ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 2
Регистриран на: 25.05.2009
Местоположение: Велико Търново

Мнение от Lazarus » 25 Май 2009, 18:19

Преди седмица си купих 316i. Не разбирам много от тази кола, с която тепърва се запознавам. Първото ми БМВ е :) Днес седнах вътре пробвах да запаля, но колата пали за секунда, прехълцва един път и гасне. Не ми позволява да дам газ или нещо друго. Продадоха ми я с развален датчик за бензина, но от историите с пререгистрацията и застраховката оше не съм го оправил. Казаха ми че е възможно да ми е свършил бензина.... доверих се на предишния собственик, който каза че има доста. Все пак след като ми създаде проблема налях 17-18 литра. Но колата си остана на място. Няма никакъв напредък. Вече дори престана и да прехълцва. В сервизите искат да им я докарам. Искам преди да я закачам и да я тегля да се уверя, че нямам някакъв шанс да я подкарам. Какъв може да ми е проблема и ако някой е запознат и има желание да ми отговори му благодаря предварително.
ОПРАВИХ СЕ! ЯВНО СОБСТВЕНИКА МЕ Е ПОДВЕЛ И ЗА БЕНЗИНА КОЙТО ИМА ВЪТРЕ. ВЕЧЕ НЯМА ДА ОСТАВЯМ ПО-МАЛКО ОТ 15-20 ЛИТРА
Последна промяна Lazarus на 26 Май 2009, 19:12, променена общо 2 пъти

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Мнение от bmw 318 is » 25 Май 2009, 22:02

спортните пружини меки ли са или твърди?И защо като си резнем пружините почвало да хлопа и сдухвало амортесора?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Мнение от Venko » 26 Май 2009, 0:27

Lazarus, колега, сърцето ме заболя докато ти четях поста :| :confused: , особенно и това, че си от ВТ. Доста по-некомпетентен съм от хората тук, но логически ако не ти работи бенз помпата, то двигателя няма с какво да работи и колата загива. Все пак мисля, че ще е добре да не я мъчиш душата ами да я заведеш да я излекуват. Па след това бримчи на воля.

Успех
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Мнение от stambo_81dg » 27 Май 2009, 20:12

bmw 318 is написа:спортните пружини меки ли са или твърди?И защо като си резнем пружините почвало да хлопа и сдухвало амортесора?


твърди са, аз съм рязал на две коли които съм имал пружини и съм нямал проблеми :roll:

и аз имам едно питане- на е36 купе как се свалят задните стъкла :?: :?:

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 2.02.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: BMW 318 tds
Мечтае да кара: Novata 5-ca

Мнение от bavareca112 » 28 Май 2009, 20:34

Еи мн смотани БМВ та този електронния климатроник ми разваля мнението за БМВ веднъж се беше прецакал оправих го сега пак се прецака от какво стажа така направо незнам. 2 дни стана откакто не мога да го задаиствам големи нерви направо ужас
що така с тези климатронци направо незнам особенно при БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 386
Регистриран на: 2.08.2008

Мнение от bmw 318 is » 28 Май 2009, 23:19

stambo_81dg написа:
bmw 318 is написа:спортните пружини меки ли са или твърди?И защо като си резнем пружините почвало да хлопа и сдухвало амортесора?


твърди са, аз съм рязал на две коли които съм имал пружини и съм нямал проблеми :roll:

и аз имам едно питане- на е36 купе как се свалят задните стъкла :?: :?:

виж дали не са на колонката ,като махнеш кората на колана.А за пружините на твоето БМВ ли си рязал или на няква друга? Колко си я резнал и колко се свалил :roll: че се чудя дали да го правя изобщо.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

масло

Мнение от FaceOff » 29 Май 2009, 11:46

Тук ми е позволено да питам, та - колко литра е двиг. масло на 1,8 М43? Че до сега само маслари са ми го сменяли, и ако не се лъжа тубите бяха от 4 литра, и май цялото отиваше, ама сега съм решил да си взема кастролче от колега и да знам колко да си поръчам. Мерси!
Нещо синьото не се получи, сори.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Мнение от stambo_81dg » 29 Май 2009, 11:54

bmw 318 is написа:
stambo_81dg написа:
bmw 318 is написа:спортните пружини меки ли са или твърди?И защо като си резнем пружините почвало да хлопа и сдухвало амортесора?


твърди са, аз съм рязал на две коли които съм имал пружини и съм нямал проблеми :roll:

и аз имам едно питане- на е36 купе как се свалят задните стъкла :?: :?:

виж дали не са на колонката ,като махнеш кората на колана.А за пружините на твоето БМВ ли си рязал или на няква друга? Колко си я резнал и колко се свалил :roll: че се чудя дали да го правя изобщо.


да мои бяха бмв-тата но бяха е34. с по две навивки ги бях рязал и ги карах по година и двете коли след което ги продадох, но до тогава нищо не стана.
има и друг вариант за сваляне.
-изпилват се чашките в които ляга пружината свалят се малко и пак се заваряват - ще е по ниска и няма да вози толкова твърдо

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: BG

Мнение от GRECE » 29 Май 2009, 11:55

Я виж тука.- http://www.olyslager-lubricants.nl/Fuch ... select.asp въведи данните на модела и ще разбереш цитат на въпроса на -kokobm.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1255
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: колело

Мнение от FaceOff » 29 Май 2009, 12:01

GRECE написа:Я виж тука.- http://www.olyslager-lubricants.nl/Fuch ... select.asp въведи данните на модела и ще разбереш цитат на въпроса на -kokobm.


Мерси, много полезно. Точно 4 литра ми събира.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 156
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: BG

Мнение от GRECE » 29 Май 2009, 12:09

Да показва на двигатела,дифа,хидравлика,спирачна течност ,скоросна кутия колко събират в зависимост от модела ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1384
Регистриран на: 17.01.2008
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: му се с шпер

Мнение от Nikito_nn » 29 Май 2009, 15:21

bmw 318 is написа:спортните пружини меки ли са или твърди?И защо като си резнем пружините почвало да хлопа и сдухвало амортесора?
Това хлопане се получава като сложиш ниски прожини, без да сменяш амортисьорите, щото като я свалиш, колата ляга по ниско и амортисиорите стоят по свити и като минеш през някоя дупка се чува по скоро чукане отколкото хлопане щото амортисиора удря на ограничител, а и съответно с наще дупки няма да издържи кой знай колко много.
BMW - the POWER
Изображение - малолитражка
Изображение - М3
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2570
Регистриран на: 17.09.2003
Местоположение: Димитровград / London
Кара: Х5

Мнение от stambo_81dg » 29 Май 2009, 19:36

абе да питам- някои знае ли на щатските версии каде им е габарита
отпред,
да не би да е в мигачите -да светят постоянно:?: :?:
че нямах букси на фаровете и днес ги направих с такива ама габарити отпред иок :roll: отзад има
до мигачите отиват 3 кабела ама единия им е прекъснат :idea:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 3.11.2008
Местоположение: плевен
Пол: Мъж
Кара: Е46 320д

Мнение от giggs_11 » 30 Май 2009, 14:22

z3soon написа:
vichkata написа:
z3soon написа:Проблемчето ми се задълбочава, а едва началото на април ще мога да си позволя майстор. :(

Вече на първа при умерена газ хълца докато е студена!
Като се постопли, милата върви. Иначе топла/студена като я прихване нещо - пали и после пак сваля обороти до 0 => гасне.

Съвети от приятели се концентрираха в 3 аспекта - стъпково моторче, бензинова помпа, свещи.

Голем ли е оня дето носи прада? :) :roll: :help:


пробваи бензиновия филтър


Бензинов = горивен?
колега само за информация ,би ли ми казал на колко време приблизително се сменя горивния фитър?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 734
Регистриран на: 15.10.2007
Местоположение: София, България
Кара: БМВ 325 ТД '93
Детайли за колата: тъмно син металик

Мнение от miroslav4ev » 30 Май 2009, 14:34

giggs_11 написа:... колега само за информация ,би ли ми казал на колко време приблизително се сменя горивния фитър?!

По принцип ги дават м/у 10000 и 20000 км. Но е хубаво да се сменя при всяка смяна на маслото (не са чак толкова скъпи) ;)

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook