ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

3-та серия ('91-'98)

Модератори: vld, bum_bum, ///Leonix, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 5.04.2006
Местоположение: Бургас

Прекъсва ?

Мнение от ivorunev » 06 Юни 2018, 11:22

Колеги, колата почна да прекъсва нелогично, по-скоро на високи обороти /325ТДС/. Диагностиката показа това. Някой може ли да ми обясни какво означават тези грешки ? Благодаря предварително !
IMG_0358.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Последна промяна ivorunev на 09 Юни 2018, 5:30, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Deyan Velev » 07 Юни 2018, 1:18

Vasko_G написа:Колеги, преди няколко дена изчезнаха късите. При бушоните има три еднакви релета, на които пише 434 и 8366600. По принципа на проба-грешка установих, че средното е за късите, смених го със съседното и сега късите са екстра, но както се казва - да ти падне камък от сърцето в бъбреците, сега от време на време ми изчезва клаксона. Пуснах го в гугъла това реле, обаче ми излиза само в един български онлайн магазин и всичко друго е в чужбина. Може ли да ме насочите от къде мога да си взема такова реле, приемам и всякакви съвети по проблема. Предполагам, че релето е заминало от постоянната работа на късите.


Здравей, релетата на къси, дълги и халогени мисля , че бяха едни и същи . Аз бях със същият проблем преди няколко месеца . Чисто ново реле от представителството беше 20-ина лева , като новото е черно (не се шашкай, явно си знаят за проблема от бмв) :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Deyan Velev » 07 Юни 2018, 1:20

vladi_a_i написа:
ildivvy написа:Тонколонките няма да ги сменям! За мен специално,свирят си отлично! Искам само плата над тях да сменя! Лесно ли се сваля кората на багажника? Държи ли се с някакви винтове? Колонките мислех,че са захванати с винтове (или поне е разглобяемо) към пластмасовия детайл! Ще го огледам и ще измисля нещо! Благодаря за насоките! Ще пиша и тук,за да се знае! Колко по-лесно би било,ако можеше да се "отварят" отгоре по някакъв начин! Да е сваляема решетката,примерно... Дали е вариант да си тапицирам целия пластмасов детайл,който държи и колонката? Ще се слее цветово или със страничните пластмасови кори или с кората покриваща багажника! Трябва да помисля и по този вариант!

Много отдавна на предишния компакт ги изрязах там пластмасите и монтирах правоъгълни колони с капаци отгоре и не стоеше никак зле.Мен ако питаш,там не барай нищо,мястото е малко :) а на кората сложи два хубави басови говоритела и отдолу нещо туба и усилвател и си готов ;)


Минах през това и не ми допада , разменям кора с говорители от хи-фи пакета и решетки от е39 , за читава не рязана кора :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 07 Юни 2018, 8:28

Deyan Velev написа:Здравей, релетата на къси, дълги и халогени мисля , че бяха едни и същи . Аз бях със същият проблем преди няколко месеца . Чисто ново реле от представителството беше 20-ина лева , като новото е черно (не се шашкай, явно си знаят за проблема от бмв) :yes:

Благодаря за информацията, Колега. Кое представителство имаш предвид, че нали май са няколко.

Потребител
Аватар
Мнения: 13
Регистриран на: 5.05.2016
Пол: Мъж
Кара: е36 compact 1.8is

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от nedko951 » 13 Юни 2018, 11:24

Здравейте, някой знае ли с какво мога да лепна гумените уплътненията отвън около задните прозорци на е36 купе? Моите бяха изпечени и ги махнах, сега си взех добри и искам да ги сложа, но не ми се иска да ги сложа както трябва, така че да не навредя на боята и на новите уплътнения. Благодаря предварително!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2040
Регистриран на: 5.06.2003
Местоположение: Targovishte
Пол: Мъж
Кара: 1996 318i, 1987 318i M10B18
Мечтае да кара: E30 M3
Детайли за колата: 1996-та е36 318 М43В18, 2000-а Е36 компакт М43В19, 1987-ма Е30 М10В18 Л-джет

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от michev » 13 Юни 2018, 23:29

Лепило за автостъкла, попитай при някой, който развива такава дейност. Държи яко, нищо няма да ти прецака, предполагам може да си го поръчаш в нета. Вюрт го предлагат примерно.
only rear wheel drive

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 30 Юни 2018, 19:44

Колеги седалки от Е91 има ли някакъв шанс да се сложат на Е36 или е страшна разправия?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 2.11.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от v_p_m » 30 Юни 2018, 20:52

RageBg написа:Колеги седалки от Е91 има ли някакъв шанс да се сложат на Е36 или е страшна разправия?

От е46 свършиха ли се :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 127
Регистриран на: 29.08.2007

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от RageBg » 30 Юни 2018, 21:59

v_p_m написа:
RageBg написа:Колеги седалки от Е91 има ли някакъв шанс да се сложат на Е36 или е страшна разправия?

От е46 свършиха ли се :)

Ми такива се намират бе колега. :D

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 13.09.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е36 328i Touring '96

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от georgivar » 30 Юни 2018, 22:10

виждал съм да слагат. изглеждат много по-добре от е46. а особено спортните седалки на е90 са супер удобни и със супер странична опора. та са си много добра идея.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 02 Юли 2018, 9:20

Колеги, омръзна ми да си редактирам поста, ама няма как, нещата се променят. Имам проблем с бравата на шофьорската врата, за да е отвори вратата, трябва да се притисне към купето. Колата не е удряна и до този момент не е правила този номер, предполагам, че трябва да се направи някакъв реглаж на вратата и ,моля, за съвети по въпроса.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 02 Юли 2018, 9:56

В 99% от случаите се касае за износена брава или както там се води пластмасовия елемент който ти е на касата на вратата на колата... Към него "заключва" вратата като затвориш.

Ако е износен... Всякакви варианти има... 2ра ръка от друга кола в по-добро състояние, или малко изолирбанд да му навиеш точно на износеното място... И т.н.

Ако не е такъв проблема тоя същия елемент може да се мести във всички посоки след като му отвиеш леко 2та болта и така да "прибереш" вратата към купето - мести се по супер малко, защото както се сещаш толеранса е малък и ако го измести много или трудно ще се отваря затваря или въобще няма да може.

Успех.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 165
Регистриран на: 18.11.2014
Местоположение: гр. София
Пол: Мъж
Кара: BMW Compact M43B16
Детайли за колата: BMW Compact, 1994/10, автоматик, М43B16

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от Vasko_G » 04 Юли 2018, 9:02

host написа:Успех.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Благодаря, Колега, преместих чудото една идея нагоре и нещата заспаха.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от host » 07 Юли 2018, 20:06

Колеги някой може ли да сподели актуална цена за смяна на гумички на клапаните на m52 (само части или части с труд)?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 372
Регистриран на: 14.10.2010
Местоположение: София и околностите
Кара: e36 M50B20
Мечтае да кара: e36 M3

Re: ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ ЗА НЕЗНАЕЩИ И НАЧИНАЕЩИ

Мнение от shlosera » 07 Юли 2018, 20:10

Последно за шлайф глава , пасване на клапани и нови гумички ми обявиха около 140-180лв не помня точната сума, вече сваляне и качване на глава отделно. Незнам колко е удачно да се сменят гумички без да се сваля главата, чувал съм че го правят, но дали става както трябва незнам. Иначе самите гумички са по 2-3лв бройката мисля.

Изпратено от моят G3311 с помощта на Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към E36

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook