охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1156
Регистриран на: 7.06.2007
Пол: Мъж
Кара: 320i

Мнение от k1k0 » 17 Мар 2009, 23:39

Дали и при мен може да е проблема в капачката щото един ден ми тече един ден не :confused: много странно :roll:
Beautiful Mechanical Wonder

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1264
Регистриран на: 27.04.2008
Местоположение: Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: M42 POWER

Мнение от petio_bmw 318is » 18 Мар 2009, 0:08

няма кво друго да е,зимаи си нова и ще се оправи

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1931
Регистриран на: 13.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 318is, 1995 м42

Мнение от ивчо3 » 18 Мар 2009, 9:10

k1k0 написа:Дали и при мен може да е проблема в капачката щото един ден ми тече един ден не :confused: много странно :roll:

Провери твърдостта на маркучите. На загрял мотор при стискане с ръка, трябва да се свият до половината, без голямо усилие, в никакъв случай не трябва да са меки. Стисни с два пръста и маркуча трябва да се свие напълно. Преди да сменя капачката маркучите имаха твърдостта на добре напомпана велосипедна гума.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 174
Регистриран на: 30.07.2009
Пол: Мъж
Кара: пасатор с турбо..
Мечтае да кара: самолет

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от gog_g » 25 Окт 2009, 18:32

здравеите колеги,и аз имам суштия проблем ту тече ту не,маркучи твьрди,радиатора вече изби,оправих го.как да разбера дали е капачка или водна помпа?имам сьмнения че е тя.на ниски обороти парното намалява и през казанчето не тече течност..е36 320и
не става само с БМВ....трябва и акъл...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело Drag
Мечтае да кара: Е36 M3 turbo

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от bajo85 » 25 Окт 2009, 19:18

Здравейте,

Ще си позволя да задам сходен с темата въпрос.
Тези дни правих тест драйв на едно БМВ нов внос от Италия ( не мога да кажа на колко реални километра е защото според мен беше превъртян колометража) след 10 мин съвсем нормално каране го паркирах и "водите му изтекоха" :) . Не съм го тормозил и не смятам че е нормално това да се случва на уж редовна кола. Видяхме, че се беше откачил един маркуч на радиатора. Според вас какъв би бил проблема ако пренебрегнем варианта за разхлабена скоба, което не ми се вярва? Каква може да е причината за високото налягане на охлаждащата течност? Сериозен проблем ли може да бъде?

Благодаря.

П.С. Ако има някой желание, може да отидем заедно да го видим и пробваме отново. Колата наистина ми хареса, дори и с малко забележки, но все пак не искам да я купувам за да я поправям.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3874
Регистриран на: 21.05.2008
Местоположение: Враца
Пол: Мъж
Кара: 318i 97'

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от metodi80 » 25 Окт 2009, 19:26

bajo85 написа: Сериозен проблем ли може да бъде?

П.С. Ако има някой желание, може да отидем заедно да го видим и пробваме отново. Колата наистина ми хареса, дори и с малко забележки, но все пак не искам да я купувам за да я поправям.


Еми разбира се , че е възможно проблема да е сериозен - гарнитура на глава например .... ама всичко е теория докато не се види на място ... В профила ти не пише от къде си ....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3743
Регистриран на: 24.02.2009

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от Делян » 25 Окт 2009, 22:43

Колега внимавай много като купуваш,щото аз моята съм я взел със издухана гарнитура,а тогава изобщо не разбирах какво да и гледам,чак сега уж оправих проблема,но на доста висока цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 1.10.2008
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело Drag
Мечтае да кара: Е36 M3 turbo

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от bajo85 » 26 Окт 2009, 9:08

metodi80 написа:
bajo85 написа: Сериозен проблем ли може да бъде?

П.С. Ако има някой желание, може да отидем заедно да го видим и пробваме отново. Колата наистина ми хареса, дори и с малко забележки, но все пак не искам да я купувам за да я поправям.


Еми разбира се , че е възможно проблема да е сериозен - гарнитура на глава например .... ама всичко е теория докато не се види на място ... В профила ти не пише от къде си ....



:) От Стара Загора съм Живея в Пловдив. Ако имаш желание да ми помогнеш пиши ми на Л.С.
Благодаря.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от ildivvy » 18 Мар 2014, 9:12

Здравейте!Знам,че възкресявам стара тема,но да напиша и аз моите наблюдения.Смених радиатора с нов.Моя,както и на други колеги преди мен ту прикапваше,ту не.Накрая капенето стана почти теч при определени условия.Когато е студена няма и помен.Когато е загряла напълно също.Само когато е около 80-90'С (примерно),капеше много!Купих нов радиатор и го смених.Сложих старата капачка.Никога не съм мислил,че е проблемна.Винаги съм имал нормална температура,нормално твърди маркучи,както е описано по-горе и т.н.Забелязах обаче,че тя не се завива докрай и когато стисна маркуча,през нея "съска" въздух!Съответно системата не може да направи налягане,иначе колата не загрява повече от нормалното,нито на място нито при каране.Чудих се защо старата капачка не пасва на новия радиатор.Мерих резби,разстояния и какво ли не и реших,че тя не се дозавива.Според мен избиваше и антифриз от основата на казанчето (не съм сигурен дали не е било стичане от пробката при обезвъздушаване)!Което беше почти абсурд!Все пак говорим за нов радиатор от уж известна фирма!Отидох да правя рекламация и хората от магазина решиха да пробваме първо с нова капачка.Не можах да повярвам,когато капачката се нави нормално,колата си направи налягане в системата и "теча" в основата на казанчето също изчезна безследно (ако е било теч)!Тези дни ще разгледам старата капачка в какво състояние е.Да не излезе само,че заради нея съм си повредил стария радиатор,въпреки че маркучите никога не са били твърди повече от нормалното.Проверявам ги редовно.По-скоро съвпадение на повредите по едно и също време!Както и да е!Моя случай май потвърждава правилото,че нов радиатор върви с нова капачка!Те не са и толкова скъпи вече.Интересно,ако е имало теч от основата на казанчето на новия радиатор,защо с новата капачка теча изчезва?Най-вероятно са били следи от обезвъздушаването,които се стичат точно там!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от ma6inatora » 15 Сеп 2017, 11:40

Да не отварям нова тема , искам да попитам.
Колко стягате капачката на радиатора? Става дума за 2.0 бензин.
Слагам я стягам и стискам маркуча и чувам все едно вади въздух, стягам я много силно и спира. Не знам как точно трябва да бъде и трябвали да купя нова.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 780
Регистриран на: 4.04.2009
Местоположение: Лом
Пол: Мъж
Кара: кУлУлО

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от ///Mechov » 15 Сеп 2017, 13:05

ma6inatora написа:Да не отварям нова тема , искам да попитам.
Колко стягате капачката на радиатора? Става дума за 2.0 бензин.
Слагам я стягам и стискам маркуча и чувам все едно вади въздух, стягам я много силно и спира. Не знам как точно трябва да бъде и трябвали да купя нова.

Купи си една нова капачка , не е чак толкова скъпа .

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 539
Регистриран на: 22.06.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i
Мечтае да кара: Самолет

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от mafiata_ » 15 Сеп 2017, 19:07

20-30лв е нова колега, но за съжаление щом усещаш, че има някакъв въздух май към гарнитура или глава отиват нещата. Иначе като я затегнеш до край хубаво надува ли??

ентусиаст
Аватар
Мнения: 824
Регистриран на: 18.07.2012
Пол: Мъж
Кара: w202 C180 Vw golf 4 SDI
Мечтае да кара: W212 E400 biturbo E63 w213 biturbo stage 3
Детайли за колата: Турбинирана

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от turbonetic » 17 Сеп 2017, 11:43

Колеги ,а това важи ли и за капачките,които ,не са на новия радиатор? Аз сменях нов радиатор обаче моето казанче е отделно от радиатора при вас как е? казанчето на антифриза ви е закрепено към радиатора или ви е отделно казанчето?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 9.07.2013
Местоположение: Varna
Пол: Мъж
Кара: BMW E39
Детайли за колата: 520I 150hp

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от ma6inatora » 20 Сеп 2017, 17:19

Тази капачка я бях взел преди година и нещо някъде.
Обаче един познат ми каза, че не било хубаво да се вземат капачки автърматкет, по добре било втора употреба оригинална.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 373
Регистриран на: 12.08.2013
Местоположение: Белозем
Пол: Мъж
Кара: bmw e36 coupe
Мечтае да кара: m3 e36
Детайли за колата: бмв е36 купе 320и. 150к.с. 1996г. кармазЪ червено...

Re: охладителна уредба. Повредена капачка на радиатора?

Мнение от Hellrot » 10 Фев 2018, 8:35

Колеги дигам малко стара тема но мисля че няма смисъл да пускам нова... Проблема ми е следния. Минах от малкия към големия радиатор но новия радиатор дойде без капачка. Сложих капачката от стария радиатор която си беше наред но сега обезвъздушавам системата колата работи на място без проблем но като я покарам и спра почва да ври антифриз от капачката... къде можи да е проблема и колко бара трябва да е капачката за м52б20?
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook