Koнтролния модул на ел. стъкла

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от baitun » 21 Ное 2010, 13:08

Благодаря на всички и най-вече на колегата Методи от Враца за схемите, вече съм със задни ел. стъкла :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от metodi80 » 21 Ное 2010, 14:12

baitun написа:Благодаря на всички и най-вече на колегата Методи от Враца за схемите, вече съм със задни ел. стъкла :yes:


Работата си я свършил сам , заслугата си е изцяло твоя , а схемите са достъпни за всеки във форума , аз просто показах , къде са.... :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от baitun » 21 Ное 2010, 14:46

metodi80 написа:
baitun написа:Благодаря на всички и най-вече на колегата Методи от Враца за схемите, вече съм със задни ел. стъкла :yes:


Работата си я свършил сам , заслугата си е изцяло твоя , а схемите са достъпни за всеки във форума , аз просто показах , къде са.... :yes:


Дано да има повече знаещи и можеши като теб, за да ни помагат и за напред. Форума и ние имаме нужда от такива хора и най-малкото, което можем да направим е да изразяваме благодарностите си към такива като теб, които помагат на "закъсали" съфорумци. Жив и здрав и безаварийно. Още веднъж мерси.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от mitrax » 21 Ное 2010, 18:45

metodi80 написа:
baitun написа:Благодаря на всички и най-вече на колегата Методи от Враца за схемите, вече съм със задни ел. стъкла :yes:


Работата си я свършил сам , заслугата си е изцяло твоя , а схемите са достъпни за всеки във форума , аз просто показах , къде са.... :yes:

кои схеми ползвахте по-точно ? :roll:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от metodi80 » 21 Ное 2010, 18:59

mitrax написа:
metodi80 написа:
baitun написа:Благодаря на всички и най-вече на колегата Методи от Враца за схемите, вече съм със задни ел. стъкла :yes:


Работата си я свършил сам , заслугата си е изцяло твоя , а схемите са достъпни за всеки във форума , аз просто показах , къде са.... :yes:

кои схеми ползвахте по-точно ? :roll:


Bentley Service Manual
:arrow: viewtopic.php?f=8&t=19053

В тоя менюал има абсолютно всички схеми , които описват изцяло електрическата и електронната част на автомобила .... ! Схемите са верни и много добре представени ... !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 902
Регистриран на: 26.10.2008
Местоположение: ДУПНИЦА Скрапинг
Пол: Мъж
Кара: coupe e36 m42 , цоупе е46 325ci
Мечтае да кара: ///M

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от mitrax » 21 Ное 2010, 19:22

оо .. на предишните страници и аз това съм предложил да се ползва . За мен е БИБЛИЯТА за Е36ците ... нема такъв манЮал :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1182
Регистриран на: 23.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: БМВ Е36
Мечтае да кара: Е46 М3

Re:

Мнение от baitun » 09 Окт 2011, 18:41

Wizard написа:Няма никакъв проблем да напрвиш така, че алармата да ти затваря стъклата при включване, но няма да стане само с програмирането на дългия импулс /стандартната дължина на импулса който алармата подава на централното на колата е 0.7 секунди, а дулгия който ти трябва на теб е 20 сек. Виж в описанието на алармата как се програмира да е толкова./ Трябва да стигнеш до модула за управление на централното и стъклата, /намира се зад жабката - черен с три букси на него/
след това откачаш жълтата букса и иа разглобяваш - ще видиш че pin-овете са номерирани, а на теб ти трябва 17тия, най вероятно няма да има кабелче на него така че ще трябва да сложиш. Когато подадеш и задържиш "+" на този pin стъклата започват да се затварят /тук връзваш заключващия импулс от алармата/.
Много хора не знаят но BMW поддържа двойно заключване на вратите, така че да не могат да се отворят с нищо освен с централното, а ти така и така ще разглобяваш там можеш да си вържеш и него - просто трябва заключващия импулс да го подадеш и на бяло/червения кабел. Абе най-добре отрежи управлението на централното от алармата където са ти го вързали и връзваш заключването на бяло/червения и на 17 pin /като ги разделяш с диоди/, а отключването на червено/синия.
Успех!

Сори, че разбутвам стара тема, но дано някой който знае да отговори. При мен след като възстанових системата/алармаджията беше я свързал по начин, без да използва пинови 4 и 17 на комфорта, а беше рязал проводниците на шофьорската врата и през година централното не мога да го управлявам от алармата, даже и една аларма смених/ не ми се затварят ел. стъклата, защото импулса от проводниците, които подават сигнал от алармата/общ заклачване и общ отключване/ към пинове 4 и 17 на комфортмодула са +12 волта за около една секунда/за отключването добре/, а проводника който е с дълъг импулс/алармата ми е марк 1500 или скорпион/ е свързан към бяло-червения проводник за двойното заключване/което функционира нормално/ и някакъв оранжев от инсталацията на автомобила, но при него тече постоянно +12 волта и като подам заключващ сигнал от дистанционното напрежението пада на около 2 волта за около 25-30 секунди. Въпроса ми е какво да направя, че на този проводник с дълъг импулс да няма напрежение, а след като заключа да подава 12 волта за тези 25-30 секунди
Mark1500Lux_Shema.pdf
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 21.03.2010
Местоположение: Добрич
Кара: BMW 318i
Мечтае да кара: 318i

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от Dragnev » 13 Окт 2011, 22:53

Здравеите колеги.моита 94 година и сас централно и ел.прозорци и когато заключа през ключалката при повторно заключване и задаржане на ключа ми се вдигат прозорците.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: ???? koнтролния модул на ел. джамовете ???

Мнение от Hellrot » 21 Апр 2019, 16:58

съжалявам че пиша в стара тема но имам пробрем с свързването на модул за централно. Първо нямам пин 4 нито 17... като подавам 12+ на пиновете 4 13 и17 нищо не се случва.... нито отключва нито заключва.... защо така???
Изображение

Предишна

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook