги, всичко по предницата смених. Аз си ги смених. Направих всичко както трябва, волана прав, колата вървеше на право. Но си викам айде на "Майстор" за регулиране за да съм спокоен.
Оня регулира. Сега волана е накриво, и "майстора" ми разправя: "Стари са ти накрайниците, не можах да развия левия и затова регулирах само с десния. Сега всичко е Точно."
Писна ми от майстори! Не могат да развият сменен преди 2 дни накрайник!

Сега питам:
1) Като направя прътовете на рейката от ляво и от дясно да са равно излезнали от хидроцилиндъра, дали волана трябва да е прав?
2) Когато волана е в право положение еднакъв брой обороти на дясно и на ляво ли трябва да прави?

metodi80 написа:Колега , това , че волана не е свалян "никога" при теб , не значи , че никога не е свалян примерно при предишния собственик ... Махни бега (ако имаш бег) и отвори волана и виж дали е центриран правилно ... то има едно като празно място м/у шлиците , което трябва да пасне с подобно празно място на кормилния прът (като по широка резка м/у шлиците , но за да го видиш трябва да отвиеш болта дето държи кормилото ). Иначе за другите неща колегите са ти казали....


3)Колега, това с белега на всички волани ли го има?
Ако е така ще си сваля и волана с air bag-a, само искам всичко да ми е както трябва.
Че една шапка пари за накрайници, шарнири и тампони и сега ми е крив волана!

bum_bum написа:Реално погледнато на реглаж се ходи поне 2 пъти в годината, ако искаш колата ти да е "права", щото от дупките отива на майната си. Реглаж се прави и като смениш размера на джантите също.


4) Защо реглаж два пъти в годината?
Реално ако нищо не се е разбило няма как да "избяга" сходимостта. Ако всичко е стагнато просто няма как да стане, освен ако не се изкриви някой носач, или магарето се измести нанякъде.

5) Колко трябва да е сходимостта при BMW? Ъгъл?
Надявам се на коректни отговори, защото ще я вкарвам в бокса и докато не е я направя както трябва няма да мигна.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Волана седи на една страна

Мнение от ~Мишо~ » 14 Мар 2010, 19:07

Тая таблица свалях тук от форума,незнам колко е актуална,ако някой има инфо да сподели...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: Волана седи на една страна

Мнение от vladi_a_i » 14 Мар 2010, 20:28

Както казаха някой от колегите за гумите така и аз потвърждавам.Карам с летни гуми и волана ми е прав-предница всичко е здраво,слагам зимни гуми-волана бяга леко на ляво,но не пипам.Непипам защото колата не ми бяга на никъде и всичко е сменено,сега предстои слагане на лятни гуми и ще вида как е-дали ще се изправи,демек да си дойде обратно.Зависи колега колко ти е избягал волана,ако си минал реглаж и е тип топ колата-свали си волана и го сложи правилно,защото диагностиците прибягват и до това положение някой път.Успех :yes:
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 7.06.2008
Пол: Мъж
Кара: Нещо между 320-ка и М3
Мечтае да кара: S62B50

Re: Волана седи на една страна

Мнение от STOPSKI » 14 Мар 2010, 23:31

Цялата работа упира до нашите пътища с не мн малки дупчаци тия 18" се късат като стар вестник а джантите се кривят като нищо после няма да бягала колата кво остава за нея :mhihi:
Редовно си трябва реглаж и то при добри маистори тва е моито мнение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Волана седи на една страна

Мнение от bmw325tds » 15 Мар 2010, 9:08

~Мишо~ написа:Тая таблица свалях тук от форума,незнам колко е актуална,ако някой има инфо да сподели...

Благодаря/ :bowdown:

STOPSKI написа:Цялата работа упира до нашите пътища с не мн малки дупчаци тия 18" се късат като стар вестник а джантите се кривят като нищо после няма да бягала колата кво остава за нея :mhihi:
Редовно си трябва реглаж и то при добри маистори тва е моито мнение


Колега, ако имаш луфт на шарнир или накрайник 0.5 мм, "Майстора" ще ти направи реглаж и точно след първото завиване и реглажа ще избяга. Ако искаш всеки ден си прави реглаж.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Волана седи на една страна

Мнение от metodi80 » 15 Мар 2010, 10:44

bmw325tds написа:
metodi80 написа:Колега , това , че волана не е свалян "никога" при теб , не значи , че никога не е свалян примерно при предишния собственик ... Махни бега (ако имаш бег) и отвори волана и виж дали е центриран правилно ... то има едно като празно място м/у шлиците , което трябва да пасне с подобно празно място на кормилния прът (като по широка резка м/у шлиците , но за да го видиш трябва да отвиеш болта дето държи кормилото ). Иначе за другите неща колегите са ти казали....


3)Колега, това с белега на всички волани ли го има?
Ако е така ще си сваля и волана с air bag-a, само искам всичко да ми е както трябва.
Че една шапка пари за накрайници, шарнири и тампони и сега ми е крив волана!




Не съм сигурен дали на всички волани е така ..... , но по пътя на логиката би трябвало да е така ... , защото все трябва да има някакъв "ориентир" как правилно да се постави волана .... Махни бега , отвии болта , изкарай волана и то ще се види ... Само за пример- при мен , ако опитам да сложа волана по начин различен от правилния , се усеща как шлиците не влизат гладко(те влизат , но просто не е "мазно" ), а като си го поставя на "белег" влиза много лесно ....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 117
Регистриран на: 7.06.2008
Пол: Мъж
Кара: Нещо между 320-ка и М3
Мечтае да кара: S62B50

Re: Волана седи на една страна

Мнение от STOPSKI » 15 Мар 2010, 11:11

Незнам дали е уместно но модератотрите ще преценят
Колеги изкам да ви питам каква марка части слагате като биалетки шарнири тампони накраиници ?
Аз все си мисля че Lemforder са наи здравите пони аз съм с такива

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 102
Регистриран на: 24.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 318Is
Мечтае да кара: X6, M6

Re: Волана седи на една страна

Мнение от kliuna » 16 Мар 2010, 23:14

STOPSKI написа:Незнам дали е уместно но модератотрите ще преценят
Колеги изкам да ви питам каква марка части слагате като биалетки шарнири тампони накраиници ?
Аз все си мисля че Lemforder са наи здравите пони аз съм с такива

също :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 488
Регистриран на: 26.11.2008
Местоположение: WWW
Пол: Мъж
Кара: E39... :D
Мечтае да кара: платноходка

Re: Волана седи на една страна

Мнение от eekset » 16 Мар 2010, 23:39

bmw325tds написа:
"Стари са ти накрайниците, не можах да развия левия и затова регулирах само с десния. Сега всичко е Точно."


bum_bum написа:Реално погледнато на реглаж се ходи поне 2 пъти в годината, ако искаш колата ти да е "права", щото от дупките отива на майната си. Реглаж се прави и като смениш размера на джантите също.


4) Защо реглаж два пъти в годината?
Реално ако нищо не се е разбило няма как да "избяга" сходимостта. Ако всичко е стагнато просто няма как да стане, освен ако не се изкриви някой носач, или магарето се измести нанякъде.

5) Колко трябва да е сходимостта при BMW? Ъгъл?
Надявам се на коректни отговори, защото ще я вкарвам в бокса и докато не е я направя както трябва няма да мигна.


първо смени си майстора който ти прави геометрия. докато не ти направи волана да седи прав, колата да върви направо и да изправя от завой, значи не си е свършил работата.
второто което е геометрия наистина има смисъл да се прави профилактично - колко пъти си преценяваш сам... геометрията не включва само "сходимост", другите ъгли също имат значение за доброто управление на автомобила - не винаги когато колата върви на право значи, че е с перфектна геометрия. причини за изметване на ъглите бол, на всека прека по 5-6... колкото до ъгъла на сходимост - само стендовете с въженца не я знаят точно. повечето са на компютри, така че гледай да ти изберат правилно колата(модел, година и т.н.) при качването на стенда, гумите да са точен размер и правилно напомпани, както и други дреболии оказващи малко или почти никакво влияние. в дарукар например едно време правеха геометрия(сега не знам как е) с тежести в колата, симулирайки, че е натоварена с 2 души и 50 кила багаж...
Изображение Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Волана седи на една страна

Мнение от pinko_23 » 19 Мар 2010, 0:04

Колеги здравейте аз имам сащият проблем смених, всичко по предницата, носачи, накраиници, амортесьори, и там всички глупости които маисторат ми каза напражихме реглаж жолани ми седи леко на дясно, жтори пат правихме реглаж пак седи на дясно, незнам мисля да сменя маистора и да отида да си напражя реглаж някаде другаде, иначе колата е бомба като нова стана само че е много дразнещо как волана е застанал на една страна.
Няма начин да няма начин

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Волана седи на една страна

Мнение от pinko_23 » 19 Мар 2010, 13:44

Колеги аз реших проблема реглаж на преден и заден мост за 45 левчета волана ми застана направо жсичко както исках, даже накрая ми дадоха разпечатка с стоиностите на сходимост, ако някой се интересува да свирка ще го насоча.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 55
Регистриран на: 6.09.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Bmw e36 кабрио
Мечтае да кара: м3 е30
Детайли за колата: 328i

Re: Волана седи на една страна

Мнение от ilian82 » 05 Юни 2019, 17:57

Здравейте,
И аз да използвам тема.
Имам е36 кабриолет и преди седмица му свалиха реката и я рециклираха. Супер е доволен съм, след монтажа на рейката колата мина на реглаж. След като си взех колата от майстора и минаха няколко дни, забелязах че волана ми е на една страна ( не като завил ), а седи накриво ( като седна пред волана той не е право пред мен Ами малко наляво).
Въпроса ми е това от крив монтаж на рейка ли е, от крив реглаж ли е, от криво рециклиране на рейка ли е?
Благодаря.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Волана седи на една страна

Мнение от ceco_kd » 06 Юни 2019, 8:03

ilian82 написа:Здравейте,
И аз да използвам тема.
Имам е36 кабриолет и преди седмица му свалиха реката и я рециклираха. Супер е доволен съм, след монтажа на рейката колата мина на реглаж. След като си взех колата от майстора и минаха няколко дни, забелязах че волана ми е на една страна ( не като завил ), а седи накриво ( като седна пред волана той не е право пред мен Ами малко наляво).
Въпроса ми е това от крив монтаж на рейка ли е, от крив реглаж ли е, от криво рециклиране на рейка ли е?
Благодаря.

Просто явно сега ти е направо впечатление. На мен ми направи впечатление гледайки си колата на паркинга пред блока от терасата. После видях, че и на съседните автомобили е така. Така, че смятам е нормално.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook