Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 26.10.2011
Местоположение: Русе
Мечтае да кара: e46 330i

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от minimalcoholic » 17 Май 2014, 16:43

мисля, че е ремък , но досега не съм имал такъв проблем и не съм сигурен
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от b00st » 17 Май 2014, 18:19

minimalcoholic написа:мисля, че е ремък , но досега не съм имал такъв проблем и не съм сигурен

Сменяй го, вземи си конти обаче.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 975
Регистриран на: 25.03.2010
Пол: Мъж
Кара: E34 М50B25
Мечтае да кара: E34 V12
Детайли за колата: 1995г.Е34 М50В25TU

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от BABHOMED » 17 Май 2014, 22:49

minimalcoholic написа:здравейте колега, малко развитие по моя проблем...оказа се, че скърцането е само докато стрелката на температурата на ДВГ излезе от синия сектор. След това гадното скърцане спира. Когато напръскам ремъка с вода, скърцането спира...някакви идеи ?

А обтегача как е ?
Гарван граче над безмълвното поле,души се лутат загубили надежда.Щитове и саби с предсмъртни вопли в тишината кънтят.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от abracadabra » 08 Апр 2015, 18:49

Такава тема ми трябва. :D
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 3.10.2014
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: e36 320i
Мечтае да кара: M series

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от Emo MM BS » 02 Авг 2015, 20:01

А някой може ли да каже къде се продават нови казанчета за течност ?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от pinko_23 » 03 Авг 2015, 16:29

b00st написа:
minimalcoholic написа:мисля, че е ремък , но досега не съм имал такъв проблем и не съм сигурен

Сменяй го, вземи си конти обаче.


Аз точно такъв проблем имах с ремък конти и никога повече няма да си купя конти. Всех си гатес и сум доволен.
Няма начин да няма начин

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от b00st » 03 Авг 2015, 16:36

pinko_23 написа:
b00st написа:
minimalcoholic написа:мисля, че е ремък , но досега не съм имал такъв проблем и не съм сигурен

Сменяй го, вземи си конти обаче.


Аз точно такъв проблем имах с ремък конти и никога повече няма да си купя конти. Всех си гатес и сум доволен.

Важното е от вътрешната страна да е грапав, не гладък. Дадох просто конти като пример, защото предишния беше гладък и приплъзваше, а оригиналните са именно грапави.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1048
Регистриран на: 19.02.2007
Местоположение: Fairbanks, AK

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от pinko_23 » 04 Авг 2015, 8:58

b00st написа:
pinko_23 написа:
b00st написа:
minimalcoholic написа:мисля, че е ремък , но досега не съм имал такъв проблем и не съм сигурен

Сменяй го, вземи си конти обаче.


Аз точно такъв проблем имах с ремък конти и никога повече няма да си купя конти. Всех си гатес и сум доволен.

Важното е от вътрешната страна да е грапав, не гладък. Дадох просто конти като пример, защото предишния беше гладък и приплъзваше, а оригиналните са именно грапави.


:yes: Аз не харесвам конти защото този който ми бяха сложили беше произведен в Румъния и точно след 2 месеца се скапа, и всички ми казваха гледай да е с грапав гръб. Виждал съм и конти произведен в Белгия но вече бях взел гатес.
Няма начин да няма начин

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 24.08.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: m42 и м43
Мечтае да кара: нещо ново от магазина
Детайли за колата: хич не върви пък много гори,що е то ? м43
много върви ,много гори ама и много се чупи що е то? м42

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от Ozz » 18 Окт 2015, 10:45

Да предложа и нещо по опростено , въпреки адмирациите към колегата и темата :driving: Стъпките са правилни до момента където колегата започва вече да се заиграва. Няма смисъл ремък да се вади, няма смисъл да се вдига колата на крикове и т.н за да се върти волана или помпата механично. Така и така е разкачен дебитомера следователно колата след запалване ще загасне почти мигновенно. Просто я препалвате няколко пъти и помпата сама си свършва работата изхварля всичко дори и това във рейката!!! НЕ ВАРТЕТЕ ВОЛАНА ПРИ ПРИПАЛВАНИЯТА. Процедурата е готова когата препалвате а нищо не хвърля от маркучите. По този начин взима 850-900ml от новото масло. И няма никаква опасност за помпата когато не се върти волана а само се припалва!!
Аз лично ползвам VITOL Dextron II d немско масло държи се сравнително добре и е около 13-14лв литър. Няма смисъл от dex3 !!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от metodi80 » 18 Окт 2015, 13:00

Ozz написа: Стъпките са правилни до момента където колегата започва вече да се заиграва.

Стъпките са си изцяло правилни за случай , в който не се пали мотора (с цел изцеждане на максимално количество масло).
Можеше просто да си напишеш съвета/мнение , без коментри дали се заигравам или не ....

Ozz написа:И няма никаква опасност за помпата когато не се върти волана а само се припалва!!

И това го казваш , щото си сменял хидравлично масло на колко коли и си отврял да видиш устройството и състоянието на колко помпи ?
Всичко е много относително и зависи от състоянието на помпата .....

Ozz написа:Аз лично ползвам VITOL Dextron II d немско масло държи се сравнително добре и е около 13-14лв литър. Няма смисъл от dex3 !!!

Никъде в темата не съм казал , че трябва да се сипва Dex 3 масло .....

Аз също източвам маслото по начина с мингновено припалване , защото спестява време и всичкото количество масло се изхвърля , но нарочно не съм го описал в темата по този начин , защото все някой ще има неразбрал и за да няма теми от сорта - "скапа ми се хиравличната помпа след като следвах темата на колегата" !
А по въпроса , че няма как да се скапе помпата след като е свален дебитомера и видиш ли колата няма да запали .... ами "не леж на това уше " , щото ще се изненадаш ....
Имал съм случай помпа да се доскапе именно само от такова източване на маслото , макар че е била врътвана на контакт само два пъти , без мотора изобщо да запали (но това отново е свързано със състоянието , въпросната помпа си виеше леко още преди манипулацията).
И пак да кажа , коментарите нека да са на база достатъчен опит , а не примерно на база опита в/у личния автомобил .....

Ето и едно клипче в което е показана въпросната манипулация : https://www.youtube.com/watch?v=BNrZ8dmZQfo

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 67
Регистриран на: 24.08.2012
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: m42 и м43
Мечтае да кара: нещо ново от магазина
Детайли за колата: хич не върви пък много гори,що е то ? м43
много върви ,много гори ама и много се чупи що е то? м42

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от Ozz » 18 Окт 2015, 21:52

Аз немога да разбера какво лошо съм казал. Просто написах по олеснен начин за смяна. За dex3 не визирам теб или който и да е а просто пояснявам на някой,който се чуди :nono: И незнам откаде си извади извода,че нямам нужния опит и т.н За да не влизам, във по дълбок спор. Ще се извиня за нещо ако съм те засегнал колега Методи но няма смисъл да ми се пениш и да ми казваш че помпата това -онова. Ако не се варти волана и да се изпикаеш във помпата нищо няма и стане. Като идваш във Бургас обади се 0892778795 да те черпя една бира

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от metodi80 » 18 Окт 2015, 23:26

Ozz написа:Аз немога да разбера какво лошо съм казал.

".... стъпките са правилни до момента в който колегата започва да се заиграва...."
Нямам нужда от "меродавни" мнения от никой ! Пиши си нещата и не се занимавай с мене !

Ozz написа:...... но няма смисъл да ми се пениш ......

Не пиши глупости , не ме познаваш и нищо лично, НО - червения шрифт по -горе !!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 518
Регистриран на: 28.11.2008

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от abracadabra » 20 Ное 2015, 18:21

Имам въпрос към вас колеги. Аз имам теч от казанчето, там където влизат маркучите. Тече по малко, от пролетта когато изсмуках и долях около 200 грама и го оставих на горната граница на мерката на капачката, та до сега си е все на същото ниво. Но си е омаслен маркуча от казанчето та до охладителната серпентина на рейката. Имам и снимка(малко лошо се вижда ама..):
казанче за хидравлична течност.jpg
И гледам че има някакви добавки за спиране на течове по цялата хидравлика, а и подобрявали и показателите на течността. Та да взема да пробвам с някое от тях? Понеже не ми се свалят казанче и маркучи, скоби(бих стегнал двата маркуча с тел горе под казанчето, ама няма място отгоре и не ми се нахваща...). Та някой ползвал ли е такава добавка?
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Злото е безсилно, когато Доброто е Безстрашно!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 25.04.2008
Местоположение: Малко в страни от цивилизацията.
Пол: Мъж
Кара: E46 330i седан .03
Мечтае да кара: Това което има
Детайли за колата: Черна.

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от Dream_BMW » 20 Ное 2015, 18:45

abracadabra написа:Имам въпрос към вас колеги. Аз имам теч от казанчето, там където влизат маркучите. Тече по малко, от пролетта когато изсмуках и долях около 200 грама и го оставих на горната граница на мерката на капачката, та до сега си е все на същото ниво. Но си е омаслен маркуча от казанчето та до охладителната серпентина на рейката. Имам и снимка(малко лошо се вижда ама..):
казанче за хидравлична течност.jpg
И гледам че има някакви добавки за спиране на течове по цялата хидравлика, а и подобрявали и показателите на течността. Та да взема да пробвам с някое от тях? Понеже не ми се свалят казанче и маркучи, скоби(бих стегнал двата маркуча с тел горе под казанчето, ама няма място отгоре и не ми се нахваща...). Та някой ползвал ли е такава добавка?

Пробвай като махнеш скобите и отрежеш около сантиметър-два от маркуча там къдто е била скобата(втвърдената и деформирана част),смени скобите с нови от тези където се навиват ,можеш да измиеш казанчето с бензин (ако не ти се инвестира в ново такова). Не можеш да очакваш от "БМВ маняк" тук да те посъветва да спираш течове с добваки,това е несериозно,даже обидно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от ~Мишо~ » 20 Ное 2015, 19:05

...и мърляшко. :mrgreen:

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook