Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от vld » 26 Сеп 2009, 9:29

Мето ако нямаш пробка на помпата, можеш да го източиш директно от рейката.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1559
Регистриран на: 26.03.2009

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от bmw325tds » 26 Сеп 2009, 9:44

Много хубата тема.
Някой ще каже ли през каквъв пробег се сменя маслото?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от metodi80 » 26 Сеп 2009, 10:49

vld написа:Мето ако нямаш пробка на помпата, можеш да го източиш директно от рейката.


Да Владо , знам , но както казах и по рано в темата , гледах я , гледах я тая помпа , от всякъде я огледах и не видях да има пробка , а в линкчето (което съм посочил в едно от мненията си) е даден някаъв тип помпа на която има пробка , но при мен точно на това място ,дето е посочено на снимките от линка , няма пробка... То явно има два типа помпи (едните са с пробка , другите без)... знам ли ....

bmw325tds написа:Много хубата тема.
Някой ще каже ли през каквъв пробег се сменя маслото?


Колега , аз не знам на какви километри е хубаво да се сменя маслото (доколкото знам производителя също няма препоръки по въпроса , поне в линка , който гледах за М-ката се твърди , че няма такива препоръки...). Но според мен щом започне да потъмнява маслото е хубаво да се смени ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: italia viterbo vidin
Пол: Мъж
Кара: БМВ 323i Е46

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от ST0IL » 05 Окт 2009, 23:43

Не знам защо са тиа всички обяснениа и сваляниа на половината система от двигатела :mhihi: Като колегата е много прав че остава масло в реиката :mhihi: На самата реика има два маркуча ако не се лажа си има и пропка :mhihi: Моита реика като се сцепи изтече цялото масло значи какво следва че от самата реика се източва маслото на самата реика си има прпка :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от metodi80 » 06 Окт 2009, 0:20

ST0IL написа:Не знам защо са тиа всички обяснениа и сваляниа на половината система от двигатела :mhihi: Като колегата е много прав че остава масло в реиката :mhihi: На самата реика има два маркуча ако не се лажа си има и пропка :mhihi: Моита реика като се сцепи изтече цялото масло значи какво следва че от самата реика се източва маслото на самата реика си има прпка :)


Всички тези обяснения са защото колеги питат във форума (а също и мен лично на ЛС) как да си го направят .... Така съм го направил , така го обяснявам , на който не му харесва може да каже , че не му харесва и да предложи (ако може ) по-добър варият , без да се подиграва .... Щото аз си позвлоявам да се подигравам , ама тогава ,когато имам какво повече да кажа и да го докажа ....
Когато си направиш сам тази процедура , тогава ще разбереш защо са "всички тези обяснения" ... а м/у временно ще ти кажа само че има файда и тези "сваляния на половината система от двигателя" не са безмислени , както явно ти си мислиш ..... Ако за тебе това е половината система от двигателя , то да знаеш ....мнооого си се объркал , щото това не е и 1/3 част от системите в двигателя ...
На самата реика има два маркуча ако не се лажа

Види се колко си на ясно ....., ако не се лЪжа .... сега и аз да се похиля ... :mhihi: :mhihi: :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 11.09.2009
Местоположение: italia viterbo vidin
Пол: Мъж
Кара: БМВ 323i Е46

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от ST0IL » 11 Окт 2009, 23:20

Лично аз си сменявах реиката и са два маркуча а това че не сам се сетил тогава не е толкова голям проблем :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 24.02.2009
Местоположение: стара загора
Пол: Мъж
Кара: BMW Е46 facelift
Мечтае да кара: Е90
Детайли за колата: E46 318i N42 143h.p.

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от nedbmw » 12 Окт 2009, 21:29

Не се дърлете за глупости,моделите имат от време на време промени в частите къде за добро къде за лошо.Така че,се съобразявайте с конкретната кола, моята има пробка на помпата на други може да няма .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 29.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го шано
Мечтае да кара: още по-шано
Детайли за колата: Излъскан сток

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от emiche » 18 Окт 2009, 0:01

Е в крайна сметка може да се източи цялото масло от рейката, на които модели може (все пак тя е най-ниската част от системата) - после само се сипва новото масло и евентуално се сменя казанчето - така ли?
Изображение
Дизелите са мъртви души.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от metodi80 » 18 Окт 2009, 1:07

emiche написа:Е в крайна сметка може да се източи цялото масло от рейката, на които модели може (все пак тя е най-ниската част от системата) - после само се сипва новото масло и евентуално се сменя казанчето - така ли?


Според някои колеги има пробка на рейката ,щом казват , може и така да е .. .въпреки , че аз рейката съм я оглеждал доста , а и техническа схема на рейка с подробно описание имам и пробка никъде не е посочена ... Ако някой знае къде е , нека покаже снимка .... Аз разглобих ( и съм показал в темата това разглабяне) , за да си прегледам казанчето за пукнатини , да огледам маркучите дали са здрави (особено на мястото, където скобите са ги стягали...) , за да подменя скобите ....
Последна промяна metodi80 на 15 Дек 2009, 23:57, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 506
Регистриран на: 29.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го шано
Мечтае да кара: още по-шано
Детайли за колата: Излъскан сток

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от emiche » 21 Окт 2009, 10:13

Благодаря, колега :bchug:
Изображение
Дизелите са мъртви души.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1448
Регистриран на: 15.09.2004
Местоположение: София

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от KickingKing » 01 Мар 2010, 20:23

Мето, темата ти е много добра. Мерси, че си си направил труда.

bmw325tds написа:Много хубата тема.
Някой ще каже ли през каквъв пробег се сменя маслото?


От това, което съм чел в нета по въпроса от BMW (поне в Америка, а предполагам и за Европа е така) не препоръчват смяна. По друг начин казано не казват на еди колко си километра сменете го. В една от темите бе написано, че след смяната са изминати 32хил мили (около 50хил. км) и все още е с хубав розовичък цвят.

Бележка: сменяйте от време на време течността за да не отиде рейката. Ако има някакви малки течове и гадни звуци може да се оправят от смяната. Ако маркучите са хванати със скоби с годините почват малко по малко да се разхлабват и може да се появят течове (системата работи на има няма 27 бара). Препоръчва се да се заместят с нови, където се стягат с болт, които BMW също предлагат.

Забележка: не слагайте хидравлична течност. Използвайте ATF (течност за автоматични скоростни кутии)! Двете са различни като състав и системата на е36 е направена да работи с ATF. Какви типове може да прочетете в първия пост.
Изображение
Изяж бобър - спаси дърво!

Изображение
По-добре да търсиш в google earth къде си пил, отколкото да видиш в youtube как!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 4.02.2009
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: е36 М52B20
Детайли за колата: ...най-бавната в Пловдив :)

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от sinster » 02 Мар 2010, 14:55

....страхотна тема. За полезни :!:

и повече такива :mrgreen:
...burn your tyres , not your soul.....
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1802
Регистриран на: 28.03.2006
Местоположение: Люлин/Waiblingen

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от Митко Ганчев » 02 Мар 2010, 15:40

в това казанче има филтыр, по принцип се сменя цялото
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 220
Регистриран на: 19.12.2007
Местоположение: пловдив
Пол: Мъж
Кара: e36 318i м40 R.I.P:( е36 320и м52
Мечтае да кара: x5 или е36 кабрио

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от lop_88 » 02 Мар 2010, 17:17

едно голямо браво на колегата много полезно :)
сорка за въпроса но процедурата същатали е и за е36 м40б18 93 година ????
и ако може да ме посъветвате какво масло да използвам че моито като го видях е черно като въглен и плуват някви парцали вътре до което ме довежда до мисълта че маи и никога и това не е сменяно :bang:
може всичко да е ,да ама не е бмв :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от CTORH » 02 Юли 2010, 20:27

Браво на metodi80, много хубава тема! :clap:

И аз ще я направя тая процедура. Маслото, което си купих е Dexron II минерално на Мотул:
Image0138.jpg
Image0139.jpg

По бутилката никъде не видях да пише ATF, но продавачката ми каза, че е ATF, а и отзад пише, че е за автоматични трансмисии и хидравлика на волана.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook