ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 447
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ше: '95 E36 M43B18 Lim
Мечтае да кара: //M Power :)

Мнение от nelim » 24 Мар 2009, 22:08

С цел да развием малко темата.


ПРОБЛЕМ: Колата ПРЕГРЯВА.

СИМПТОМИ: Колата загрябва много бързо.

РЕШЕНИЕ: За да загрява колата бързо, значи има проблем с компонент от охладителната система - тя е много важна.

Нещата който веднага трябва да проверите са следните: водна помпа, термостат, количеството антифриз.

Всяко забавяне и ослушване тип - ама при мен проблема май не е това - води до кофти последици, не отлагайте подобни интервенции.

-- Ако парното духа студено - признак за недостатъчно антифриз в системата , наличие на въздух в системата или недобра циркулация на антифриза(проблем с помпа)

Когато колата загрява много бързо - няма смисъл да търсите проблема в виско и ел. перка.. освен ако не сте карали в задръстване

СИМПТОМИ: Колата загрябва бавно.

РЕШЕНИЕ: Когато колата загрява но не бързо а плавно, може да търсите причината и в виско или ел. перка, симптома при виското е че колата загрява по баири или в градски условия, при изправни термостат и водна помпа, както и радиатор - виското рядко е причина колата да загрее при равномерно каране на магистрала - тогава обдухването е съвсем достатъчно.

Този проблем също не търпи отлагане, проблема също както при бързото прегряване може да се дължи отново на - водна помпа заминаваща, кофти термостат.

тест за виско: изправното виско се развихря при палене на колата, след което се успокоява.. при вдигане на температурата на двигателя то зацепва и ускорява, ако успеете да го спрете с вестник при добре загряла кола и без проблем да го завъртите дори наобратно - значи е заминало


РАЗНИ СИМПТОМИ:

- При заседнал термостат в отворено положение - колата трудно достига нормална температура - при каране на дълъг път почти не загрява - зимата парното духа студено и тръгва много късно.

- При заседнал термостат в затворено положение - парното духа топло, колата загрява значително бързо (зависи дали е зима или лято).


- Колата държи нормална температура - парното духа студено (отляво/дясно) - Ако всичко по охладителната система е изправно а парното духа само топло/студено в ляво/дясно може да проверите клапаните на парното (за колите с климатроник, предполагам че и другите може да имат).
Намират се зад всмукателните колектори - малко под казанчето за спирачна течност.


Теми за температурата БОЛ, както неведнъж съветват хората тук, за да ви е мирна главата с температурата на колата - след покупка сменете - водна помпа с метални витла, виско, термостат

Последна промяна nelim на 30 Апр 2009, 22:28, променена общо 1 път
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.04.2009

Мнение от trabata » 02 Апр 2009, 11:52

Във форумите се пише задължително на кирилица! В противен случай мненията ви ще бъдат изтрити без предупреждение!
БМВ Е36 проблема е следният,при запалване когато е студена вдига обороти и след като започне да загрява неможе да вдигне повече от 2000 об.Неостанаха диагностики в Стара Загора кадето да не съм ходил.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Мнение от laviatan » 02 Апр 2009, 16:21

Гледам , че колата е 1991 г.-значи е М40.
Как е вала ,кубилиците и повдигачите?
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 2.04.2009

Мнение от trabata » 02 Апр 2009, 20:26

Мислиш ли че е от там?А не от някой датчик.

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 3.01.2009
Местоположение: Dobrich

проблем с катализатора

Мнение от veso_bawareca » 03 Апр 2009, 22:12

Здравейте колеги.Интересува ме къде се намира катализатора на БМВ 318 инжекция 93 година.И другото което е:каква ще е разликата ако го махна и как да го махналМолу помогнете.Благодарствено.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: BG

Re: проблем с катализатора

Мнение от GRECE » 05 Апр 2009, 8:15

veso_bawareca написа:Здравейте колеги.Интересува ме къде се намира катализатора на БМВ 318 инжекция 93 година.И другото което е:каква ще е разликата ако го махна и как да го махналМолу помогнете.Благодарствено.
На тази снимка гарнето дето се вижда е катализатора,,, http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=18&fg=10 ,,,А за махането му и слагането на права траба или резонатор има много коментари написани тук в подфорум Е36-прочети ги и 6те ти стане ясно :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 421
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от v_p_m » 05 Апр 2009, 10:38

колеги интересува ме кои бушон е за плафоните и километрежа 6тото не светят на километрежа ми свети ръчната акумолатора масло и тн но самия километраж не свети и др ми въпрос е как да обезвъзду6а радиятора сипвам вода кам 1 кило е спира не поема повече пала колата с затворена и отворена капа4ка и пак ни6то не стаа ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: BG

Мнение от GRECE » 05 Апр 2009, 12:21

v_p_m написа:колеги интересува ме кои бушон е за плафоните и километрежа 6тото не светят на километрежа ми свети ръчната акумолатора масло и тн но самия километраж не свети и др ми въпрос е как да обезвъзду6а радиятора сипвам вода кам 1 кило е спира не поема повече пала колата с затворена и отворена капа4ка и пак ни6то не стаа ...
Прочети тази тема за обезвазду6аването и 6те разбере6 как става ,,,,, http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5&start=30 ,,,А тук има много полезни неща сащо и Таблица с номерата на бушоните,,,, http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=11820 ,,,успех

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 tds
Мечтае да кара: Novata 5-ca

Мнение от bavareca112 » 06 Апр 2009, 14:06

Здравйте . Значи аз съм с електронния климатроник-нещо тези дни не мога да го стартитам.Тръгвам с колата и когато наи малко очаквам се стартира,пак изклучва угася дисплея пак пак светва.постоянно така и мн ме нерви.Например карам колата натискам + не светва карам 5 мин стартирасе бачка малко пак спира после може въобще да не проработи за деня. на др ден пак се включва от какво може да е това
Ако някой знае МОЛЯ помогнете Вечер ако е студено и почват да ми се потят прозорците не мога да го стартирам веднага -много кофти така-тожа жклу4жане и изключване когато си поиска ??? Ако някой знае от какво е моля помогнете ми

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 105
Регистриран на: 18.03.2009
Местоположение: Добрич
Пол: Мъж
Кара: E38 740

Мнение от 6apa » 06 Апр 2009, 21:38

bavareca112 написа:Здравйте . Значи аз съм с електронния климатроник-нещо тези дни не мога да го стартитам.Тръгвам с колата и когато наи малко очаквам се стартира,пак изклучва угася дисплея пак пак светва.постоянно така и мн ме нерви.Например карам колата натискам + не светва карам 5 мин стартирасе бачка малко пак спира после може въобще да не проработи за деня. на др ден пак се включва от какво може да е това
Ако някой знае МОЛЯ помогнете Вечер ако е студено и почват да ми се потят прозорците не мога да го стартирам веднага -много кофти така-тожа жклу4жане и изключване когато си поиска ??? Ако някой знае от какво е моля помогнете ми
http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... E%ED%E8%EA ето я най вероятната причина

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 tds
Мечтае да кара: Novata 5-ca

Мнение от bavareca112 » 06 Апр 2009, 22:01

6apa Мерси аз ще го правя в Добрич при някакъв до ВЕИКА добрич Силвян утре ще ходя при него да го виде дано да е от това кондензаторче да го управя веднъж и да ми се махне от главата :)

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.03.2009
Местоположение: София,Младост
Пол: Мъж
Кара: 325тдс
Детайли за колата: добро животно пасва ме си идеално

питане

Мнение от МАРМО » 09 Апр 2009, 13:37

Някои да знае колко литра антифриз събира Е36 325тдс

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: питане

Мнение от laviatan » 11 Апр 2009, 8:15

МАРМО написа:Някои да знае колко литра антифриз събира Е36 325тдс

AUTO DATA-та дава инфо ,че охладителната ти система побира 9.75 литра колега.....
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 10.03.2009
Местоположение: София,Младост
Пол: Мъж
Кара: 325тдс
Детайли за колата: добро животно пасва ме си идеално

питане

Мнение от МАРМО » 11 Апр 2009, 9:40

мерси колега решил съм да го сменя та за това питам

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 405
Регистриран на: 7.05.2008

Мнение от pLaM3N » 18 Апр 2009, 14:09

Здр. колеги.
Изпадна ми една такава количка, на добра цена (3500лв.)
1992година е и е със 1.8i двигател.
Колате е уникално запазена, като казвам уникално значи е така, гледал съм много коли...
Нов внос е и е със 4 ключа на единия има 2 копчета закл. и откл. на централното и още 2 дистанционни за алармата.
Оригинална е алармата.
2 ел стъкла, с 2 зонов климатроник с врътките и с малкия борд.
с оригиналните лети джанти, 4 нови летни гуми, няма удари, 100% е гаражна.
Резервната гума и тя е чисто нова, ключове всичко му седи.има и 2 книжки, едната е наръчник за колата др. е някаква в багажника ...
Много ме грабна, но се чудя още
Ще си кажете ли мнението, нещо по мотора да прегледам ?
Вкарана е на ход (Италия) и си върви, 160-180-200 !

Мисля, че преден десен тампон и е за смяна, че нещо тропа, така ми казаха ...

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook