ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3678
Регистриран на: 28.03.2007
Местоположение: Хасково
Кара: e36 318is M44
Мечтае да кара: камаро.

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Nukem » 31 Мар 2020, 14:30

вземи си 12в след котакт от разпределителната кутия зад жапката, няма смисъл според мен да има до там 12в постоянно, по бъзо ще се износи батерията на фенрчето така, поне според мен.
Германеца кадет бутне друг не може да бутне така!!!

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 02 Апр 2020, 8:46

Nukem написа:вземи си 12в след котакт от разпределителната кутия зад жапката, няма смисъл според мен да има до там 12в постоянно, по бъзо ще се износи батерията на фенрчето така, поне според мен.

Да, там ще е най-удобно и е по-близо за вземане на +, просто не знаех как взема ток, постоянно или само на контакт, благодаря.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Chapai » 06 Апр 2020, 19:55

Има ли достъп до датчика за заден ход на Е36 м40в16 от горе през купето или само от долу ?
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ~Мишо~ » 07 Апр 2020, 7:45

Chapai написа:Има ли достъп до датчика за заден ход на Е36 м40в16 от горе през купето или само от долу ?

Не. На кутията от лявата страна е по спомен, само на канал.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Mitko_320 » 15 Апр 2020, 16:21

Здравейте,
Ъп
Предстои ми процедурата описана в една от полезните теми:

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?f=8&t=262069

Но въпреки подробното описание имам един въпрос: защо корпусите се събират с начукване на лагера, а не с болтовете в средата?


Благодаря


Като тръгнах да я затварям си отговорих на въпроса по-горе, но не успях да я довърша, защото се беше включила на някаква предавка и тук идва нов въпрос. Изключих я от скорост, но се породи някакво съмнение в мен, че съм разместил предавките. От схемите и от H движението на лоста в купето, стигнах до следния извод: лостът има 3 положения напред и назад и 3 вляво и вдясно, та реално изключвайки ръчно една от предавките не би трябвало да ги разбърквам, защото са 3 оси с по 2 предавки (12 34 5R). Или е на едната или на другата или на N. Има ли вариант при просто разцепена кутия да разбърникам предавките?

Сега мисля да я затворя както е на свободна и да я тествам така, но все пак някой ако даде съвет няма да е лошо.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 21 Май 2020, 16:24

Здравейте колеги, колата е Е36 318ti компакт имам 2 проблема, на които не намирам решение:
1. От какво може да трака отзад като каручка когато мина през неравности? Тампоните на моста са добре, чисто нови амортисьори(и със старите клопаше), нови биалетки и тампони на стабилизиращата щанга(и със старите пак клопаше), накладките на дисковете са сменяни и са ок не са счупени. Какво друго може да трака? Възможно ли е от накладки на ръчната понеже само там не съм отварял... :conf: :conf:
2. Смених комплект дискове с накладки отпред и от тогава започна да скърца и да вибрира когато натискам спирачката при движение назад?!!??! От какво може да се получава това. При движение напред не скърцат и вибрират. :dunno: :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ildivvy » 22 Май 2020, 15:22

По точка 1 - провери задното гърне в задния му край, дали не опира в един издаден шев на ламарините на купето! Като го погледнеш ще разбереш какво имам предвид! При преминаване през неравност се залюлява и може да почука там....
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 245
Регистриран на: 29.05.2011
Местоположение: Плевен/София
Пол: Мъж
Кара: 412 Turbo/323ti
Мечтае да кара: Mig-29
Детайли за колата: Old school!

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от r19 » 25 Май 2020, 2:48

Мерси колега аз съм с крайно гърне от 323ti и не изглежда да е опирало никъде :roll: Тракането като от каручка продължава. Четох, че може да тракат накладките ама изглеждат стегнати като ги пипам през джантите.. :paranoid:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 15 Юни 2020, 15:41

Здравейте, колеги. До сега не съм имал проблем с ламарини те и се чувствам като в небрано лозе. Трябва да се смени тази част, която минава под задните светлини. Ако може някой да ми каже как се казва тази част, за да знам как да я търся, аз ѝ викам лайсна, ама едва ли така се казва. Еднаква ли е за всички е36 или трябва да е специално за компакт. Приемам всякакви съвети и насоки по решаване на проблема, включително и препоръки за място в София, където могат да го решат. ИзображениеИзображение

Изпратено от моят Nokia 5.1 с помощта на Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от streetz » 15 Юни 2020, 19:09

Само за компакт е -Tail trim, 41348191136 . Оригинално е 200 и няколко лева. Виж най-добре в realoem по VIN какво ще излезе, може да има разлики според годината на производство.
Изображение
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 16 Юни 2020, 12:51

streetz написа:Само за компакт е -Tail trim, 41348191136 .


Благодаря, Колега, страхотна помощ, че аз нещо се бях пообъркал коя е точно частта. Сега бях на майстор, той потвърди, че за това става дума. Можело и да се изтегли удареното, казва, ама нямало да стане както трябва, така че това е краен вариант, ако не се намери ламарината. Ставало и втора ръка, ще проверя и този вариант, трябва да е здрава частта, нали няма БМВ, ударено отзад, с изключение на моето. Иначе бях в Бодикар, казаха, че я нямат. Ще бъда признателен на колеги, които ме насочат към магазини в София. В краен случай ще прежаля 216 лева и ще я взема от М кар. Още веднъж благодаря за полезната информация.

ПП. Сега се загледах в схемата, по- специално в части с номера 3 и 5, каква е разликата между двете и, ако взема 3, 5 нямали да трябва.
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=CG21-EUR-10-1994-E36-BMW-316i_16&diagId=41_0859

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 1.10.2014
Пол: Мъж
Кара: 3er

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RaiN » 16 Юни 2020, 20:39

:yes:
Последна промяна RaiN на 26 Юли 2020, 7:18, променена общо 1 път

костинбродчанин
Аватар
Мнения: 3239
Регистриран на: 18.11.2008
Местоположение: градът на славея
Пол: Мъж
Кара: е60 530д
Мечтае да кара: М3 Компакт
Детайли за колата: Няма много...

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от vladi_a_i » 21 Юни 2020, 23:44

Колеги, да попитам, 325тдс е36 автомат с какво предаването число е диф-а.Благодаря предварително.
БМВ и пак БМВ и пак БМВ...БМВ

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 17.12.2018

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Mitko_320 » 19 Юли 2020, 11:56

Здравейте, счупи ми се фланецът (тройникът) на парното и тече доста кофти. Мога ли да изолирам трите маркуча и да се придвижа? Ако не пускам парното, не би трябвало да циркулира нищо нали? Благодаря

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от ~Мишо~ » 22 Юли 2020, 11:37

Mitko_320 написа:Здравейте, счупи ми се фланецът (тройникът) на парното и тече доста кофти. Мога ли да изолирам трите маркуча и да се придвижа? Ако не пускам парното, не би трябвало да циркулира нищо нали? Благодаря

Предполагам вече си разбрал, но само с НЕ пускане на парното няма да стане. Трябва да запушиш маркучите за да може да я караш.

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: didodido

Последни теми
Facebook