Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от makaveli316 » 06 Апр 2012, 21:31

patkana1 написа:
zBoost написа:възможно е. свали ремъка и го почисти с обезмаслител или го смени. виж да няма разлято по шайби и ролки. нивото на маслото в контейнера допълни ли го до макс?

Еми аз ремъка май така или иначе ще го сменям,ама разлях май също по ролката която е зад казанчето,може ли от това да е.... :dunno: ,иначе да колега,в контейнера е на макс маслото,само че нз защо не е бистро червено а е едно такова сиво-кафеникаво,нз що така....уж направих процедурата както му е реда.... :dunno: ,ко да прая нууб съм си в тая област още..... :|


Kоя процедура си правил? Ако е тази, в която само изсмукваш от казанчето и наливаш нова и я мешаш със старата, да знаеш, че това трябва да го направиш поне 5-6 пъти за да почне течността да става по-светло червена.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от patkana1 » 07 Апр 2012, 9:20

Еми ползвах метода на методи,както и пробвах метода на колегата дето беше писал,със вкарването само на вдодящия маркуч и т.н.,нз що така стана,ама сега волана ми се струва толкова тежък колкото преди,даже малко повече май :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от makaveli316 » 07 Апр 2012, 9:25

patkana1 написа:Еми ползвах метода на методи,както и пробвах метода на колегата дето беше писал,със вкарването само на вдодящия маркуч и т.н.,нз що така стана,ама сега волана ми се струва толкова тежък колкото преди,даже малко повече май :dunno:


Не знам, странно как така течността ти е черна, след като си направил даже по-ефективния метод.
А за тежкия волан, не знам какво да ти кажа, да не би да си сложил грешно масло и да си прецакал помпата? Какво масло сложи?
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от patkana1 » 07 Апр 2012, 10:08

makaveli316 написа:
patkana1 написа:Еми ползвах метода на методи,както и пробвах метода на колегата дето беше писал,със вкарването само на вдодящия маркуч и т.н.,нз що така стана,ама сега волана ми се струва толкова тежък колкото преди,даже малко повече май :dunno:


Не знам, странно как така течността ти е черна, след като си направил даже по-ефективния метод.
А за тежкия волан, не знам какво да ти кажа, да не би да си сложил грешно масло и да си прецакал помпата? Какво масло сложи?

оригиналното бмвмасло атф д2 - 15 лв.литъра :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от makaveli316 » 07 Апр 2012, 11:18

patkana1 написа:
makaveli316 написа:
patkana1 написа:Еми ползвах метода на методи,както и пробвах метода на колегата дето беше писал,със вкарването само на вдодящия маркуч и т.н.,нз що така стана,ама сега волана ми се струва толкова тежък колкото преди,даже малко повече май :dunno:


Не знам, странно как така течността ти е черна, след като си направил даже по-ефективния метод.
А за тежкия волан, не знам какво да ти кажа, да не би да си сложил грешно масло и да си прецакал помпата? Какво масло сложи?

оригиналното бмвмасло атф д2 - 15 лв.литъра :dunno:


Tова е маслото, да.
Не знам, аз по най-лесния начин просто изсмуках каквото имаше в казанчето и сложих ново и после въртях волана да се омеша и така направих поне 5-6 пъти и нямах проблем.
Разликата в твърдостта на волана я усетих, но не е кой знае какво.
При теб е възможно помпата да не е в ред.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от patkana1 » 07 Апр 2012, 12:17

Еми нз дали може да съм и направил нещо,преди нищо нямаше,не свиреше така,вчера след като покарах малко свиренето намаля,ама още го има,ако продължи така ще направя клипче да чуете как свири и да предположите от какво е..... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от makaveli316 » 07 Апр 2012, 12:39

patkana1 написа:Еми нз дали може да съм и направил нещо,преди нищо нямаше,не свиреше така,вчера след като покарах малко свиренето намаля,ама още го има,ако продължи така ще направя клипче да чуете как свири и да предположите от какво е..... :dunno:


Aз бях чел някъде из чуждите форуми за подобен случай на твоя със свиренето след смяна на хидравличното масло, но помня, че после се оправяло след известно време.
А за да видиш дали си работи помпата, запали колата и отвори капачката и виж дали се върти вътре маслото.
Ако маслото наистина е още черно, опитай пак да го смениш както ти казах и след всяко напълване на казанчето на запалена кола върти волана от най-ляво до най-дясно поне 2-3 пъти, да се размеша добре със старото.
Няма как след смяна да е черно маслото. Колкото и да е старо и дори в системата да има 70% нова течност, пак не трябва да е черна, а поне тъмно червена.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от patkana1 » 07 Апр 2012, 13:08

makaveli316 написа:
patkana1 написа:Еми нз дали може да съм и направил нещо,преди нищо нямаше,не свиреше така,вчера след като покарах малко свиренето намаля,ама още го има,ако продължи така ще направя клипче да чуете как свири и да предположите от какво е..... :dunno:


Aз бях чел някъде из чуждите форуми за подобен случай на твоя със свиренето след смяна на хидравличното масло, но помня, че после се оправяло след известно време.
А за да видиш дали си работи помпата, запали колата и отвори капачката и виж дали се върти вътре маслото.
Ако маслото наистина е още черно, опитай пак да го смениш както ти казах и след всяко напълване на казанчето на запалена кола върти волана от най-ляво до най-дясно поне 2-3 пъти, да се размеша добре със старото.
Няма как след смяна да е черно маслото. Колкото и да е старо и дори в системата да има 70% нова течност, пак не трябва да е черна, а поне тъмно червена.

Еми аз така направих както ти казваш,след като източих старото,напълних ново,след въртене на волана на сухо на изгасен двигател много пъти,докато спря да се изтича от маручите старото масло ,и след това,като напълних с ново пак на сухо въртя воланя ляво дясно доста пъти,и накрая както ти казваш на запалена кола го направих същото и,течноста пак е такава,аз за да дам малко повече яснота на нещата утре ще снимам как се чува и какъв цвят е за да видиш за какво става въпрос,а иначе и аз се надявам да се оправи от само себе си ама.... :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от makaveli316 » 07 Апр 2012, 13:17

patkana1 написа:
makaveli316 написа:
patkana1 написа:Еми нз дали може да съм и направил нещо,преди нищо нямаше,не свиреше така,вчера след като покарах малко свиренето намаля,ама още го има,ако продължи така ще направя клипче да чуете как свири и да предположите от какво е..... :dunno:


Aз бях чел някъде из чуждите форуми за подобен случай на твоя със свиренето след смяна на хидравличното масло, но помня, че после се оправяло след известно време.
А за да видиш дали си работи помпата, запали колата и отвори капачката и виж дали се върти вътре маслото.
Ако маслото наистина е още черно, опитай пак да го смениш както ти казах и след всяко напълване на казанчето на запалена кола върти волана от най-ляво до най-дясно поне 2-3 пъти, да се размеша добре със старото.
Няма как след смяна да е черно маслото. Колкото и да е старо и дори в системата да има 70% нова течност, пак не трябва да е черна, а поне тъмно червена.

Еми аз така направих както ти казваш,след като източих старото,напълних ново,след въртене на волана на сухо на изгасен двигател много пъти,докато спря да се изтича от маручите старото масло ,и след това,като напълних с ново пак на сухо въртя воланя ляво дясно доста пъти,и накрая както ти казваш на запалена кола го направих същото и,течноста пак е такава,аз за да дам малко повече яснота на нещата утре ще снимам как се чува и какъв цвят е за да видиш за какво става въпрос,а иначе и аз се надявам да се оправи от само себе си ама.... :dunno:


Да не си объркал нещо с тия маркучи?
Сложи всички маркучи на мястото им както трябва да са и пробвай смяната на течността без да откачаш нищо, а просто със спринцовка изсмуквай течността от казанчето, налей нова докато стигне на макс нивото, затвори казанчето, пусни колата да работи и върти волана няколко пъти. Това го направи 5-6 пъти и ще е абсурд да не ти се избистри течността, просто физически не е възможно след смяна да е черна.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 267
Регистриран на: 23.09.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: Bmw e39
Мечтае да кара: Bmw е38

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от patkana1 » 07 Апр 2012, 13:33

Имаш предвид 5-6 пъти да го източвам от казанчето със спринцовка и да доливам ли?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 472
Регистриран на: 18.01.2011
Местоположение: Freiburg/Плевен/Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: 320d E46 2002г.
Мечтае да кара: 2010 e92 335i

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от makaveli316 » 07 Апр 2012, 13:42

patkana1 написа:Имаш предвид 5-6 пъти да го източвам от казанчето със спринцовка и да доливам ли?


Да.
Повтарям, отваряш казанчето и дърпаш течността и наливаш нова до макс нивото и затваряш. Палиш колата и въртиш волана 3-4 пъти да се омеша и гасиш колата.
После пак отваряш казанчето, дърпаш, наливаш нова течност, затваряш, палиш, въртиш, гасиш.... и така докато не почнеш да виждаш течността да е бистро червена.
Аз така използвах 1 литър течност и малко от второто шише. Да съм направил тая процедура едно 6-7 пъти горе долу, може и повече не помня.
Става доста бързо, нищо че го правиш повече пъти. За 30 минути си готов без дори и кората да сваляш.
Изображение

Chris Rock: "There's black people, and there's niggas and the niggas have got to go"

320ci
320ci
Аватар
Мнения: 573
Регистриран на: 26.05.2006
Местоположение: СА
Пол: Мъж
Детайли за колата: M52B20TU

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от mumford » 03 Юли 2012, 17:46

zBoost написа:Днес тръгнах да свалям маркучите за да изчистя и аз резервоарчето и както съм си подготвил правата отвертка насочвайки се към скобите - шах. Гледам 2 ей такива :shock:
Изображение
къде нямат винтове и са кримповани, здраво стегнати. те ми разказаха играта, понеже принципно се свалят със специален инструмент. Явно тва там не е пипано откакто е кола. Та отгоре пробвах нищо неможе да се направи легнах отдолу взех една права отвертка и мъчих мъчих. който е с такива "пломбирани" маркучи към резервоарчето, трика при скобите е да ги подхванаш от крайщата с права отвертка, там където е кримповано пинчето и да извиеш така че да се отключат. После си взех скоби с винт за да ги заменя на мястото на тия, обаче тва ще стане утре.
Иначе мойта помпа е същата от снимките къде е дал metodi и там влиза маркуча от резервоарчето :)
Само немога да си обесня защо хидравликата на тия коли е направена по такъв ужасен начин за обслужване, без пробка, трудно достъпно място за работа и с такива скоби? :dunno:



Днеска сменях хидравличното масло на Е46. За въпросните скоби да знаете, че се махат най-лесно с клещи като се стегнат здраво, сами се махат. БМВ са го измислили много добре, само в началото е малко кофти, щото 10 мин. се чудих как да ги отвъртя. Благодарности към колегата за темата, много ми помогна :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от kiky_7 » 06 Юли 2012, 1:06

Искам да предупредя колегите които ще правят тази процедура, преди да започнат с източването да дигнат колата така, че предните гуми да са вдигнати. Аз се прецаках (викам си какво толкова ще стане), но така 2 пъти сменях маслото и накрая гуменото каре на кормилния прът се скъса и едвам си намерих друго ново. Сега ми предстои да го сменя, някой ако знае как да сподели няма да е излишно :mhihi:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 293
Регистриран на: 26.10.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 Compact

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от jdl » 06 Юли 2012, 9:51

Може би по-добре е станало, че се е (до)скъсало сега, защото явно е било тръгнало, а в движение да се случи би било брутално.

По повод "едвам" намирането - ами в Дару е под 80лв, и няколко дни за доставка, аз за толкова критичен за безопасността детайл не бих разчитал на неоригинална част, или на втора употреба, при условие, че цената е човешка...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 362
Регистриран на: 4.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Много коли
Мечтае да кара: M4

Re: Смяна на хидравлично масло на кормилна система.

Мнение от kiky_7 » 06 Юли 2012, 10:45

Аз взех от колегата Laviatan, защото не ми се чакаше от дарукар, иначе цената в дару е 45,35лв и 30лв от колегата :) и това което взех е bilstein. И аз също не бих взел 2ра ръка каре :yes:

Ето някой, ако иска да си поръчва :).

Номенклатурен номер : 32311153993
Описание : ГУМЕНО КАРЕ ПРЪТ - ВОЛАН
Ед.цена (с ДДС) : 45.35 BGN
Няма наличност
Дару Кар АД си запазва право за промени в цените
Изображение Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook